Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 35 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #81
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Ами ако си редактираш малко въпросите (по-емоционалните епитети), спокойно можеш да ги изпратиш в редакциите на които се сетиш вестници, списания, телевизии и т.н. Тук и да получиш някакъв отговор на тях, то си е за вътрешнофорумна консумация и няма да се разшуми достатъчно!
    ...То набора ми от епитети е доста по-богат от неепитетните думи...Все пак пчелините ми са в гори и ливади, и контакта ми с хора, които волно разхождат овце, кози и крави е от първо лице и от тях получавам много добър тренинг.

    И междувременно докато с голяма наслада слушах и си обогатявах "епитетомологията", ми се случваше, чат-пат, да прочета, нещо по-различно.

    Това, което ще цитирам е откъс от една книга, която съм препрочитал преди повече от 20-25 години, и идеята има връзка с "...вътрешнофоруната консумация..."

    Цитат:

    "...Хвърляйки вашето семе, вашата "милостиня", вашето добро дело под каквато и да било форма, вие давате част от вашата личност и получавате част от личността на другия; взаимно се приобщавате един към друг; още малко внимание и като награда вие вече познавате, правите най-неочаквани открития. Непременно ще почнете да гледате на вашето добро дело като на наука; тя ще обхване целия ви живот и може би ще го изпълни от край до край. От друга страна всичките ви мисли, всичките семена, които сте хвърлили и може би вече забравили, ще покълнат и ще израснат; този, който ги е получил от вас, ще ги предаде на друг. И кой знае какво участие ще ви се падне в бъдеще при решаване съдбините на човечеството? И ако вашето знание и целият ви живот, посветен на тая работа, ви издигнат най-после до висини, отдето ще можете да хвърлите едно грамадно семе, да оставите в наследство на света една грамадна мисъл, тогава… И така нататък говорих много на тая тема..."

    Чест и почитания към Човека подбрал и подредил така добре думите и мислите си в това откровение.

  2. #82
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Цеко Виж публикацията
    Не да се хваля, но действащите ми пчелни семейства са с 40% процента повече от тези които съм декларирал, това е от времето когато имаше таван от 200 пчелни семейства и така си остана, че не ми се занимава да коригирам бройката, така че заповядай, ще ми бъде приятно да се запознаем и видим....
    ...Давай адрес...идвам...ако наблизо има нещо курортно, би станала чудесна комбинация....

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    И аз съм разочарован, днес само 4 бимбоня ми преведоха ДФЗ, а исках поне 20 да са, ама айде ще ви оставя вие да цвърчите вместо мен, а аз ще ги касирам, ще си платя осигуровки, че и за гориво ще имам, че и за 3 работника ще имам да платя при офанзивата за догодина при носенето и центрофугирането на тежките магазини, е да малко са, не стигат за ваканцийка до Тайланд да заведа семейството, ама то Ковид нали има
    а дай Боже пак да е слаба годината, че да отсее хоби пчеларчетата още и да ми се увеличи помощта още
    Като си взел четирите "бонбона" дано ти се откъсне от сърцето на работниците да им платиш осигуровките или ги имаш за магарета, да ги ползваш за торба зоб. Пита ме дали съм искрен, да искрено ти желая да заведеш семейството си в Тайланд или където искаш. Аз не съм завистник, нищо че, в твоите очи се вписвам като скимтящ, цвърцящ мрънкалник. Доста цветущи епитети използваш, въпреки, че аз се стремя да запазя добрия тон, което не ми пасва, но се старая, постарай се и ти, за да не те принудя да се лишиш от форумно присъствие!

  4. #84
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    до zapstojan
    адвокатствам на адекватната гледна точка, и против масовката "писачи-вечнонедоволци"
    Иначе чак такъв оптимист да си мисля, че от опашкари на Европа, ще накараме немците да работят за нас и то еВтино", не съм
    Във връзка с "...че от опашкари на Европа..."

    Цитат по спомен от Българската история:

    При подготовката на Априлското въстание един Българин (съжалявам, че на такъв Човек не съм запомнил името) е пропътувал цяла европа и е отишъл до "Сорбоната" във Франция и е прекъснал провеждаща се лекция с думите, че поробена България има нужда от помощ и съдействие. Отговора на един студент бил - "...До къде стигнахме, ние от ПОКРАЙНИНИТЕ на европа да помагаме на стара развита цивилизация..."

    "...ще накараме немците да работят за нас и то еВтино..."
    Да, работили са (1935-1940) и живот и здраве да е, пак ще работят

  5. #85
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    .....нищо че, в твоите очи се вписвам като скимтящ мрънкалник.
    Що ти, бе?
    Той файтоня що страници изпонаизмрънка, сигурно е паднал в изтощение.

  6. #86
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Що ти, бе?
    Той файтоня що страници изпонаизмрънка, сигурно е паднал в изтощение.
    Брои бонбоните, прехвърляйки дестинации, чакайки да отмине заразата.

  7. #87
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Niki1313 Виж публикацията
    Във връзка с "...че от опашкари на Европа..."

    Цитат по спомен от Българската история:

    При подготовката на Априлското въстание един Българин (съжалявам, че на такъв Човек не съм запомнил името) е пропътувал цяла европа и е отишъл до "Сорбоната" във Франция и е прекъснал провеждаща се лекция с думите, че поробена България има нужда от помощ и съдействие. Отговора на един студент бил - "...До къде стигнахме, ние от ПОКРАЙНИНИТЕ на европа да помагаме на стара развита цивилизация..."

    "...ще накараме немците да работят за нас и то еВтино..."
    Да, работили са (1935-1940) и живот и здраве да е, пак ще работят

    Е, то бива патриотизъм, но това си е направо-безумие.

  8. #88
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Доста цветущи епитети използваш, въпреки, че аз се стремя да запазя добрия тон, което не ми пасва, но се старая, постарай се и ти, за да не те принудя да се лишиш от форумно присъствие!
    ДФЗ се подиграва с теб чрез малките помощи и сега искаш да си го изкараш на мен, като имаш апетит да ми вземаш и от свободата на словото, което мислих че е безплатно поне сред колеги

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    И аз не съм съгласен.
    Нали сме в един съюз с немците, защо трябва да ги поробваме?
    Да сме в съюз с робите си!?

  10. #90
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    ДФЗ се подиграва с теб чрез малките помощи и сега искаш да си го изкараш на мен, като имаш апетит да ми вземаш и от свободата на словото, което мислих че е безплатно поне сред колеги
    ДФЗ нищо не ми е взело, тъй като не съм имал мерак. Свободата на словото е изконно право, стига да не приравняваш опонента на псе!

 

 
Страница 9 от 35 ПърваПърва ... 789101119 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •