Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 146
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Давай им захарен сироп и не се занимавай с инверти.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Давай им захарен сироп и не се занимавай с инверти.
    Да не са те уволнили от ПЦ Русе.

  3. #113
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Третирах против вароатоза с оксалова киселина (9:1:0,3) идеята ми бе да напръскам с пулверизатор междурамията ,но същият се прецака и вместо мъглообразно напръскване се получи по-скоро накапване .Мисля да повторя процедурата още два пъти през 7 дни и евентуално да накапя веднъж ,когато вече няма пило .Иначе семействата са си слабички на по 5-6 рамки ,като запаси имат по 2-3 рамки с мед и то не изцяло запечатан .Правилно ли е сега да им допълня запасите с инвертиран сироп да кажем ,ако почна да им давам по 700мл през ден или да продължа с подбудителното ,а инверта да го дам септември ?
    Нищо не разбирам от тези химикали дето ги пръскате за куроядеца ,ама си мисля ,че е още рано.Има пило,яйца новоизлюпени пчелички които още са неустойчиви към тези химикали. И после ревете че има пълзящи пчели пред кошера,прошарено пило и търсим причините в несъществуващи болести. Не ги използвам и си карам по народному,а не по книжки,книжлета и брошурки. И нямам проблеми с гадината.
    Колега Гетов имам въпрос за покритите с пчели рамки–пишеш на 5–6 рамки. Е досега така ли не успяха да напълнят 1 корпус? Когато започнах да ти отговарям на питанията направих 1 отводка на 4 рамки без майка.Направиха си, т.е. отгледаха си майка и сега се радват на пълен корпус с пчели под който съм сложил магазин и вече пълзят надолу за да покрият и него.Не ме радва това,защото тези пчели ще издържат до 10 –11 или 12 месец. От 9 месец нататък ме интересуват пчелите и особено от 10 –я месец. Те ще са които ще изведат с–вото през 2,3,4 месец.Не е правилно сега да им допълваш запасите.Това означава ударно хранене и блокаж на майката. Сега подхранвай по 250–300 мл. за да симулираш паша макар,че остават малко дни.До 25 .08 .Почивка 3–5 дена,проверка на с–вата и след твоите констатациии заключения за всяко едно поотделно ,започвашза запасяване. Дано да имаш още прашец. Това е само предложение от мен,ти си решаваш според района ти.Успех ти пожелавам.

  4. #114
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Не става от месец все имат по две рамки със запечатано пило ,майките снасят ,храня ги ,имат празни пити ,но броят на пчелите е един и същ . Както и да е продължаваме да се учим и развиваме .На пролет със сигурност ще увелича семействата за да имам по-голяма база за сравнение и експериментиране .

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Не става от месец все имат по две рамки със запечатано пило ,майките снасят ,храня ги ,имат празни пити ,но броят на пчелите е един и същ . Както и да е продължаваме да се учим и развиваме .На пролет със сигурност ще увелича семействата за да имам по-голяма база за сравнение и експериментиране .
    Щом цикли така семейството при положение че храниш, го провери за нозема. Повече от 90% съм сигурен, че има спори!

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Инвертазата няма да помогне много, само вкарваш отрова в кошерите. Захарен сироп е повече от добре.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Щом цикли така семейството при положение че храниш, го провери за нозема. Повече от 90% съм сигурен, че има спори!
    Лоша майка е по вероятно. Това е аспирина на слабите семейства, първо нова майка и ако не стартира после мислиш за друго.

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Цитат Първоначално публикувано от Nik_m Виж публикацията
    Лоша майка е по вероятно. Това е аспирина на слабите семейства, първо нова майка и ако не стартира после мислиш за друго.
    Далече и близо си от истината! Новата майка е задължителна, защото на старата гена е податлив към цераната, а не че е слаба майка. Ако е церана, и лекуваш за церана, семейството временно ще живне, но само временно.

  9. #119
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    В единия кошер единични пчели са получили изгаряне от оксаловата киселина .Не съм превишавал дозата от 5 мл на междурамие ,но явно това че пулверизаторът не пръскаше добре е дало отражение и където са падали капки е причинило изгаряния .Имат бели петна по гърба ,но за сега няма умрели пчели пред кошера .Видно е ,че правя доста грешки ,но се надявам да си извадя поуки и с повече четене да почнат да се получават нещата следващите години .Между другото ще съм благодарен да ми препоръчате доказан колега при който да се запиша за отводки за сезон 2021 (може на лично съобщение ) .По възможност да е до около 100 км от град Троян ,също става и ако е близко до София .Цената не е толкова от значение ,стига да се гарантира качество .

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Как правиш разтвора? На 1 литър разтвор 35грама ОК. И водата задължително Девин червен етикет. Аз третирам от години и никога не съм имал проблеми. Ако искаш ми пиши на лично да ти пратя телефон да ти обясня как се работи.

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •