Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #121
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    ... 6. Защо за България са заделени, като помощи за пчеларите, най-малко средства, сравнение с пчеларите от другите европейски държави...
    Гледам се забавлявате за да не влизам и аз много в забавата ви, ще се огранича само в отговор на това - може би

    Принципно отговорът се знае, и е предъвкван доста но все пак - парите за пчеларите отделени като бюджет по така наречената Пчеларска програма, Де минимус и т.н. са най-малко по вина на пчеларите (само някой да не се шокира и да припадне)

    Базата по която се определят е броя на официално регистрираните пчелни семейства. Отделно има и значение броя на регистираните ЗП с основна дейност пчеларство...

    Като пример мога да дам Франция - където пчеларски организации имаха брожения че парите са малко и не стигат до всички... Отговорът на държавата бе - със закон задължи всички собственици на пчелни семейства да си регистрират пчелите - дори и 1 тръвна да притежаваш си длъжен да я регистрираш. Това доведе до близо 40 % увеличение на бюджета им по пчеларската програма...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #122
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Гледам се забавлявате за да не влизам и аз много в забавата ви, ще се огранича само в отговор на това - може би

    Принципно отговорът се знае, и е предъвкван доста но все пак - парите за пчеларите отделени като бюджет по така наречената Пчеларска програма, Де минимус и т.н. са най-малко по вина на пчеларите (само някой да не се шокира и да припадне)

    Базата по която се определят е броя на официално регистрираните пчелни семейства. Отделно има и значение броя на регистираните ЗП с основна дейност пчеларство...

    Като пример мога да Франция - където пчеларски организации имаха брожения че парите са малко и не стигат до всички... Отговорът на държавата бе - със закон задължи всички собственици на пчелни семейства да си регистрират пчелите - дори и 1 тръвна да притежаваш си длъжен да я регистрираш. Това доведе до близо 40 % увеличение на бюджета им по пчеларската програма...
    Демек, чисто статистически, защото в България се съпоставя голям брой семейства съсредоточени в няколко десетки пчелари, единия от които файтонджия, за това сумата по Деминимис е малка. Регистрацията В БАБХ не коства нищо, регистрацията като ЗП обаче излиза солено на титуляра до 200 сем. Тук дилемата е дали като всички станат ЗП- та, няма същите тия, които перманентно са в схемите ..пу-пу програмите и в ръководствата на многото пчеларски организации, няма да издърпат чергата из под нозете на фукариите, променяйки някое членче, алинейка, парагравче от нормативните актове, определящи кой, как, защо има право да вземе едни парички.
    Умалителните са умишлени и са продиктувани от едно файтонджийче.

  3. #123
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Бях се притеснил, че изгонихте кочияша тъкмо кога подкара файтона разяснявайки ни как се правят добрите пчеларски практики, но се урахатих на поста си е.

  4. #124
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Чисто статистически си прав.... Сега не знам точно но някъде четох цифрата от 5000 пчелари та сметките не са сложни (макар че формулата за изчисление е сложна) но много грубо казано е : брой на регистрирани пчелари като ЗП които имат Х пчелни семейства = еди каква си сума де минимус с условието че сумата на помоща не може да надминава 250 000 евро (ако не бъркам в момента) за 3 години... за да намали броя (защото държавата принципно няма интерес да дава този вид помощ) налага и допълнителни изисиквания ако помня добре навремето май имаше някакво ограничение до 200 семейства...
    Но има и важно уточение - държавната помощ Де минимис е с определен бюджет и обхваща всичко което е позволено от закона и директивите за подпомагане по де минимис. След това идва класацията за приоритет на съответня отрасъл, приходи към хазната и т.н. и т.н. Като се прибави че определени браншове които не са с N броя съюзи всяка година подават заявления за помощ и искат определен бюджет... и в крайна сметка за някой сектори например пчеларство е каквото остане и ако остане... а тук допълнително и пчеларите имат вина че си режат клона (ако може така да се изразя и дано не обидя някого)

    За себе си съм убеден че ще издърпат чергата...

    Например преди време се коментираше че в българия се обявява че се подкрепя малкия земеделски производител а изведнъж се налага ограничение или изискване от 2000 до 8000 евро и 125 пчелни семейства което по всички критерий не е малко стопанство и са се чудели ами наистина малките тези до 50 макс 100 семейства те как се подпомагат ако искат да се развиват ....
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...
    Чанко, кое в моето мнение те притесни. Туряш едни пръсти нагоре-надолу, но така и не се включи в дискусията, изразявайки своето мнение - пчеларче ли си или ...

  6. #126
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Чисто статистически си прав.... Сега не знам точно но някъде четох цифрата от 5000 пчелари та сметките не са сложни (макар че формулата за изчисление е сложна) но много грубо казано е : брой на регистрирани пчелари като ЗП които имат Х пчелни семейства = еди каква си сума де минимус с условието че сумата на помоща не може да надминава 250 000 евро (ако не бъркам в момента) за 3 години... за да намали броя (защото държавата принципно няма интерес да дава този вид помощ) налага и допълнителни изисиквания ако помня добре навремето май имаше някакво ограничение до 200 семейства...
    Но има и важно уточение - държавната помощ Де минимис е с определен бюджет и обхваща всичко което е позволено от закона и директивите за подпомагане по де минимис. След това идва класацията за приоритет на съответня отрасъл, приходи към хазната и т.н. и т.н. Като се прибави че определени браншове които не са с N броя съюзи всяка година подават заявления за помощ и искат определен бюджет... и в крайна сметка за някой сектори например пчеларство е каквото остане и ако остане... а тук допълнително и пчеларите имат вина че си режат клона (ако може така да се изразя и дано не обидя някого)

    За себе си съм убеден че ще издърпат чергата...

    Например преди време се коментираше че в българия се обявява че се подкрепя малкия земеделски производител а изведнъж се налага ограничение или изискване от 2000 до 8000 евро и 125 пчелни семейства което по всички критерий не е малко стопанство и са се чудели ами наистина малките тези до 50 макс 100 семейства те как се подпомагат ако искат да се развиват ....

    Борка, благодаря за разясненията, много са съществени, тъй като на дедо на село, а и за мен лично, предполагам и за други са недостъпни чисто информативно. Че големия изяжда малкия сме го разбрали в училищните уроци, но нали сме социални, мислим за фукариите, а на практика, когато иде дума за пари, всичко останало е настрани. В крайна сметка, ние сме си избрали този път, да сме пчеларчета, от гласената страна и ще се мъчим докато можем. Файтона рече: Дано и следващата година да е такава, та да се намали броя на хоби пчеларите. Лошо, мноого лошо, те за това като цяло държавата е на туй дередже. Живи и здрави да сме, а те да не мислят, че ще забият кол на туй място тясно, защото след време те сами ще се "изядат" по между си и докато ние само "скимтим", те ще цвилят, но няма да има кой да ги чуе.

  7. #127
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Чанко, кое в моето мнение те притесни. Туряш едни пръсти нагоре-надолу, но така и не се включи в дискусията, изразявайки своето мнение - пчеларче ли си или ...

    Ами вие ,като пишете , четете ли си постовете. В тези малки часове, знаете ли за какво спорите. Па се чудя : жени нямате ли.

    пп. не съм пчеларче- джендърче съм.

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ами вие ,като пишете , четете ли си постовете. В тези малки часове, знаете ли за какво спорите. Па се чудя : жени нямате ли.

    пп. не съм пчеларче- джендърче съм.
    И ти модерен стана в последно време. Ние не се четем, други ни четат и като един от тях, кажи кое те притесни, за да направим корекция. Имам те за коректив, а не за джендър.

  9. #129
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    И ти модерен стана в последно време. Ние не се четем, други ни четат и като един от тях, кажи кое те притесни, за да направим корекция. Имам те за коректив, а не за джендър.

    Нищо не ме притеснява, гледам ви сеира, чак не смогвам. Корекция : ами специално -ТИ . не искаш помощи / жълти стотинки / кютай си и остави хората да ги вземат. Стойността на парите е различна за всички. Всеки мери с неговата ролетка.

    пп. цитирах мнение на Рости / да ме прощава /, ама свят голям- всеки го тълкува според багажа.

    Хайде -лека, утре на бистри глави.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...пп. не съм пчеларче- джендърче съм.
    А-а.. Не се подценявай! Такъв дърт, комунистически джендър! Неповторим си! Та чак лъщиш!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

 

 
Страница 13 от 35 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •