Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 301 до 310 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #301
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ами то дал Бог пчелари, заради авантата. Сега обаче се чешат по врата и пресмятат кое ще им е по-на сметка - обявяване на смъртност или прикриване, на такава, заради програмите. Да им такова и на програмистите - е за това ги не долюбвам.
    Познавам два-трима био, колко са таквиз, само те си знаят, но е факт че се снижиха и оглеждат като пръднал заек в люцерна - сакън някой да не разбере, че половината им пчелини са леж. Е вече възстановени, ама пусти и сертификат, на който се крепи солиден финансов приход, хич не искат да се простят с него.

  2. #302
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ами то дал Бог пчелари, заради авантата. Сега обаче се чешат по врата и пресмятат кое ще им е по-на сметка - обявяване на смъртност или прикриване, на такава, заради програмите. Да им такова и на програмистите - е за това ги не долюбвам.
    Познавам два-трима био, колко са таквиз, само те си знаят, но е факт че се снижиха и оглеждат като пръднал заек в люцерна - сакън някой да не разбере, че половината им пчелини са леж. Е вече възстановени, ама пусти и сертификат, на който се крепи солиден финансов приход, хич не искат да се простят с него.

    Да обява или да не обявя мили ми Калине...А който е тарикат знае как се прави да играш на сигурно...Просто и лесно е.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #303
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Да обява или да не обявя мили ми Калине...А който е тарикат знае как се прави да играш на сигурно...Просто и лесно е.
    Виж, дразня се не от това, че се възползват от нечие безхаберие при формиране на мерки, програми или каквото е там, а от това, че се правят на света вода ненапита и показността колко големи пчелари са, а в същност една голяма нула. Работете бе хора, работете, но влагайки мисъл в това, което правите, а не само да потриват ръце при всяко обявяване на де минимис, ме минимис или нещо си от тоя сорт, който им дава едни пари, щото видиш ли ги сполетяла беда. Абе ей, аз съм стигал до 70% процента смъртност, не съм чакал на някой, а съм търсил неволята и съм се завръщал в играта. Не, не се хваля, а давам пример, че щом не си пчелар, заради "помощи", ще успееш, инак догодина, че и още тази, ще чакате пак някой да ви бие финансова инжекция.

  4. #304
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Виж, дразня се не от това, че се възползват от нечие безхаберие при формиране на мерки, програми или каквото е там, а от това, че се правят на света вода ненапита и показността колко големи пчелари са, а в същност една голяма нула. Работете бе хора, работете, но влагайки мисъл в това, което правите, а не само да потриват ръце при всяко обявяване на де минимис, ме минимис или нещо си от тоя сорт, който им дава едни пари, щото видиш ли ги сполетяла беда. Абе ей, аз съм стигал до 70% процента смъртност, не съм чакал на някой, а съм търсил неволята и съм се завръщал в играта. Не, не се хваля, а давам пример, че щом не си пчелар, заради "помощи", ще успееш, инак догодина, че и още тази, ще чакате пак някой да ви бие финансова инжекция.

    Знаеш и аз съм от тия броените със зимна смъртност,но ме дразни друга неправда в раздаването на тия пари.За много програмисти беше края на мярка 6,3.Понеже след като тръгнаха Ветеринарите,нямаше как да скрият смъртноста/е някой скриха и сега си апат гъзягата/ трябваше да я обявят и им взеха проби.На всички им признаха годината/поне не съм чувал колега да се е оплакъл/Обявиха смъртност 80-100% а това никак не е малко като бройка кошери по 6,3 за последна година.Един път взел 15-20хил/лв и сега втори път ще взема.Държавата не му ли помогна като им зачете последната година?Не ме разбирай погрешно,че не желая да се дават пари на програмисти,но в тоя случай не е правилно.Как да се конкорирам с него за цена на меда ?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #305
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    ...Как да се конкорирам с него за цена на меда ?
    Докато се конкурираме помежду си и се делим на програмисти и такива дето не ги е огряло, няма да се оправим....

    П.С. Момчета, Светият Синод е обявил прием по мярката Света Вода Ненапита и ще раздава ореоли за великомъченици. Трябва да си приготвите реч, ама внимавайте, че мотивите отидат ли към завист и злословие, ореол нанайси. Даже може и някоя година в пъкъла да откарате... щото Оня всичко вижда...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #306
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    ... щото Оня всичко вижда...
    Нали два пъти гласувахме против него, бре?
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  7. #307
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Докато се конкурираме помежду си и се делим на програмисти и такива дето не ги е огряло, няма да се оправим....

    П.С. Момчета, Светият Синод е обявил прием по мярката Света Вода Ненапита и ще раздава ореоли за великомъченици. Трябва да си приготвите реч, ама внимавайте, че мотивите отидат ли към завист и злословие, ореол нанайси. Даже може и някоя година в пъкъла да откарате... щото Оня всичко вижда...
    Май ти се изживяваш като великомъченик за правата вяра че а е някой възроптал срещу безумието на уедряването а го пращаш в ада.
    Каква е ползата за природата и обществото от уедреното пчеларство /никаква само негативи

  8. #308
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Ти, да видиш! Знам един пчелар, който е завършил духовната семинария, но не предполагах, че има и друг, и то какъв - реди ги като изгонен поп от черква. Анатемосва, кълнейки, упреквайки ни в завист. За каква завист става въпрос бре?

  9. #309
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ти, да видиш! Знам един пчелар, който е завършил духовната семинария, но не предполагах, че има и друг, и то какъв - реди ги като изгонен поп от черква. Анатемосва, кълнейки, упреквайки ни в завист. За каква завист става въпрос бре?
    Ами за болестите и смрътността де развъждат в претъпканите си пчелини.
    Яйца от щастливи кокошки има ама мед не.

  10. #310
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Май ти се изживяваш като великомъченик за правата вяра че а е някой възроптал срещу безумието на уедряването а го пращаш в ада.
    Каква е ползата за природата и обществото от уедреното пчеларство /никаква само негативи
    Адашче, бъркаш ме с някой друг. Нито пък кълна или анатемосвам. Просто сабале по грешка натиснах на линка за форума и като прочетох как света и светих плачат за пчеларските неправди, сочейки с пръст ония фарисей "програмистите" ме изби на "поезия".

    Преди една година приблизително писах, даже анкета пуснах и какво излезе? 21 човека гласуваха. И се почна един говорилник от който нищо не излезе. Сега като се вгледах нито един от участниците в "говорилника" не е гласувал в анкетата.
    Аз знаех, че зимата ще е тежка. Говоря с много хора извън форума, познавам и много земеделци. Покрай работата си често контактувам и с БАБХ. Просто успях да събера 2 и 2 и за съжаление да разбера че нямам полезен ход, за да променя нещата (за изхода от зимата).
    А Момчета, по зле ще става. И докато спорим и се упрекваме дали и защо да обявяваме смъртността, по добре да се обединим в това как да я намалим.
    Щото както казва един земеделец, Евал съм ти пчелите, до 4-5 години ще можем (кооператорите) и без тях... За новия програмен период се предвижда да се вдигне забраната за отглеждане на ГМО култури...
    Не плюйте по мене, аз само предупреждавам какво иде.
    Относно окрупняването. Преди години реших да издържам семейството си с пчеларство. Тогава това беше възможно. Но трябваше обем (който сега се вдигна двойно).
    Относно завистта, така наричам аз да гледаш в паничкатана другарчето и като мантра да повтаряш "те вземат и затова всичко е толкова зле". Да аз вземам. И ако има програма по която да кандидатствам за 10 стотинки на кошер, ще го направя. Защото ако не ги взема аз, ще ги пренасочат за осигуровки на индианците или за зърнарите, дето "хранят патките"...
    Както казва Мика-е-велика - момчета дайте малко повече чувство за хумор.

 

 
Страница 31 от 35 ПърваПърва ... 212930313233 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •