Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: Подкрепяте ли тези искания?

Гласували
21. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Покрепям

    19 90.48%
  • НЕ подкрепям

    0 0%
  • Подкрещям с корекциии (коментар)

    2 9.52%
  • Нямам мнение

    0 0%
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 25
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Толкова много неща са ти ясни, че вероятно си поръчал и камъка с финалните надписи...
    Идеята ми беше да добавяме искания, не да махаме, "щот сега ще ти покажа как няма да стане"...
    Корчев, ентусиазма е хубаво нещо, но по-скоро е липса на информация. Тая мисъл не е творение на моето съзнание, просто я цитирам. Докато не се установи причината за тазгодишния мор по пчелите, просто гадаем. Земеделците били, пък препаратите били, пък това било, па онова и дрън, та дрън. Ти като беше кмет и отидеше при общинския такъв, така ли се аргументираше за парите Ами искам пари, защото ми трябват. Да, нека се тръби, че пчелите измират, защото....
    Аз съм против директното субсидиране или компенсиране на този етап, защото прекалено много се комерсиализира пчеларството, а то е не съпоставимо със зърнопроизводството по ред причини. Аз бих предложил да се спре дотирането под каквато и да е форма пчеларството. Така ще останат само тези, които наистина милеят за пчелите и след ен на брой години, всички ще имат равен старт, когато ще се поставят условията, на които да отговаряш - био - ок, реално, майкопроизводство, ок, отговаряш на критериите и т.н. За това обаче е необходим сериозен контрол и ясно разписани правила. А сега какво е - ПРСН, мрсн измислено от някой, който хабер си няма, но под вещото наставление, на този, който ще се облажи. Е, това не е ли олицетворение на всеобщата политика в държавата, а? За стотен път го казвам, щом аз издържам на напъна без субсидиране под каквато и да е форма, значи може да се задраска пчеларството от паричните тарикатлъци, за да се пресеят тарикатите.
    Знаеш ли, преди двадесеттина години, когато чух какви изисквания щяло да има за туй, за онуй в пчеларството, хич не ми беше кеф, а то се оказа, че повечето неща са били партенка, за да могат някои други да се облажат по разните Сапарт, мапарт и т.н. Още мога да напиша, ама ще те отегча.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    А как ви звучи "303 лв на декар, ако си унищожиш реколтата от грозде още "на зелено"? На мен ми звучи като идиотщина - доскоро им даваха пари от еврофондовете да ги садят тези лозя! По тази логика, като даваха пари за пчели и кошери досега, сега трябва да дават премия да се тровят пчелите, та да се вдигне цената на меда. Няма начин да спрете земеделците да пръскат, те иначе нищо няма да изкарат и ще разритат пчеларите на първия сезон с лоша реколта. Тази битка е предварително загубена, дори и формално някакви законодателство да се въведе. А ако по аналогия с другите отрасли приемат да плащат сериозни субсидии на бройка кошер, само гледайте каква умопомрачителна бройка кошери ще се появи, при това при хора и фирми, нямали общо с пчеларството. Ако бяхме един сплотен народ, можеше да приемем закони за обявяване на българското селско стопанство за изцяло екологично и да се въведе тотална забрана за внос и продажба на препарати. Да произвеждаме малко, но на висока цена с гарантирано качество. Но за съжаление сме ориенталско племе, та няма шанс да ни се случат подобни неща.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Опа... грешка... объркал съм църквата... Моля модератор да изтрие тази "кауза пердута"...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Опа... грешка... объркал съм църквата... Моля модератор да изтрие тази "кауза пердута"...
    Аз преди тридесет години го установих това, правейки опити да имигрирам-не ми се получиха нещата. Било ми писано да живея по точка 2 от подписа ти.

  5. #15
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Опа... грешка... объркал съм църквата... Моля модератор да изтрие тази "кауза пердута"...
    Те, децата в детската градина по твърдо устояват в двубоите за любимата играчка.

  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Те, децата в детската градина по твърдо устояват в двубоите за любимата играчка.
    Винаги съм готов да отстъпя правото събеседниците ми да са прави в безсмислен спор...
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #17
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Винаги съм готов да отстъпя правото събеседниците ми да са прави в безсмислен спор...
    Спор ли има тук или всеки си изразява мнението, което без значение как е изказано в зависимост на неговите потенциални възможности, ние би трябвало да зачетем? А съобразено с нашите такива да реагираме по нормално, а не да се връцкаме кат сърдит Петко и да хукваме в другото село за по лесни курви, че тук били прости. Давай да чуем какво имат да кажат колегите и след това да се оформят някакви приемливи искания и да се предоставят на властимащите. И ха, дано.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Спор ли има тук или всеки си изразява мнението, което без значение как е изказано в зависимост на неговите потенциални възможности, ние би трябвало да зачетем? А съобразено с нашите такива да реагираме по нормално, а не да се връцкаме кат сърдит Петко и да хукваме в другото село за по лесни курви, че тук били прости. Давай да чуем какво имат да кажат колегите и след това да се оформят някакви приемливи искания и да се предоставят на властимащите. И ха, дано.
    Добре. Так да бъде. До тука разбрахме как нищо няма да се получи.
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,028
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Добре. Так да бъде. До тука разбрахме как нищо няма да се получи.
    Не, не е така, съжалявам, че така си възприел думите ми. Всичко може да стане, но не и с искане на пари. Когато поискаш от управляващите пари - ток ги бие. В по-предишен пост написах, че всеки иска пари.
    Усилията трябва да се насочат към пазарите, но това е дълъг процес, който няма да стане от днес за утре.
    За отравянето на пчелите, не виждам как би се решил проблема, макар, че той е един от основните, на равно с липсата на читави пазари. Не са се родили тези, които ще накарат земеделците да си сложат GPS на пръскачките. Те ореваха света, че ги карат да си узаконят станциите за гориво, но там нещата са сериозни и пряко касаят приходите в бюджета.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    1. Забрана за сеитба на самоупрашващи се сортове.
    ей с това доста си се поувлякъл, но нека да стои де, може да се изтъргува после при преговорите да отпадне то, а не друго

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •