Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 27 от 35 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 261 до 270 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #261
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    ... едно телефонче до кмета и ветеринаря и му конфискуват пчелите в полза на местната общност, отделно го лишават от правото на каквито и да е помощи, а и няма как да ги получи - заличават му регистрацията ...
    То, ако е само това- пей сърце. Да не го загробят в някое дере край пчелина.

  2. #262
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Принципно погледнато си прав, но тук въпроса за реализацията отива малко към политиката или някаква утопия за нашите разбирания. Иначе това си съществува като система и при това е ефикасна и връзката пчелар - ветиринар - кметство е основна... колкото до сульо - едно телефонче до кмета и ветеринаря и му конфискуват пчелите в полза на местната общност, отделно го лишават от правото на каквито и да е помощи, а и няма как да ги получи - заличават му регистрацията ...
    Колега, ти мислиш, че аз падам от Марс, а аз си мисля, че ти падаш от там.

  3. #263
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Междодругото Faytona измежду десетките постове има и един два доста добри въпроса, но ако се върнем назад в годините сме писали невъднъж и по тях. Интересни са дотолкова каква е разликата от преди 5-10 години и сега...
    Лично аз не виждам с какво толкова биха им помогнали тези средства ...
    Лично аз не съм превъженик на де минимис и пчеларската програма и не съм участвал...
    Браво Боби, харесвам твоето мнение макар да не съм съгласен напълно с теб ...
    "Лично аз не виждам с какво толкова биха им помогнали тези средства" - това е разковничето за което се изразявам по остро към другите колеги, а при теб го няма тоя хленч за разлика от тях с киселите и многобройно дребнави въпросчета ... а с какво ти пречат тези средства бих те питал по мил начин? а иначе този въпрос го задавам под различна форма от самото начало, но добавям и по някой домашен любимец за декор на многознаещите активисти, банери и подскачащи пуяци

  4. #264
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Браво Боби, харесвам твоето мнение макар да не съм съгласен напълно с теб ...
    "Лично аз не виждам с какво толкова биха им помогнали тези средства" - това е разковничето за което се изразявам по остро към другите колеги, а при теб го няма тоя хленч за разлика от тях с киселите и многобройно дребнави въпросчета ... а с какво ти пречат тези средства бих те питал по мил начин? а иначе този въпрос го задавам под различна форма от самото начало, но добавям и по някой домашен любимец за декор на многознаещите активисти, банери и подскачащи пуяци
    Средствата или по-просто казано лесните пари, провалят всичко добро.
    Тарикат се мислиш ти и пробваш колко му струва обещанието на мода май.

  5. #265
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сто пъти го казвах и пак ще го кажа. Защо ще се раздават пари под каквато и да е форма, когато всички са под еднакви условия спрямо природата? Искат се всички кошери да са регистрирани. Добре, регистрираме ги. Трябва да са пререгистрирани. Пререгистрираме. Трябва да сме ЕТ, ЕФ, ЗП, ЖО, ЕАД, ООД........и тогава ще получиш на некому дедовия. Ееееееее, а стига де. Та значи регистриран ли си в кметството, оттам нататък всичко трябва да е пределно ясно. Връзката пчелар - кметство, кметство - пчелар трябва да е винаги в ред. Има пръскания - кметството да е в час, има подпомагане - кметството да е в час, всяка година пчеларя да внася актуална информация за броя на кметството и доктора в даден ден да ги проверява. Нима тези правила ще са валидни само за катаджиите? 'Що те не ме заебат и да си карам както аз си знам, а са тръгнали подир задника ми денонощно, езичасно, ежиседмично.......? Иначе всички сме регистрирани. Примери много. Значи аз нямам подпомагане и моите пчели са лекувани, нахранени, а на сулю са изоставени и мрат през зимата, а след това той реве като вдовица за ....нали? И не стига, че ще му дадат пари, които той явно ще профука за каквото и да било, но не и за пчелите, ами ще заразява и моите пчели с пчелина си който ще е много ясно в близост до моя, твоя, вашия. А аз ще се чудя защо се получава така, че доктора, ама хич не му пука за мен и дори не знае, че съществувам. Като има закони - спазвайте ги, като ги спазвате, спазвайте ги еднакво за всички.
    Защото пчеларя е професия, а може и да бъде хоби! За всяка светла професия се плащат осигуровки! Ти и другите подскачащи не сте по големи хитреци, от мен и други които ги плащат за професията пчелар! Това че лапкаш от няколко ясли и не искаш да си платиш още 1300 лв осигуровки си е твой проблем. Ти си избрал да си пчелар на хоби принципа за което няма лошо! Лошото е че хленчиш и волно или неволно искаш да си по-голям хитрец от пчеларя плащащ осигуровки и си е заложил дупенцето на една ясличка!!!

  6. #266
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ники, ники, друго мнение имах за теб благодарение на изпусната " сламка " . Благодарен съм ти, но :

    Първото ти изречение е лъжа и пълни глупости. Нищо не си ми подарявал и нищо не съм ти искал.
    Грижата ти за бедните колеги при нужда ,я разправяй на баба злата, аз съм ти виждал бъркоча в ценовата листата на пч. център-Русе.
    Работи ??? да ама друг път.
    Кисели постове, ами това е много възпитано от моя страна. Истината е че незнаеш , какво пишеш. Дълъг и объркан изказ.Няма реакции, защото никой не разбра, какво искаш да кажеш.
    пп.Май стнанаха не 5 думи, а цели 5 изречения. Дано си доволен и като се появиш тук, да не пишеш дивотии.
    братко, май и ти взе да ги разкриваш тия пчеларчета

  7. #267
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Защото пчеларя е професия, а може и да бъде хоби! За всяка светла професия се плащат осигуровки! Ти и другите подскачащи не сте по големи хитреци, от мен и други които ги плащат за професията пчелар! Това че лапкаш от няколко ясли и не искаш да си платиш още 1300 лв осигуровки си е твой проблем. Ти си избрал да си пчелар на хоби принципа за което няма лошо! Лошото е че хленчиш и волно или неволно искаш да си по-голям хитрец от пчеларя плащащ осигуровки и си е заложил дупенцето на една ясличка!!!
    А на теб какво ти пречи да си на повече ясли? Явно, че причината се корени в неспособностите ти, намерил лесните пари и включил доилния апарат, после малките му виновни. А вземи си разгледай постовете от преди няколко години. Как си негодувал срещу "големите"пчелари, а сега друга песен пееш.

  8. #268
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Средствата или по-просто казано лесните пари, провалят всичко добро.
    Тарикат се мислиш ти и пробваш колко му струва обещанието на мода май.
    е тогава лесните пари като ти не ги искаш, и аз ли не трябва да ги искам??? и съотвено като добитък пак да ни сложат хамута, и всички пари пак при зърнарите, че малко ги имат

  9. #269
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    е тогава лесните пари като ти не ги искаш, и аз ли не трябва да ги искам??? и съотвено като добитък пак да ни сложат хамута, и всички пари пак при зърнарите, че малко ги имат
    Това със зърнарите не е база за сравнение. Хиляда пъти съм го казвал - дали ние ще вземем или не, за тях винаги ще има, защото те имат лоби, което ние нямаме, произвеждат или по-точно стоката им има стратегическо значение за държавата. Това оправдание е като на Нане, което е меко казано неиздържано логически.

  10. #270
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    ами оставай с хамута в браздата и това е, друго не мога да ти препоръчам, освен с хленча, но няма да го споменавам да не те обидя и съответно банера да ме пощади

 

 
Страница 27 от 35 ПърваПърва ... 172526272829 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •