Здравейте!
Всяка година, пролетно време, в саксиите с цветята на балкона ми се настаняват малки пчелички. Правят си тунелчета с пръстта на цветята. Никога до този момент не са ме притеснявали и съм ги остаяла да си живеят там. В един момент сами изчезват и отново се появяват на следващата година.
Тази година обаче, ситуацията е различна. Само в една от саксиите се навъдиха такова количество пчелички, че ми е невъзможно да излезна на балкона.
Понеже не искам да ги убивам с Райд или друг препарат, но вече и не искам да ми "гостуват" решеих да преместя саксията докато са заспали вечерта и ги пренесох в едни храсти на 2 преки от дома ми и далече от градинки и други места на които могат да нажилят някого. Освен това внесох всички останали саксии с цветя в апартамента. За моя изненада, днес сутринта цял рояк от тези пчели отново бяха на балкона ми.
Може ли да ми помогнете със съвет как да се отърва от тях без да ги убивам?
Понеже не съм запозната с хабитата на пчелите, не знам какво да очаквам оттук насетне.
Надявам се, като съм махнала вероятните места, на които може да се настянят да се откажат от търсене на убежище на балкона ми, но в един момент ще трява да извадя цветята си навън, а не искам отново да се завъдят по саксиите.