Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 35 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #311
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Ами за болестите и смрътността де развъждат в претъпканите си пчелини.
    Яйца от щастливи кокошки има ама мед не.
    Ааа яйца има и медец има.
    На какво се дължи имането не знам. Дали че пашата беше същата, а пчелите на половина? Спецовете да кажат. Аз от счетоводство и фактури разбирам предимно...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  2. #312
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    "Като не ги взема аз, ще ги вземе друг" - Какво чувство за хумор само.
    Не пчеларството, всичко завършващо на "ство" затъва. Държавата няма политика да съхрани тези отрасли на селското стопанство, единствено земеделието, по-точно зърнопроизводството, всичко останало се забатачва. Ти продължавай да си вземаш стотинките и никой не ти е крив, че не си си направил сметката! Я ми кажи от колко време си пчелар, че да ти претегля професионалзма.

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    "Като не ги взема аз, ще ги вземе друг" - Какво чувство за хумор само.
    Не пчеларството, всичко завършващо на "ство" затъва. Държавата няма политика да съхрани тези отрасли на селското стопанство, единствено земеделието, по-точно зърнопроизводството, всичко останало се забатачва. Ти продължавай да си вземаш стотинките и никой не ти е крив, че не си си направил сметката! Я ми кажи от колко време си пчелар, че да ти претегля професионалзма.
    На 02.09.2011г почина дядото от който саследих 7 кошера с пчели. Очаквам с интерес резултата от претеглянето. А ти би ли споделил на колко години си, за да претегля дали си просто млад или има друга причина.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #314
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    На 02.09.2011г почина дядото от който саследих 7 кошера с пчели. Очаквам с интерес резултата от претеглянето. А ти би ли споделил на колко години си, за да претегля дали си просто млад или има друга причина.
    На колко съм години ли? Почти съм абонат за вестник "Трета възраст"

    Попитах те за това, от кога се заинтересува от пчелите, защото явно не си знаел с какво се захващаш, кандидатствайки по разните мерки, мислейки си да развиваш сериозен бизнес. Аз доста преди теб съм си го мислел, но не нерешителността ме спря, а това, че знам какъв къртовски труд е да отглеждаш пчели, при липса на работна ръка. Ето за това съм се спрял на брой кошери, които мога да обслужвам/отглеждам сам, без нечия помощ.

  5. #315
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Никога не съм си правил сметката включвайки пари по програма или субсидия. Когато се регистрирах във форума с идеята, че ще гледам пчели, ме запознаха със класическата сметка: 100кошера по 30кг мед от кошер са 3 тона мед. По 4лв (колкото беше оптимистичната цена на меда тогава) прави 12000лв и това само за 6 месеца работа в годината... И тази сметка не ми беше лайт мотив.
    Сметката ми беше, както казах, че исках да се издържам с отглеждане на пчели (и до голяма степен го правя) и за целта ми трябват определен брой кошери. Точка. От там нататък всяка помощ и всеки лев който съм можел да получа без да имам проблеми със съвестта си и закона, съм го взел. Така съм решил.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #316
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Никога не съм си правил сметката включвайки пари по програма или субсидия. Когато се регистрирах във форума с идеята, че ще гледам пчели, ме запознаха със класическата сметка: 100кошера по 30кг мед от кошер са 3 тона мед. По 4лв (колкото беше оптимистичната цена на меда тогава) прави 12000лв и това само за 6 месеца работа в годината... И тази сметка не ми беше лайт мотив.
    Сметката ми беше, както казах, че исках да се издържам с отглеждане на пчели (и до голяма степен го правя) и за целта ми трябват определен брой кошери. Точка. От там нататък всяка помощ и всеки лев който съм можел да получа без да имам проблеми със съвестта си и закона, съм го взел. Така съм решил.
    В частност имаш право.В действителност преди 5-6г.се регестрирах във форума (преди това само четях като гост) за да защитя същата теза..Към днешна дата след стотици в буквалния смисъл на думата статтии книги и т.н. мисля че програмите за брой води до струпване и пренаселеност на пчелните семейства а това е зловредна практика която води до проблеми със здравния статус на пчелите а и ползата от опрашвна като цяло е по малка в сравнение с повече на брой пчелини с по малък брой пчелни семейства

  7. #317
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    В частност имаш право.В действителност преди 5-6г.се регестрирах във форума (преди това само четях като гост) за да защитя същата теза..Към днешна дата след стотици в буквалния смисъл на думата статтии книги и т.н. мисля че програмите за брой води до струпване и пренаселеност на пчелните семейства а това е зловредна практика която води до проблеми със здравния статус на пчелите а и ползата от опрашвна като цяло е по малка в сравнение с повече на брой пчелини с по малък брой пчелни семейства
    Когато едни хора които не разбират от нищо определят как други да вземат нещо, те определят елементарни или измислени критерии за подбор на бенефициентите, както и за отчитане на резултата от финансирането. На каква друга база да се дават парите, при положение че тя държавата не може реално да отчете броя на пчелните семейства... Не регистрирани, завишени бройки, неотчетена смъртност... Какво измислиха? Жълти табелки?!?! Щото при кравите и козите работи и тука ще е така...
    За здравния статус е така и не е така. Опира до стопанина. Ако е мърльо и 10 да са и 100 да са кошерите положението ще е същото. А държавата отното е на грешното място. Миналата година на 27.12 БАБХ отидоха в магазин който продава моя мед и се заядоха за етикета. В следвашите 3 дена до Нова година от всичките ми клиенти ми звъннаха да предупредят че са ги посетили и първото за което са питали са моите етикети (не мед и прешец а етикети). За какво се заядоха няма да ви кажа, защото е пародия която накрая опря в спор дали Българското знаме е символ показваш произход ана меда...
    Забравете го това опрашване. Няма вече какво да опрашват пчелите освен овошките. А и да бъдем честни. Пчелите са опрашител на промишлени култури. Всичко останало го оправят предимно дивите пчели.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  8. #318
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Никога не съм си правил сметката включвайки пари по програма или субсидия. ....
    Тук не ти вярвам. Как ще пропуснеш едни 25 бондака, та с тях веднага получаваш подарък -N бр. кошери и сметката 100х30=3000 х4 =12 000 става : Nх30х4 = на много.

  9. #319
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тук не ти вярвам. Как ще пропуснеш едни 25 бондака, та с тях веднага получаваш подарък -N бр. кошери и сметката 100х30=3000 х4 =12 000 става : Nх30х4 = на много.

    А 100х70=7000 де го забрави.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #320
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Тук не ти вярвам. Как ще пропуснеш едни 25 бондака, та с тях веднага получаваш подарък -N бр. кошери и сметката 100х30=3000 х4 =12 000 става : Nх30х4 = на много.
    Ако искаш вярвай. И да, прав си че с парите купих N броя кошери с които подменям старите, с новите започвам да вадя и прашец и т.н. Знам че и за това няма да ме разбереш но субсидията никога не е била цел а средство за постигане на целите.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

 

 
Страница 32 от 35 ПърваПърва ... 223031323334 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •