Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 11 до 13 от общо 13
  1. #11
    Наблюдател
    Регистриран
    28.04.2020
    Мнения
    6
    Благодаря ви за бързите отговори и съветите, които давате! Адреналин наистина има просто все още се притеснявам, че ще объркам нещо. Те пчелите уж поправят грешките на пчеларя, но аз нямам наметение да работя на принципа проба-грешка. Затова се допитах до вас. Иначе при последния преглед върху таванките и в хранилките имаше мравки. Дали това има връзка с агресията им?

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Havi Виж публикацията
    ...Иначе при последния преглед върху таванките и в хранилките имаше мравки. Дали това има връзка с агресията им?
    Мравките са възможна причина да са раздразнени, но не ми се вярва заради тях чак да не можеш да се доближиш до кошера. Според мен по-скоро имаш наоколо някой любител на силните отрови, бил той дребен стопанин или по-крупен. Скоро ще се успокоят. За мравките също вземи мерки...

  3. #13
    Наблюдател
    Регистриран
    31.05.2016
    Мнения
    40
    Пчеларски район
    Община Аксаково
    Като слагаш корпусите след прегледите мачкаш ли много пчели с тях? Ако е така всяко изспукване го свързват с мачкане на пчели и може затова да са агресивни.

 

 
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •