Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 344

Тема: DE MINIMIS 2020

  1. #51
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    39
    Аз съм начинаещ пчелар от 2 години и ще споделя това . което разбрах по тази тема . Искаш да направиш пчелин от 100 или 200 кошера и да вземеш 50 000лв. за няколко години . Хващаме фирма която да ни консултира и помага . Хонорар 3-5000лв. Те ни гарантират приемането по програмата . Ползваш твои 30 000 или теглиш тези пари от банка и връщаш 40 000 .Купуваш кошери от производител по 70 лв. От фирмата ни правят документи , че сме ги купили от наш човек за 180лв. Плащаме за услугата , Продават ни проект за постройки примерно за 10 000 .а пък ние го изпълваме за 5 000 , изграждане на пчелина проект х лева себестойност 1/3 . Закупуване на оборудване за 10 000 по документи от нащи хора а плащаш 6 000 а можеш да си го купиш нормално за 4 500 . И така нататък . Нашата фирма гарантира , че ще си одобрен . От тебе се иска няколко години да изпълняваш изискванията на програмата , да те проверяват поне по 4 пъти на година . В моята глава изникнаха въпроси - Това е жива стока може ли всичко да се развие по ноти - не ше си направя още един пчелин не обявен и ще прехвърлям ако се наложи . Ако не изпълня нещо и има вероятност да не получа парите за годината най вероятно хващам фирмата да ме оправи защото има наши хора и естествено отиват хиляди . Равносметка - влагам мои пари , и заставам в позиция партер и чакам да ги получа обратно по програмата , но съм в ръчете на проверяващи , нащи хора зад нашата фирма и накрая се оказва ,че сами останали 200 семеиства с кошерите . Познавам 2 програмисти , който след края на програмата приключват с пчеларстването . Това ли е подпомагане или развитие ????

  2. #52
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от maxtop Виж публикацията
    Аз съм начинаещ пчелар от 2 години и ще споделя това . което разбрах по тази тема . Искаш да направиш пчелин от 100 или 200 кошера и да вземеш 50 000лв. за няколко години . Хващаме фирма която да ни консултира и помага . Хонорар 3-5000лв. Те ни гарантират приемането по програмата . Ползваш твои 30 000 или теглиш тези пари от банка и връщаш 40 000 .Купуваш кошери от производител по 70 лв. От фирмата ни правят документи , че сме ги купили от наш човек за 180лв. Плащаме за услугата , Продават ни проект за постройки примерно за 10 000 .а пък ние го изпълваме за 5 000 , изграждане на пчелина проект х лева себестойност 1/3 . Закупуване на оборудване за 10 000 по документи от нащи хора а плащаш 6 000 а можеш да си го купиш нормално за 4 500 . И така нататък . Нашата фирма гарантира , че ще си одобрен . От тебе се иска няколко години да изпълняваш изискванията на програмата , да те проверяват поне по 4 пъти на година . В моята глава изникнаха въпроси - Това е жива стока може ли всичко да се развие по ноти - не ше си направя още един пчелин не обявен и ще прехвърлям ако се наложи . Ако не изпълня нещо и има вероятност да не получа парите за годината най вероятно хващам фирмата да ме оправи защото има наши хора и естествено отиват хиляди . Равносметка - влагам мои пари , и заставам в позиция партер и чакам да ги получа обратно по програмата , но съм в ръчете на проверяващи , нащи хора зад нашата фирма и накрая се оказва ,че сами останали 200 семеиства с кошерите . Познавам 2 програмисти , който след края на програмата приключват с пчеларстването . Това ли е подпомагане или развитие ????
    Подпомагане с цел развитие трябваше да се извърши чрез добре подготвени пчелари(майстори), като под майстори имам предвид не някакви с измислени кетапи. А то разни хрътки надушиха някой лев и всичко се юрна, а след това какво - развъдници на болести. Ама те и в министерството, кухи лейки само.

  3. #53
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Подпомагане с цел развитие трябваше да се извърши чрез добре подготвени пчелари(майстори), като под майстори имам предвид не някакви с измислени кетапи. А то разни хрътки надушиха някой лев и всичко се юрна, а след това какво - развъдници на болести. Ама те и в министерството, кухи лейки само.
    Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка.

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка.
    Кухи са откъм естеството на работа(примерно работа с пчели, пчелари, квалификации, нужди) която трябва да извършват, а иначе към усвояване на някакви пари, нямат равни в разпределението им по собствените си сметки.

  5. #55
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Хич не са кухи. Я виж Faytona с неговата кокоша метафора - там явно е полог и ги предпочитат с по два жълтъка.
    много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш
    тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума

  6. #56
    Наблюдател
    Регистриран
    16.03.2018
    Мнения
    39
    В министерството не са само кухи , но и престъпни измамници и кръвопийци . Майсторите пчелари , който аз познавам първо не могат да си вдигнат главата от работа 7-8 месеца , камо ли да се занимават с програми , които според техните думи са колкото дадеш - толкова ще вземеш ако нямаш някой много твой човек . Второ определят кандидатстването по програми като игра на покер с професионални покерджии - при най малката грешка може да си на 0 . Съветът им е по добре не се занимавай . Ако имаш пари не ги вкарвай в пчеларство , а отглеждането на пчели да ти е само хоби и за кеф .

  7. #57
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш
    тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума
    То данъци всеки плаща.
    Осигуровки - здравни и пенсионни. Ами това са лични осигуровки.
    Ако ти не внасяш осигуровки, каква ще ти е файдата от това, че аз внасям.
    Ако си внасяш осигуровките, пак няма никакво значение за теб, дали аз внасям или не.

    Май тезата която защитаваш не тие много ясна, ама ти си я защитавай, защитаваааййй...

  8. #58
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Faytona Виж публикацията
    много е вярна кокошата метафора, но за жалост не ти е угодна или не можеш да я разбереш
    тарикати без да внасят данък (ако ще и най-големите любовчии на пчели да са), без да плащат осигуровки, ще претендират да бъдат подпомагани колкото този който си е заложил задника ... е няма как да стане, ако щеш на челна стойка скимти пред министерството и форума
    Това с данъците е толкова изтъркано, че думи нямам. Добре, искат да си плащаш данъците. Добре де, след като си плащам пътните данъци, защо постоянно си блъскам колата в дупките по пътищата?От голяма по - голяма? И случая не е само пътищата. Ако ще има изисквания, то те нека да са двустранно, защо не и всестранно. Толкова ли е трудно или така е по угодно? Водата да е мътна и само да перем шараните в главите с лопатата?

  9. #59
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    То данъци всеки плаща.
    Осигуровки - здравни и пенсионни. Ами това са лични осигуровки.
    Ако ти не внасяш осигуровки, каква ще ти е файдата от това, че аз внасям.
    Ако си внасяш осигуровките, пак няма никакво значение за теб, дали аз внасям или не.

    Май тезата която защитаваш не тие много ясна, ама ти си я защитавай, защитаваааййй...
    Кое не и е ясно на тезата??? малките които са любители, хоби, уикенд пчелари не трябва да се подпомагат колкото другите които са си заложи задника!!! Моето хоби е да играя голф, но никой не ми плаща

  10. #60
    Забранен
    Регистриран
    30.06.2017
    Мнения
    71
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Това с данъците е толкова изтъркано, че думи нямам. Добре, искат да си плащаш данъците. Добре де, след като си плащам пътните данъци, защо постоянно си блъскам колата в дупките по пътищата?От голяма по - голяма? И случая не е само пътищата. Ако ще има изисквания, то те нека да са двустранно, защо не и всестранно. Толкова ли е трудно или така е по угодно? Водата да е мътна и само да перем шараните в главите с лопатата?
    Колкото е изтъркано толкова е вярно и актуално!!! Иначе никой не отрича че има проблемни неща, но първо си заложи задника и тогава мрънкай, а не щото за хобито ти не плащат и да роним сълзи

 

 
Страница 6 от 35 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •