Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Е има ли преводи?
    Е как да няма?
    Файтона само дето не е отишъл на почивка.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Че що си мислиш че съм ревнал да получа твоето признание??? Поне не бъди високомерен, имащ се за мерило на многомъдрещо пчеларче, а не печалбарче, което като има "Де Минимис" негодува и пита що има, а като няма "Де Минимис" пита що няма
    Не съм високомерен, не съм и "пчеларче", което проси одобрение на мислещите като мен. Да, и за мен ти си поредния профан, както предни дни те определиха. Забележи - не аз, сега обаче го потвърждавам, просто ми трябваше време, за да съм категоричен в заключението си. И пак се чеша по простата глава и не вдявам, ти от кои си - програмисти или от тия черпещи "социала", както думат мургавите събратя. Дано не си черпил словосъчетанията, които използваш от тях.

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Спира ме елементарната сметка направена от мислещ човек.На мястото на ,което отглеждам пчели,отглеждам,не произвеждам продукти.Та на това място съгласно книгите и сметките правени от грамотни хора не мога да осигуря нормален живот за количеството семейства за, които говориш.Не случайно питам ,колко "профита" са си направили тая сметка? Да ама явно това за ,което пиша ти е "Тъмна Индия". Та тия профита с многото бройки явно предварително са си програмирали загуби , които държавата да компенсира. И това поведение много ми напомня на една циганка майка героиня , която твърдеше , че държавата е длъжна да и плаща защото тя раждала деца на тая държава.Та да ме извиняваш, ама в логиката ти не виждам разлика от тая на циганката. Като си професионалист работи като такъв.Първо организирай си бизнеса така , че да не чакаш подаяния от държавата.Апропо.В цяла България ли е трагичен медосбора? Май има области в, които колегите са доволни?Или знаят много повече от профитата или профитата плачат за парички от държавата без основание. Има и един явно неразбираем за тебе колега въпрос.По какво се различава една твоя пчела от една пчела на хоби пчелар по отношение на полезността и за природата и в частност държавата?Защо ползата и грижата на държавата да е само към твоята пчеличка, сиреч за твоя джоб? И друго което явно не ти харесва е питането на хората как се харчат парите от данъците им. Нали не твърдиш, че само тия 4-5 хиляди лапнали "подаръка" са пълнещите
    хазната.Та и аз имам право да питам кой и как ползва моите пари? И не съм съгласен "схемаджии" и дребни тарикати да се облагодетелстват.Обясни ако обичаш колко е нормална логиката да се компенсират загуби само на едни данъкоплатци за една и съща дейност с други? Нали разбираш , че количеството пари внесени в бюджета от хилядите не получили нищо е многократно повече от това на получилите подаянието. Та просто забрави за довода "внасям като земеделски производител".
    Справедливо и без конфликти щеше да е компенсиране на всички регистрирани пчелини по критерии доказващи загуби от форсмажорни обстоятелства.Ползата за държавата е еднаква от всички пчели независимо от собствениците им.Това което сега се получава е продукт на корупцията царяща в това правителство. Критериите явно облагодетелстващи малка групичка, не са случайни.
    Ако не си разбрал за що иде реч? Питай!
    Щом си се самоограничил да имаш един пчелин и не е рентабилно да имаш повече кошери в него си е лично твой проблем !!! и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка

  4. #104
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не съм високомерен, не съм и "пчеларче", което проси одобрение на мислещите като мен. Да, и за мен ти си поредния профан, както предни дни те определиха. Забележи - не аз, сега обаче го потвърждавам, просто ми трябваше време, за да съм категоричен в заключението си. И пак се чеша по простата глава и не вдявам, ти от кои си - програмисти или от тия черпещи "социала", както думат мургавите събратя. Дано не си черпил словосъчетанията, които използваш от тях.
    вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли
    Аа, че ти едва се пръкна и го установи. Не каза от кога имаш интерес към пчеларството. Вероятно от както разбра, че се раздават пари - ей тъй или.. Не ни сподели колко семейства отглеждаш, за да се докопаш до 4000 грама "бонбони". Сподели де, ние ще бъдем приятелски настроени, ще те четем в захлас и ще цъкаме с език, като часовник. Ти сам си избра, подходи с рогата, както ти пошушна agro.
    ПП Още ли да чакам отговор? Гледам, доста питащи има тук.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    От къде идват парите по "деминимиса"? Задаваш ли си този въпрос?
    Кой е длъжен да ти покрива разходите по осигуровките? Разходите по моите осигуровки си ги покривам Аз!!!
    Плащаш ли данъци от продажбите които правиш на дребно? Ако не, ти не си ли част от сивия сектор?
    Икономиите от данъци, от продажбите на дребно, не ти ли покриват осигуровките?
    Много Папи станахме май?

    П.п. И файтони!
    Никой за нищо не ми е длъжен! Плащам си каквото трябва и си взимам каквото ми се полага, чат пат се замислям има ли ефект от подобни гимнастики и отговора за сега е уклончив, което още повече ме кара да разчитам преди всичко на себе си и след това евентуално на другите....

  7. #107
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    вече разбрах, тук сте останали пчеларчета които си правите душевен оргазъм как всичко е лошо, корумпирано и деградивно, а някой друг е избягал, за да не го нацапате с негативни мъдри мисли
    Файтонче, навлезе във форума с навирен нос, но ще излезеш с увесен, познавайки добре колегите с които водиш спор. В един момент ще те извадят от нерви, ще започнеш да ги обиждаш и в крайна сметка аз ще те банирам с което ще завърши участието ти тук. Затуй, че се постарай да внесеш нормален тон в дискусията, без обидни думи и подмятания. Така смятам ще се влееш като един добър колега и ние ще те приемем като такъв. Нямаме никакъв конфликт с теб, а и не го търсим, дори се въздържаме за да не създадем такъв. Тук желаем добри и знаещи пчелари, а не интриганти и злобари. Ти решаваш.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... смятам ще се влееш като един добър член....
    Г-н модератор, простете но горното ми звучи малко двусмислено.
    Извинявам се за спама.

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Щом си се самоограничил да имаш един пчелин и не е рентабилно да имаш повече кошери в него си е лично твой проблем !!! и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка
    Сега като се замислиш, държа да го направиш, разбираш ли , че става въпрос за ценностна система?Ще те оставя да помислиш. За сега.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #110
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ... и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка
    Е, на теб света явно ти е кристално ясен, но приеми един приятелски съвет от мен: Не бъди толкова самоуверено-категоричен и хубаво премисляй думите си, когато става въпрос за човешки съдби. Защото в тези случаи животът е доста чувствителен към непремерено говорещите...

 

 
Страница 11 от 35 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •