Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    и теб те питам, кой те спира да ползваш и ти "помощ", а не да се бъхтиш като добитък само със собствени средства???
    Разум! Ти докога ще се "състезаваш" с останалите? След някоя друга година като пресъхне цицата, какво ще правиш? А да, ще се насочиш в друга област - нали!? Е, ние сме ПЧЕЛАРИ и ще продължим да се бъхтаме, защото ни е кеф да се занимаваме с пчелите, знаейки две и двеста.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    а теб кой те спира да имаш стотици кошери и да лапкаш колкото тях субсидийка???
    На кого адвокатстваш?
    Защо трябва да се лапкат субсидийки? За да се произвежда ефтина суровина за сладкарската промишленост на немците ли?

    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    май повече сме свикнали да хленчим, отколкото да си стиснем дупенцето???
    Кой хленчи повече?
    Тези които искат да получават само те или онези според които трябва да се разпределя на всички?
    Та отпусни си дупенцето и престани да хленчиш!

  3. #43
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Разум! Ти докога ще се "състезаваш" с останалите? След някоя друга година като пресъхне цицата, какво ще правиш? А да, ще се насочиш в друга област - нали!? Е, ние сме ПЧЕЛАРИ и ще продължим да се бъхтаме, защото ни е кеф да се занимаваме с пчелите, знаейки две и двеста.
    пак намирам противоречие .... кеф ви е, а най-много скимтите за пари ... мисля, че и ти самия усети че не си искрен в тезата си

  4. #44
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    пак намирам противоречие .... кеф ви е, а най-много скимтите за пари ... мисля, че и ти самия усети че не си искрен в тезата си
    Да, не се казвам Искрен! И не сме кучета да "скимтим" и се облизваме от всяко подаяния на държавата, която създаде тази конкуренция в бранша. Казвал съм го и пак ще го кажа - дават ли сто лева на семейство, не ще ме превариш на прага НА ДФЗ. Щом толкова усилено защитаваш програмистите, предполагам си се облажил и от биото, което е поредния кьор фишек. Вместо да се възползват, тия, които наистина отговарят, то Сулю и Пулю станаха биопроизводители. Та така де - нека да има за ПЧЕЛАРИТЕ, но за тия, които милеят за пчелите. Нали това е замисъла на подпомагането. Поправи ме може и да разсъждавам погрешно.

  5. #45
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    до zapstojan
    адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
    Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм

  6. #46
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Да, не се казвам Искрен! И не сме кучета да "скимтим" и се облизваме от всяко подаяния на държавата, която създаде тази конкуренция в бранша. Казвал съм го и пак ще го кажа - дават ли сто лева на семейство, не ще ме превариш на прага НА ДФЗ. Щом толкова усилено защитаваш програмистите, предполагам си се облажил и от биото, което е поредния кьор фишек. Вместо да се възползват, тия, които наистина отговарят, то Сулю и Пулю станаха биопроизводители. Та така де - нека да има за ПЧЕЛАРИТЕ, но за тия, които милеят за пчелите. Нали това е замисъла на подпомагането. Поправи ме може и да разсъждавам погрешно.
    с част от мисълта ти съм съгласен, но за жалост само част
    и аз милея за всички птици, но давам храна само на моите кокошки които ми снасят яйца ....
    така и с пчелите, против съм да се дава храна, за бай незнайко, който не снася, а само яде яйцата на другите!!!

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    до zapstojan
    адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
    Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм
    Ами щом искаш да работиш ефтино за немците, избора си е твой.
    Ама да правим по хиляди кошери и да се редим на опашки за подаяние, го намирам за смешно или унизително, не знам точно.
    Мисля, че човек трябва да има поне малко достойнство!

  8. #48
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Ами щом искаш да работиш ефтино за немците, избора си е твой.
    Ама да правим по хиляди кошери и да се редим на опашки за подаяние, го намирам за смешно или унизително, не знам точно.
    Мисля, че човек трябва да има поне малко достойнство!
    нито се редим на опашки, нито е унизително и смешно да живееш в 21 век, с този начин на работа в Европа ... вече друг е въпроса че гроздето е кисело щом не може го стигнем

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    нито се редим на опашки, нито е унизително и смешно да живееш в 21 век, с този начин на работа в Европа ... вече друг е въпроса че гроздето е кисело щом не може го стигнем
    Как живееш, не зависи от века!!!
    Явно на теб ти е кисело гроздето, щом започна с обиди към колега споделил мнение, не мислиш ли?

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    с част от мисълта ти съм съгласен, но за жалост само част
    и аз милея за всички птици, но давам храна само на моите кокошки които ми снасят яйца ....
    така и с пчелите, против съм да се дава храна, за бай незнайко, който не снася, а само яде яйцата на другите!!!
    Министерството също милее за всички пчелари, ама раздава пари само на някои.... на тези дето снасят.

 

 
Страница 5 от 35 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •