Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 35 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #251
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    тЮх, язък за четата, а можеше да ни освободи от пчеларските мъки……

  2. #252
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Един като плюва без задръжки, предизвиква същото у събеседниците си и те падат до нивото му, да им се чуди човек на акъла. Не се случва за първи път в този форум. Какви християни сте, бре - като ви ударят по едната буза, обърнете се да ви ударят и по другата - ама с любов, с любов!
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Кулине, Калине, Малине ли какъв си, малак ли си, голем ли си, не знам, а и не искам да знам ... "бади такав какавто си", потърси кой е написал това пожелание ... малко по грамотен си от него Един комплимент да ти направя, защото е извеснтна личност ... а и да е като игра, да изпуснат напрежението нашите колеги и твои събратя
    Малаче съм, малаче! А ти вероятно се имаш за бивол. Случва се, техниката модерна, прави автодовършване на започната дума, ама няма програма за словореда.
    "някой знае ли от къде има млади липи за засаждане, но не на космически цени от 7 лв."
    Па в вразка с игръта ти, бих казъл - присмял си хърбел на щърбел. За ритни топковците мий думата, да не мислиш, че теб имам предвид. Ти си мноого, много образУван.

  4. #254
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Дадох ти възможност да започнеш нормално да комуникираш с колегите, но не виждам такова развитие. Давам ти още едно денонощие да се вихриш, независимо по какъв начин - положителен или отрицателен. Утре точно в този час ще ти наложа БАН, ако няма някакво изменение.
    Ако това ти дава покой го направи, а иначе ме боли гъза за кахърите ти

  5. #255
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Ако това ти дава покой го направи, а иначе ме боли гъза за кахърите ти
    Логично е да те боли.

  6. #256
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    А, интересна работа. Къде оня с гъзобола? Таман се настроих да водим нормален спор, а той...неще. Че как да ще, то гъз, глава затрива. Язък.

  7. #257
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Междодругото Faytona измежду десетките постове има и един два доста добри въпроса, но ако се върнем назад в годините сме писали невъднъж и по тях. Интересни са дотолкова каква е разликата от преди 5-10 години и сега...

    Лично аз не съм превъженик на де минимис и пчеларската програма и не съм участвал... впрочем един единствен път реших да се поразходя до Земеделието за де минимис и след това си казах че повече няма си причиня подобно нещо... да не говорим колко изненадана бе служителката че за първи път кандидаствам за каквото и да е било и веднага ми направиха проверка...

    Де минимис е минимална помощ и не бива да дава предимство на един или друг подпомаган пред останалите в сектора и честно казано не мога да разбера някой колеги пчелари (тук в Добрич) дето едва ли не са спали пред банкоматите в очакване на 400-500 лв. де минимис. Лично аз не виждам с какво толкова биха им помогнали тези средства още повече че не ги харчат за пчелите (за толкова години ни един не е казал че е взел де минимис и е купил примерно захар за пчелите...) За големите пчелари известни като "профита" и "програмисти" при тях парите са малко повече но да кажем 7 лв. х 200 пчелни сем. са 1 400 лв. (ако разчитам на 1 400 лв. за да оцелея с 200 сем. то по-добре да отивам да работя на някого...) Незнам до колко кошера се дава де минимис ма ако някой "профи" с няколкостотин кошера ми каже че парите от де минимис му трябват за да оцелее - толкова е и профи и разбира от пчеларство и пчеларството като бизнес - смешна работа

    Всеки сам си решава колко семейства да гледа - подмятания ти що не гледаш по 1 000 и повече не са много уместни, всеки си има глава на раменете...
    Общо взето всеки си е прав за себе си и може би Чанко е много прав че гледал сейра, ма както знае и той самия ние сеир можем си спретнем по всяко време и за всичко дори и за най-безобидното изречение на пръв поглед - които го може го може

    Всъщност тези които дават мило и драго за де минимис трябва се радват че изобщо им дават пари. Защото помощта де минимис не е задължително да е във вид на пара кеш на ръка... може да е като данъчно облекчение, ваучери, консултации и т.н. Например във Финландия де минимис за първичната преработка (в това число пчеларство) де минимис няма, в Англия е в определени категории и графства не получават всички при това те рядко взимат кеш... да не говорим че критериите са много по строги отколкото тук...

    Освен това при нас има нещо сбъркано особено при "големите" пчелари с многото бройки. Не познавам "едър пчелар", "профи", "програмист" и т.н. с над 500+ семейства които да разчита бизнеса му (с пчели, мед и т.н.) да оцелява и да се развива самостоятелно т.е. да генерира достатъно приходи така че да се самоиздържа и да остава печалба. Всички разчитат на някоя програма и държавна помощ за да оцеляват. На някой това дори им са основни приходи 90 % от тия големите ще фалират за 1-2 години ако им се врътне кранчето на помощи и програми.... да не говорим че поне едно 40 % не са и чували за бизнес план или икономика на пчеларството (нищо че като са драпали по програмите са представяли бизнес планове - които не са писали те а в повечето случай дори и не са чели какво са обещали да правят и после са крайно изненадани че трябва да връшат пари...)


    Накрая извинявам се че ви досадих карайки ви да четете...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  8. #258
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Сто пъти го казвах и пак ще го кажа. Защо ще се раздават пари под каквато и да е форма, когато всички са под еднакви условия спрямо природата? Искат се всички кошери да са регистрирани. Добре, регистрираме ги. Трябва да са пререгистрирани. Пререгистрираме. Трябва да сме ЕТ, ЕФ, ЗП, ЖО, ЕАД, ООД........и тогава ще получиш на некому дедовия. Ееееееее, а стига де. Та значи регистриран ли си в кметството, оттам нататък всичко трябва да е пределно ясно. Връзката пчелар - кметство, кметство - пчелар трябва да е винаги в ред. Има пръскания - кметството да е в час, има подпомагане - кметството да е в час, всяка година пчеларя да внася актуална информация за броя на кметството и доктора в даден ден да ги проверява. Нима тези правила ще са валидни само за катаджиите? 'Що те не ме заебат и да си карам както аз си знам, а са тръгнали подир задника ми денонощно, езичасно, ежиседмично.......? Иначе всички сме регистрирани. Примери много. Значи аз нямам подпомагане и моите пчели са лекувани, нахранени, а на сулю са изоставени и мрат през зимата, а след това той реве като вдовица за ....нали? И не стига, че ще му дадат пари, които той явно ще профука за каквото и да било, но не и за пчелите, ами ще заразява и моите пчели с пчелина си който ще е много ясно в близост до моя, твоя, вашия. А аз ще се чудя защо се получава така, че доктора, ама хич не му пука за мен и дори не знае, че съществувам. Като има закони - спазвайте ги, като ги спазвате, спазвайте ги еднакво за всички.

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ...Дай обратна връзка, нали и на теб ти подарих, но ти си алчен и ми поиска още...

    Сериозно - това не е бизнес, защото сметката е "Взел Колю, дал Колю". Аз не съм егоист и това, което съм направил е било и е само и само да се опитам да помогна на колегите в нужда. Който ме познава, а има и такива сред форумниците, може да потвърди.

    Дали работи - да, има полза от файдата.

    Постовете ми били кисели - не съм сигурен, колко може да направиш разлика, между заядливи (кисели) постове и водевилни такива. Опитай се да ме опровергаеш с някое твое изречение със съдържание повече от 5 думи.
    Ники, ники, друго мнение имах за теб благодарение на изпусната " сламка " . Благодарен съм ти, но :

    Първото ти изречение е лъжа и пълни глупости. Нищо не си ми подарявал и нищо не съм ти искал.
    Грижата ти за бедните колеги при нужда ,я разправяй на баба злата, аз съм ти виждал бъркоча в ценовата листата на пч. център-Русе.
    Работи ??? да ама друг път.
    Кисели постове, ами това е много възпитано от моя страна. Истината е че незнаеш , какво пишеш. Дълъг и объркан изказ.Няма реакции, защото никой не разбра, какво искаш да кажеш.
    пп.Май стнанаха не 5 думи, а цели 5 изречения. Дано си доволен и като се появиш тук, да не пишеш дивотии.

  10. #260
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Сто пъти го казвах и пак ще го кажа. Защо ще се раздават пари под каквато и да е форма, когато всички са под еднакви условия спрямо природата? Искат се всички кошери да са регистрирани. Добре, регистрираме ги. Трябва да са пререгистрирани. Пререгистрираме. Трябва да сме ЕТ, ЕФ, ЗП, ЖО, ЕАД, ООД........и тогава ще получиш на некому дедовия. Ееееееее, а стига де. Та значи регистриран ли си в кметството, оттам нататък всичко трябва да е пределно ясно. Връзката пчелар - кметство, кметство - пчелар трябва да е винаги в ред. Има пръскания - кметството да е в час, има подпомагане - кметството да е в час, всяка година пчеларя да внася актуална информация за броя на кметството и доктора в даден ден да ги проверява. ....
    Принципно погледнато си прав, но тук въпроса за реализацията отива малко към политиката или някаква утопия за нашите разбирания. Иначе това си съществува като система и при това е ефикасна и връзката пчелар - ветиринар - кметство е основна... колкото до сульо - едно телефонче до кмета и ветеринаря и му конфискуват пчелите в полза на местната общност, отделно го лишават от правото на каквито и да е помощи, а и няма как да ги получи - заличават му регистрацията ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 26 от 35 ПърваПърва ... 162425262728 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •