Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 21
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Окрупняването отдавна вече не е на дневен ред. Няма хора за него. Субсидиите вече се ползват от хора, които са отдадени на тоя занаят. Субсидиите трябва да ги има именно заради такива пчелари. Отдадени на професията. Печалбарите напуснаха кораба още миналата година.
    Да беее. Точно така е станало. Категоричен бях, че ти не вярваш в таласъми.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Да беее. Точно така е станало. Категоричен бях, че ти не вярваш в таласъми.
    Знаеш, че говоря от опит. Знам на кой съм правил програми тия дни. Знам и кой и защо се е отказал.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    .... Субсидиите вече се ползват от хора, които са отдадени на тоя занаят. Субсидиите трябва да ги има именно заради такива пчелари. Отдадени на професията. Печалбарите напуснаха кораба още миналата година.
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Знаеш, че говоря от опит. Знам на кой съм правил програми тия дни. Знам и кой и защо се е отказал.
    Нищо не знаеш. Няма човек, който да гледа пчели, защото ги обича, гледаме ги за пари. Когато парите ги няма и любовта свършва.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не знаеш. Няма човек, който да гледа пчели, защото ги обича, гледаме ги за пари. Когато парите ги няма и любовта свършва.
    Аз, ги гледам почти от любов, но след като ги имам, защо да не сложа и някой лев в джоба от тях?

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Нищо не знаеш. Няма човек, който да гледа пчели, защото ги обича, гледаме ги за пари. Когато парите ги няма и любовта свършва.
    Всеки гледа от своята камбанария.Ако отглеждаше пчели при моите условия отдавна да ти е останала само любовта.По-скоро ината да не си оставиш магарето в калта.Много "пчелари " се извървяха около мене и след 2-3 години се отказаха.Всеки който дойде с бурканите доста бързо си ги отнася празни.Има много места на които диви пчели не биха живели , но с помощ от човека живеят.Чети ,че втора година колеги се оплакват от суша.Ако търсеха само сметка и пари да са се отказали до сега.Никой не е застрахован от лоши природни условия.Е, парите ли са на първо място?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #16
    Потребител
    Регистриран
    22.07.2015
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Каварна
    Програмите! Път за крадене от сеитба до бране.С помощта на Европа .П ,,лащане на брой от глеждани и живи на пролетта .Това е стиьмулат за работа!

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз съм слушал от колеги, какво е било пчеларството преди. За настоящето всички можем да говорим. Бъдещето е приоритет за оракулите. Но личното ми мнение е, че бранша се селектира.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Бог да го прости родното пчеларство, последния да изключи сървъра.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...субсидиите, които генерират количества кошери и пчелари...
    Посоченото силно изкривява логиката в отглеждането на пчели. Субсидиите и европарите, приложени у нас, направиха упражняването на властта, която ги разпределя, много доходно занимание. Неща, работещи в Европа, приложени у нас, създават мощна мафия. Пчеларството, като едно нискодоходно занимание, не привлича особен интерес, освен ако не се напише европроект за субсидиране с много пари, основната цел на който е открадване на повечето от парите. С това се занимават основно играчи без интерес към самото пчеларство. Без субсидиране пчеларството /при сегашните цени на меда/ е или хоби, или занимание за хора пенсионери или нямащи интерес /квалификация/ да работят по-доходни професии. Който е плащал скоро на фаянсаджии, водопроводчици, електротехници, автомонтьори и прочее професионалисти, знае за какви надници говоря. Такива доходи с нормално пчеларство не се изкарват. Матеев пробва пчеларство на едро и ми се струва, по трудния начин установи, че то не подхожда за работа в големи мащаби. Да отглеждаш 5000 кошера не е като да отглеждаш 5000 прасета. Затова не ми се вярва бъдещето на пчеларството да е в окрупняването. А ако се спре краденето на европейски или бюджетни пари , според мен пчеларите рязко ще намалеят. Гледам по себе си - създавам си максимум механизация за ефективна работа около пчелите, продавам мед само на директни потребители на сравнително добра цена и въпреки това бих зарязал пчелите, ако чаках на тях за някакъв доход. Има много по-лесни и с по-малко капиталовложения занимания, с които бих се захванал.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.12.2014
    Мнения
    220
    Пчеларски район
    Врачанско
    В последно време природата подава сигнали, че ще ни сваля от влака. Дано да е само временно и да мине. Схемите и субсидии и други измами дразнеха ама когато най-отгоре те отрежат няма какво да направиш освен да наведеш главица. Все пак е добре да си припомняме от време на време, че понятие "пчелин" в природата няма и няма да има.
    Медец

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •