Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 35 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #71
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Не става така - искаш да ти отговарям на въпросите, а ти на моите - не. Къде има определение за професионален пчелар, че ми е интересно да разбера какво значи термина.
    хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш
    Да, така си и мислех, определенията на тия термини съществуват в твоето съзнание. И аз, понеже съм си тъпичък, пак ще питам - Защо ти са въпросните жълти стотинки и какво успяха те да ти помогнат? До колкото разбрах си против програмите или поне така намекна, но държиш на Де Минимиса.

  3. #73
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата

  4. #74
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата
    Хем са малко, хем са си доста. Какво имам предвид? Това са си 6 кила захар, 3 литра инверт, 2,5 кила питка. Точно колкото му е необходимо на едно семейство за зимата. Защо държавата да не ги купи, а част от заплатата вместо за тях да идат за някоя чужда булка, за грима примерно?

  5. #75
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата
    като не те удовлетворяват тия 7 лв. недей ги взема, никой не те кара на сила!!! Не сме водеща мощна икономика да искаш 100 лв да ти хвърлят от хиликоптера и ти само да си харчиш докато си практикуваш хобито, и пак не е сигурно, даже гарантирам с нашият български манталитет че пак ще хленчим

  6. #76
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Мисълта ми беше, че опреш ли до тях, явно нещо не правиш както трябва. Все едно да вземеш 5-10лв заем до заплата. Явно е, че има черни облаци на хоризонта

  7. #77
    Потребител
    Регистриран
    28.01.2011
    Мнения
    99
    Пчеларски район
    Раднево
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тоя деминимис колеги за какво точно ви служи? По спомени беше нещо около 5-6лв. на семейство. Аз за друго освен като подигравка, няма как да го приема. И хоби да си и профи да си, пък ако ще и извънземен да си - все тая. Ебаси гаврата
    Като например,да си платя данъка на меда и осигуровките,доволен ?
    Подигравка е,но си покрива една част от задълженията към държавата.

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    хоби е този който може с приятели да седне и изяде цялата си продукция от 10 тенекии мед. А другия за който търсиш определение, ДФЗ ти го дава с Де Минимиса, докато ти профилактично си мрънкаш
    Тука станало интересно . Не му обръщай внимание на Калин, че той цял живот си е на държавна заплата и при 2000 лв на месец що да се нареди пак за 7 лв, ми малко са му, затова иска по 100 на бройка, да си развява задника по хотелите .

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тука станало интересно . Не му обръщай внимание на Калин, че той цял живот си е на държавна заплата и при 2000 лв на месец що да се нареди пак за 7 лв, ми малко са му, затова иска по 100 на бройка, да си развява задника по хотелите .
    Ха, ти да видиш, моята слабост се появи. Купона започва.
    Къде се губиш бре? Такава скука е настъпила тук. Я ти кажи, пусна ли заявление за Де Минимис.
    И не ме обиждай, толкова ми е заплатата за половин месец, а аз работя цял и взимам три пъти повече

  10. #80
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    И аз съм разочарован, днес само 4 бимбоня ми преведоха ДФЗ, а исках поне 20 да са, ама айде ще ви оставя вие да цвърчите вместо мен, а аз ще ги касирам, ще си платя осигуровки, че и за гориво ще имам, че и за 3 работника ще имам да платя при офанзивата за догодина при носенето и центрофугирането на тежките магазини, е да малко са, не стигат за ваканцийка до Тайланд да заведа семейството, ама то Ковид нали има
    а дай Боже пак да е слаба годината, че да отсее хоби пчеларчетата още и да ми се увеличи помощта още

 

 
Страница 8 от 35 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •