Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 81 до 90 от общо 146
  1. #81
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Ще ги оставя на спокойствие десетина дни и сироп няма да им давам повече ,ако има какво да снимам след това ще направя снимки . Но е зле положението я има 2-3 междурамия с пчели ,я не .Старите пчели умират вече ,а новите са твърде малко .За мен двете подхранвания , които направих последната седмица спряха майката , защото преди това като ме нямаше 10 дни и не ги бях подхранвал ,беше снесла доволно количество .Но нямат запаси ,няма летеж при слабото и от там изходих да ги подхраня .


    Каква ти е идеята да ги оставиш на спокойствие? Сега младите майки трябва да снасят и да се развиват. Или няма достатъчно храна в отводките или недостатъчно пчели, или калпави майки.Стреми се да храниш със сироп 1:1 и да има постоянно в хранилката.Също така гледай 1/3 от питите да са с празни килийки за да не блокираш майката и да има място за снасяне.
    Пак си повтарям съвета от преди месец, купи си развито семейство и от него ги подсили с по една пита с люпещо пило, за да могат да си стъпят на краката и да презимуват.

  2. #82
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Каква ти е идеята да ги оставиш на спокойствие? Сега младите майки трябва да снасят и да се развиват. Или няма достатъчно храна в отводките или недостатъчно пчели, или калпави майки.Стреми се да храниш със сироп 1:1 и да има постоянно в хранилката.Също така гледай 1/3 от питите да са с празни килийки за да не блокираш майката и да има място за снасяне.
    Пак си повтарям съвета от преди месец, купи си развито семейство и от него ги подсили с по една пита с люпещо пило, за да могат да си стъпят на краката и да презимуват.
    Ами като ме нямаше 10 дни и майките бяха снасяли нормално , като се върнах и подхраних и сякаш работата секна .Айде слабото семейство няма пчели ,но и при силното намаля снасянето .Иначе имат свободни пити ,но това ми прави впечатление ,че чуждите изградени пити , които им сложих не ги пипат .

  3. #83
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Ами като ме нямаше 10 дни и майките бяха снасяли нормално , като се върнах и подхраних и сякаш работата секна .Айде слабото семейство няма пчели ,но и при силното намаля снасянето .Иначе имат свободни пити ,но това ми прави впечатление ,че чуждите изградени пити , които им сложих не ги пипат .
    Със сигурност не е от храненето, дори напротив.Търси другаде причината - липса на достатъчно пчели, храна, майка.Питите не ги пипат, защото са малко пчелите и не ги покриват. Все пак направи снимки, така от твоите писаници, може да ни подведеш от неопитност. Ако все пак много се притесняваш за семействата ми звънни да ги прегледаме заедно другата седмица.Телефон мога да ти дам на лично.
    Успех!

  4. #84
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Ако все пак много се притесняваш за семействата ми звънни да ги прегледаме заедно другата седмица.
    Е, това е най - точния начин.

  5. #85
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Със сигурност не е от храненето, дори напротив.Търси другаде причината - липса на достатъчно пчели, храна, майка.Питите не ги пипат, защото са малко пчелите и не ги покриват. Все пак направи снимки, така от твоите писаници, може да ни подведеш от неопитност. Ако все пак много се притесняваш за семействата ми звънни да ги прегледаме заедно другата седмица.Телефон мога да ти дам на лично.
    Успех!
    Ицо,според неговите писания излиза ,че в захранката се крие причината.Не ми се връзват нещата за 5 дена да му изчезнат пчелите/ в силното според него/ ,дори и зап. пило се е излюпило.Как си я представяш тая работа да останат само 2–3 междурамия пчели.Не могат да измрат всички стари /износени/пчели в един момент.Другаде е причината за намаляването на пчелите.Знаем че 1 рамка с зап.пило,след излюпването покриват 3 рамки.По неговите виждания за 2–3 м/урамия пчели,би трябвало в кошера да има само млади пчели от излюпеното пило.Да ги огледа и да разбере така ли е.Но мешана ли е скарата да търси другаде причината за намаляването на пчелите.По написаното от него си е за притеснение,затова помогни му. Тъкмо ще видиш къде не е описал нещата точно.

  6. #86
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Аз като чета може вече да е късно, трябва някой да ги погледне, да види какво е станало. Но това се случва при много начинаещи, нали трябва да се започне от някъде.
    Този пост е редактиран от Nik_m; 11.07.2020 в 06:42.

  7. #87
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Търтовки ?
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  8. #88
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Търтовки ?
    Тази година определено много семейства тъпчат на едно място. Всичко имат, само желание - не. И не толкова до желанието, а че няма нищо в природата което да ги подразни.

  9. #89
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Така е, аз сложих 2ри магазин, но няма толкова пчели за него.

  10. #90
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Сутринта им напълних хранилките до горе със сироп 1:1 и силното до следобяд го беше свалило ,а до вечерта и слабото пресуши хранилката .Ще пробвам ударно да ги подхраня ,като следя да има празни килийки за майката .Сложих им и чадър да са на сянка в жегите и да не се мъчат ,че днес видях как вентилират на прелката .Иначе са супер спокойни ,косих с тримера точно до кошерите и не ми обръщат внимание .

 

 
Страница 9 от 15 ПърваПърва ... 7891011 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •