Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 35 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #111
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Г-н модератор, простете но горното ми звучи малко двусмислено.
    Извинявам се за спама.
    Какво да направя? И аз като файтончето " извинявам че използвам и ще използвам широкообхватни и цветни думи, които са ни подарени от нашите братя".


    П.П. Поправих го за да има мир и спокойствие.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    https://www.24chasa.bg/novini/article/8950651

    В
    края на това съобщение е пояснено за какво се дава тази държавна помощ.
    Познавам 3 пчеларя, работещи по програми. С парите, превеждани им от държавата си купиха коли, направиха си ремонти на апартаментите/къщите, смениха си обзавеждането. И постоянно се оплакват как годините са лоши, трябвало да хранят и отивали по 1 тон захар. Честно казано, жал ми е за тези пчели, защото малка част от получените средства се използват по предназначение.

    Аз лично имам лошо мнение за тез програми и не само в пчеларството. Знаем за "фермите" за патки на стойност 1 милион, в които нямаше никакви патки; за натирените в планината през зимата коне; прословутите къщи за гости и т.н. С всички крайници, които имам съм за подпомагане на хората, които се трудят честно и правят това, за което им плащат. Но виждам твърде много, които само "усвояват".

  3. #113
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната
    хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак

  4. #114
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната
    хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак
    Това към мен ли е?
    Ако да, аз имам малко кошери за семейно ползване и не съм имала намерение да кандидатствам за помощи.
    Вземайте, колкото ви дават, но си хранете пчелите с тях, купувайте им качествени препарати и вадете качествен мед. А не да използвате парите, взети от хората, като безлихвен кредит да закърпвате бюджета си.

    Не визирам точно теб, не те познавам и това е 1вият ти пост, който чета, та не знам кой си и дали изобщо си по програма. Визирам само хората, които познавам лично от няколко години и знам какво правят.

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    а да забравих, вие с подаяния и помощи не работите, само като добитък се мъчите, и от време на време махате хамута, да видите тия с помощите какво правят, погрухтявате малко, и пак у брезната
    хубави и позитивни дни ви желая, за Ковид мяката ще наглеждам за скимтящи и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак
    Докато те няма тук, използвай времето рационално - лекувай си крастата и дано като се завърнеш, си по-премерен в изказа си. Не си мисли, че сме се отказали да те чешем - не, напротив, ние сме тук и ще те чакаме и от теб зависи как ще те посрещнем. Каквото повикало, такова се обадило! До нови срещи.

    ПП И някой час по граматика не би ти бил излишен, не за друго, а като уважение към списващите тук.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ... и ще се включа да ви видя какво недоволставате и "МРЪНКяТЕ" пак
    по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ... и ти да ме извиняваш, но не си мисли че 40 годишната българка, която не ражда е много по полезна от многодетната циганка
    Има нещо много сбъркано в разбиранията ти Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
    доста ограничено мислене

  7. #117
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:

    Има нещо много сбъркано в разбиранията ти Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
    доста ограничено мислене
    Ти пък - ограничено мислене. Той, файтончето тъкмо си беше въобразил, че неговото мислене е най задълбочено и проникновено, навлизащо до тънкости в граматическите правила, изразено чрез цветущия му изказ на файтонджия.

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    ...съм за подпомагане на хората, които се трудят честно и правят това, за което им плащат. Но виждам твърде много, които само "усвояват".
    Точно това е големия проблем, който възмущава хората, които нямат и претенции дори за финансиране. Но тия последните, за които говориш, съдят по себе си и няма как да разберат, че това недоволство не от грозна завист, а от наранено чувство за справедливост...

  9. #119
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Това към мен ли е?
    Ако да, аз имам малко кошери за семейно ползване и не съм имала намерение да кандидатствам за помощи.
    Вземайте, колкото ви дават, но си хранете пчелите с тях, купувайте им качествени препарати и вадете качествен мед. А не да използвате парите, взети от хората, като безлихвен кредит да закърпвате бюджета си.

    Не визирам точно теб, не те познавам и това е 1вият ти пост, който чета, та не знам кой си и дали изобщо си по програма. Визирам само хората, които познавам лично от няколко години и знам какво правят.
    не разбира се, няма как да имам нещо против към дама, която тепърва навлиза в сферата на пчеларството ... обръщенията са ми към една шепичка многознаещи пчеларчета навързани като свински чравца, които са във вечна опозиция към нещо направено за някакво улеснение макар и малко в работният процес ....

  10. #120
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    по-добре недей, ако ще се включваш с подобни изцепки:

    Има нещо много сбъркано в разбиранията ти Все едно да кажеш, че един женски акар, видиш ли понеже дава потомство, е по-полезен за пч.семейство от една пчела-работничка. Ама това, че пчелата цял живот работи за общото благо, а акара цял живот паразитира на гърба на другите е без значение, важното е да се плодим...
    доста ограничено мислене
    господин Ограничено мислене, ако ми кажеш какво повече ти дава една умираща пчела от акар с потомство, евала ти давам?!!!

 

 
Страница 12 от 35 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •