Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 191 до 200 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #191
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хееей, колкото и да се дуеш до тук не видяхме нито колко си вещ с пчелите, нито колко в граматиката, нито със словореда, нито с културата на общуване, нито за работата ти в екип, нито, нито.... Явно колко си в час, след като не схвана какво съм искал да кажа с „повЕрвай”. Другото което искам да ти кажа за да не останеш изненадан. Тук 2/3 от хората са се опитвали да ми излезнат на глава. Е, отказвали са се и повечето не са във форума и не защото съм ги банирал, а защото са ставали за смях. Теб като те гледам си някъде около тази фаза, но все още те изследват. ПовЕрвай ми, ще те набият в кучи гъз колегите(извинявам се за израза).
    Тук е мястото да отправя и първото предупреждение, но ще го оставя за по нататък, че ми стана интересно да видя как ще си подвиеш опашката върху бития задник.
    Няма да се учудя, ако и сам поискаш да ти залича ника.
    Не се косете Г-н Модератор, че може и да Ви мине.

    За това явление, което наблюдаваме през последните дни има специален термин в психологията. Нарича се „Комплекс на малката пи?ка“. Други също го наричат „Комплекс на малкото мозък“ или трети просветени изследователи/специалисти използват термина „Комплекс на малкото възпитание“ (то, че е такова, си личи от самолет)....И при липсата на нещо се, някой си, придобил по един или друг начин, два сребърника, се проявява и демонстрира своята значимост (ама значим си бе..., че чак никак – току що го преместих в другия...).

    Такива явления се наблюдават постоянно сред хората, които с помощи, подаяния, измами, сложни „гениални“ схеми, са придобили някакви средства и веднага бързат да покажат на другите, колко им е умствения багажник – било то с почивка на Малдивите (в пълен с хлебарки 1+ звезда хотел) или закупуването на мощно транспортно средство, което при превключване на предавките, умозаглушаващия рев се чува в съседното село или пък било то с изказвания и обидни квалификации към опонентите си. Ееееее...„Евала“ на такива пичове...

    Такива изказвания, полюции и самохвални излияние ги е имало, има ги и ще ги има докато свят светува.

    С риск да разбудя духовете на „незрящите“, ще си позволя да цитирам отново един Творец. Цитата напълно олицетворява „слепотата“, която се проявява в тази тема:

    „...Но човек, човека горд
    облечен в дребна слава
    под туй небе безчинства разиграва
    и буди в ангелите плач до смъртта...“

    Като повечето колеги и аз си мислех да не се намесвам в този долен, махленски спор за мерене на пи?ките, но в същото време си дадох сметка, че с мълчанието си поощрявам ширещата се глупост, мерзост и безпардонност.

    Такива размисли и страсти трябва да се мачкат, тормозят, подтискане, осмиват, разобличават и умерзяват, защото вирусите (да се чете глупостта) ще вземат надмощие и рано или късно интелекта, знанията и добротата ще бъдат подложени на унищожение.

    От друга страна е хубаво, че такива явления се появяват от време на време за да знаем как не трябва да се държим, как не трябва да говорим и мислим и в същото време да се научим, как да се предпазваме и да придобиваме имунитет срещу паразитите.

    Очаквам високо интелигентни реплики, но преди да се демонстрират знания, остроумие или липсата на такова... и ако четенето не представлява трудност, естествено, може да надникнете в линковете по долу....може пък и да се разпознаете и/или определите...

    https://trud.bg/%D0%BF%D0%B5%D1%82-%...3%D0%BC%D0%BD/

    https://webstage.bg/filosofiya-i-psi...t-glupaka.html

    ПП
    Между впрочем, беше ми станало малко скучно и отдавна чаках да лъсне „конника без глава“ и то... ето че, не след дълго чакане, търпението ми бе възнаградено и форумочетенето ми придоби, нови, „смислени“ измерения.
    Този пост е редактиран от Niki1313; 02.09.2020 в 23:19. Причина: Правописна грешка - форумочетенето:)

  2. #192
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъй и как фонда ще стане 50 млн? Аз както не веднъж съм казвал, икономиката не ми е силна.
    Остава да питаш : червен или син. Както е станал 5 000 000 , си представи - 50 000 000. Да не почнеш да ми разправяш, че няма начин. Говоря хипотетично. Хоп --50 000 000.

  3. #193
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами на същата. Вместо фонд 5 000 000 ---50 000 000лв.
    Ей и ти се писа у математиците, бре! Писах ти, че завиждаш на можещите да смятат , ама не си признаваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #194
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Остава да питаш : червен или син. Както е станал 5 000 000 , си представи - 50 000 000. Да не почнеш да ми разправяш, че няма начин. Говоря хипотетично. Хоп --50 000 000.
    Явно искаш да ти кажа, че ще кандидатствам - да, ще го направя, но не защото ще ги взема ей тъй, само защото ги дават, а за да съм конкурентно способен на останалите. Ако обаче цената на продукцията ми стигне стойности от преди пет години, хич не ми пука колко ще е фонда хипотетично или в действителност. Ето и разликата в мисленето ни. Аз не търся лесни пари, а търся висока цена на това, което съм заработил, нямам нужда някой да ми помага. НЕ ИСКАМ!

  5. #195
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    Извинявам се, ако съм обидил някой, но си държа на словосъчетаниета и епитетите които съм използвал, без да съм обиждал. Някой ако се е оприличил на говедо или псе, както ме обвиниха дежурофорумците, си е лично негов проблем! Никой не съм наричал с такива имена!!! Повтарящо се скимтене по силно изразено с много въпросчета, привлече вниманието ми, и съответно щеше да е двулично да се включа на мрънкащите въпроси на колегата и да кажа, че ми идват прекалено дълбокоумни, вместо плиткоумни. Знам ще ме питаш, а не можеше ли с благи и хвалебствени думи ... не, не може, директен съм, "равно кум у очи". От много благини, келеметата които подрастват, затова не могат да си вържат обувките ...
    Ясно ти е много добре, че извинението ти не е никакво извинение, щом не се отказваш от нито една обидна дума, изречена от теб. А твърдението ти, че никой не си обидил е направо смешно, след като с изключение на няколко поста (включително и тези към мен), в писанията ти не може да се открие нещо друго освен именно обиди и пренебрежително-заядливо говорене (специално съм проверил, за да не съм голословен).
    А това, което си писал "равно кум у очи", нима наистина смяташ, че именно такова поведение , като твоето го изпълва със съдържание!?...Съжалявам, явно ценностните ни системи са диаметрално противоположни и макар с мен да беше по-сдържан, няма как да одобря начина
    по който се държиш с другите до момента. Още по-малко пък към хора, които отдавна са се доказали като страхотни пчелари, но за разлика от теб, най-добронамерено споделящи знанията си и държащи се, като истински приятели!...

  6. #196
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Им ще е гледам тв. и виждам една сапунка. Хора не от палатките компрометират. Кой ще плаща? То на Софиян ци всеки едлъжен.Да но мислете за цяла България.щот когато дойдат рейсовете на .ви се преписва на вас.аз съм сигурен че няма и 10% от София

  7. #197
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Явно искаш да ти кажа, че ще кандидатствам - да, ще го направя, но не защото ще ги взема ей тъй, само защото ги дават, а за да съм конкурентно способен на останалите. Ако обаче цената на продукцията ми стигне стойности от преди пет години, хич не ми пука колко ще е фонда хипотетично или в действителност. Ето и разликата в мисленето ни. Аз не търся лесни пари, а търся висока цена на това, което съм заработил, нямам нужда някой да ми помага. НЕ ИСКАМ!
    нямаш нужда някой да ти помага, но имаш нужда да помагаш на друг да реве по силно ... това ако е помощ, здраве му кажи

  8. #198
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    нямаш нужда някой да ти помага, но имаш нужда да помагаш на друг да реве по силно ... това ако е помощ, здраве му кажи
    Абе ти вярно не си у ред, се едни реванета ти се привиждат.
    Аркадаш, беден тий речника. Почваш да ми ставаш безинтересен - гъби, ревове, хленчения, нам ко. Ай земи се стегни малко, пусни някой по-словоохотлив да те замести, може и кокошките сабахлем да са, че сега спят и гледай да в след като спрат да куткудякат, което ще рече че ще имаш келепир. Разбрали чи речника ти се изчерпи. Тюуу то не било лесно да пишеш тъй.

  9. #199
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нямаш нужда, като гледам. Към 12.00 светиш , като луна при пълнолуние.
    Ми, то си е пълнолуние баш сега, бре Чанко!
    Ти кога искаш да ти светя, по "росата" ли? По него време си имам работа, но ако настояваш - ще отделя един - два дни, за твое удовлетворение.
    Пък, ако е въпрос на светене, сети се за оня анекдот с редника и генерала, та ми покажи как се свети правилно...

  10. #200
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Абе ти вярно не си у ред, се едни реванета ти се привиждат.
    Аркадаш, беден тий речника. Почваш да ми ставаш безинтересен - гъби, ревове, хленчения, нам ко. Ай земи се стегни малко, пусни някой по-словоохотлив да те замести, може и кокошките сабахлем да са, че сега спят и гледай да в след като спрат да куткудякат, което ще рече че ще имаш келепир. Разбрали чи речника ти се изчерпи. Тюуу то не било лесно да пишеш тъй.
    Не дей бе, не те подкрепям в това ти пожелание. Тоя с четирите биндака ли, бондака ли, бимбоня ли и 3-мата работника ми стана забавен, а ти сега искаш да спреш устрема му смел и набега му горд.

    ...Ако не използва емотикони трудно бих го разбрал.

 

 
Страница 20 от 35 ПърваПърва ... 10181920212230 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •