Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    макар че си заядлив, не се трогвам, защото гаранция, не по малко образован съм от теб "ПОВЕРВАЙ МИ"
    ще те проверявам вече дали така строго освен мен следиш и другите за главните букви (не го знаех това правило а и задължение в комуникацията с теб) и дали не проявяваш двоен стандарт като в Де Минимис
    Нали ти писах - каквото повикало, това се обадило. Образованието и интелекта са свързани, само че са с различен произход. Та образованието не прави човека, просто развива неговите природни заложби. Както свидетелството за управление не кара колата. Нямам нужда от ментор, още повече ти да си ми такъв. Форума си има администрация, чиято цел е да следи за спазване на правилата тук. Ако не си ги чел, час по-скоро се запознай с тях и надявам се ще ти е от полза. Опитвайки се умело да боравиш с цветущи изрази, оценявайки присъстващите тук, принизявайки ги - рая, се получава един бъркоч, който не е никак приятен за четящите, към които е отправен той (бъркоча). Ако искаш да продължа да ти обръщам внимание, тоест да водим някакъв смислен диалог, промени начина си на изразяване спрямо хората, които не са по-малко пчелари от теб, нищо че са с по пет, десет и/или сто кошера. Това, че ти отглеждаш по-голяма бройка, не ти дава право да ги приравняваш с добитък.

  2. #142
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Колегата zapstojan зададе такъв въпрос но никой не го коментира,а вихрушката около файтона го от отвя.Та профитата,при цялото ми уважение към тях,без грам ирония като изключвам схемаджийте,а такива колкото и странно да е,има и при хобитата.та някои профита,ако продават мед на дребно ,дали калкулират изцяло тази си дейност
    Ако ДА-евала.Ако, не,дали не продават повече от хобитата и накрай да не се окажат по сиви от тях

  3. #143
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    господин Ограничено мислене, ако ми кажеш какво повече ти дава една умираща пчела от акар с потомство, евала ти давам?!!!
    "господин Ограничено мислене" ? Ти сериозно ли?
    Ако не си схванал това за което говоря, няма смисъл да те тормозя повече. Отглеждай си акарчета вместо пчели, след като първите са с по-голяма степен на полезност и си карай файтона
    Този пост е редактиран от Pero Melifero; 02.09.2020 в 15:40.

  4. #144
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    и на теб гаранция ти давам, зидач, мазач, фугировач, мияч, готвач, детегледач, държавникостояч работещи на 8 часа, спокойно сам може да си отглежда 100 пчелни семейства ... от там натаък те оставям да смяташ, колко пчелни семейства може да отглежда пчелар който знае какво прави занимаващ се само с това!!! плюс двама трима хамали в пика за макс 30 дена сборно за годината ... без това сте извадили калкулаторите, смятайте знам, не ви е угодно тая сметка която ви предоставям на тепсия, и ще запознат заядливите въпросчета на парче, хубав ден
    Не съм съгласен с това ти твърдение. Защо ли? Ами защото аз съм се грижил за 150 семейства и, както сам споменаваш - съм ги отглеждал. Но не сам, а заедно със семейството си. Ако бях сам, нямаше да ги отглеждам - щях просто да ги гледам. Има една разлика, нали така?
    Сега, когато съм наистина сам, преценявам че понеже съм си малко мързелив, не мога да се справя с повече от 40. Над тази бройка, ще правя компромис или с качеството на грижите си за семействата, или с и без това малкото време което имам, за да се радвам на простите неща в живота.
    Бих могъл да ги направя 200, но това са 3 пчелина, бягане от един на друг, наемане на адекватни работници (които разбира се няма да работят както бих искал аз), съответно качеството на продукцията ми няма да е сравнимо с това от онези 40 семейства, които отглеждам сега и т.н.
    Ето ТАЗИ сметка съм си направил аз, при това отпреди доста години и тя не, че не излиза, но не ми харесва. Затова и съм против всякакво подпомагане в пчеларството.
    Споменавал съм и преди: Ако не можеш да произведеш наистина качествен продукт, няма и как да го реализираш (продадеш). При това положение, или се корегираш, или се захващаш с нещо друго.
    Но, при 200 семейства, да се плаче, да се създават конфликти, че дори и да се коментират едни 1400лв., е смешно поне за мен. За един ще съм прав, за друг не толкова, обаче аз така ги виждам нещата.
    Поздрави!
    Димитър Димитров

  5. #145
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Братчеда го питаха колко Ка съндъка брои той не отговори, навярно информацията има някакъв гриф. Ама и Петка(5ка) да са все пак има надежда за българското пчеластво.

  6. #146
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ПовЕрвай ми, гледайки последните два поста над моя как би повЕрвал човек, че има и капка образование в това. Държейки, че имаме такова е добре да го показваме.
    олеее че грамотно пчеларче, "ПОВЕРВАЙ МИ" не знаех че така се пише, издигна се в очите ми

  7. #147
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    олеее че грамотно пчеларче, "ПОВЕРВАЙ МИ" не знаех че така се пише, издигна се в очите ми
    Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
    Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.
    Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.

  8. #148
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    оставете това махленско гледане в канчето на другия, (един колега по рано ви го препоръча с по меки думи) кой колко кошера имал, кой колко пари прибирал ... пак ви питам, кой ви спира да отглеждате повече пчелни семейства, и съответно да няма "РИВАНЕ" за пари (тук пускам и малко хлебец и за един двама височаещо грамотни колеги) освен клишираният морал, който звучи добре като отговор, но не и като достоверност, и бъргарската черта да се лапка от няколко ясли?
    40 часа седмично някъде + пчеларството отделно + хроничното реване = масово пчеларство в България къде сбърках в уравнението, една шепичка математико-форумо-пчеларчета???

  9. #149
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
    Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.
    Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.
    ох, като свършат доводите ви, и започвате със закани и заплахи ли, и това ли съм го пропуснал да прочета

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    оставете това махленско гледане в канчето на другия, (един колега по рано ви го препоръча с по меки думи) кой колко кошера имал, кой колко пари прибирал ... пак ви питам, кой ви спира да отглеждате повече пчелни семейства, и съответно да няма "РИВАНЕ" за пари (тук пускам и малко хлебец и за един двама височаещо грамотни колеги) освен клишираният морал, който звучи добре като отговор, но не и като достоверност, и бъргарската черта да се лапка от няколко ясли?
    40 часа седмично някъде + пчеларството отделно + хроничното реване = масово пчеларство в България къде сбърках в уравнението, една шипичка математико-форумо-пчеларчета???
    А ти `що гледаш в канчето на членовете на махленската сбирка? Даа, явно неможеш да ревеш или го правиш с крокодилски сълзи там, където е нужно, а ний, тъй като незнаем на кое рамо да плачем, си го правим тук. И не мога да си обясня, ти, чорбаджия ли си, `къв си, та толкова усърдно си криеш пендарите, мислейки си че сме им хвърлили око. Не сме бе, ние не сме завистници, не сме, просто се възхищаваме на способностите ти, които ни е малко трудно да разкрием, че и тях лукаво криеш. Казваш, че си пчелар - ок, ама никъде и нищо не сподели за пчеларската си дейност, а само обсъждаш "раята" и като мантра повтаряш, че те дебне да те е.не. Чудя се от `де и защо e тая твоя мнителност към раята и `кво те бърка "хленченето" ни, с какво сме заплашили твоето "пчеларстване" ли е, що ли, даже незнам как да го нарека.

 

 
Страница 15 от 35 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •