Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 146
  1. #41
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Докато го избистрим въпроса и вече ще се излюпят майките. Днес е 3-ти, а първия му пост е от 1-ви, взел ги е предния ден и са заложили на най - малко на еднодневна личинка. Още 3-4 дни и ще са запечатали. Най - добрия вариант е да ги остави и да ги провери след 20 дни. Предполагам, че ще има вече и яйца около една педя.
    Що се отнася до извозването с отводки без майки е възможно. Аз също съм купувал 2 отводки преди доста години и едната беше с маточник. Човека си е помислил, че аз съм някой който си няма представа от пчели и го хванах номера на момента, но както и колегата в случая какво да правиш - да ходиш да се биеш ли? Жалко, че има такива колеги сред нас. Като правиш нещо го прави както трябва. Като ги вземеш тези пари се чудя като си купиш хляб и седнеш да го ядеш, дали няма да ти киселее? Или на някои не им пречи - пара да падне.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Със сигурност–не.Елиминацията кога става ? А сега де.
    Квакането след оплождането ли става? А?
    А сега де!

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...

    пп. нещо ми смърди.
    Аз от години пиша за търговията с майки и отводки , но всеки е мераклия да се прекара и сам да се убеди. Много си прав. Търговията с майки и отводки "смърди".
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    15.12.2016
    Мнения
    56
    Интересното е ,че имаше запечатани маточници ,тоест на между 8 и 16 дни ,които са били започнати още преди да взема отводките .Явно са били покрити с пчели и не съм ги забелязал при предишните прегледи .За да не говоря празни приказки ще кача снимки тези дни .Другото което се сетих е ,че повечето маточници са отдолу на питата ,а не трябва ли свищевите да са по средата ?

  5. #45
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Интересното е ,че имаше запечатани маточници ,тоест на между 8 и 16 дни ,които са били започнати още преди да взема отводките .Явно са били покрити с пчели и не съм ги забелязал при предишните прегледи .За да не говоря празни приказки ще кача снимки тези дни .Другото което се сетих е ,че повечето маточници са отдолу на питата ,а не трябва ли свищевите да са по средата ?
    Обикновено по средата на питата е при самосмяна.

  6. #46
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    ...Сега по същество–ще оцелеят и още как.Сега сме в началото на сезона.Е да, няма да извадиш мед за теб,но до есента ще са пълноценни с–ва.Направи преценка на изградените маточници–ако са запечатани унищожи най–дребните.Препоръчвам ти да оставиш маточниците ,а не да купуваш майки.Защо? НЯМАШ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПЕНАТА–нито дали е качествена и няма да я сменят, нито дали ще я приемат или убият...
    Пчелите в природата са оцелели хиляди години, преди човек да започне да се занимава с тях!



    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...в случая какво да правиш - да ходиш да се биеш ли? Жалко, че има такива колеги сред нас. Като правиш нещо го прави както трябва. Като ги вземеш тези пари се чудя като си купиш хляб и седнеш да го ядеш, дали няма да ти киселее? Или на някои не им пречи - пара да падне.
    Да напише името на "колегата", от къде ги е купил или поне да постне обявата, по която се е насочил към него.

    Цитат Първоначално публикувано от mici-92 Виж публикацията
    Обикновено по средата на питата е при самосмяна.
    https://www.youtube.com/watch?v=eqtcSublifc
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    Интересното е ,че имаше запечатани маточници ,тоест на между 8 и 16 дни ,които са били започнати още преди да взема отводките .Явно са били покрити с пчели и не съм ги забелязал при предишните прегледи .За да не говоря празни приказки ще кача снимки тези дни .Другото което се сетих е ,че повечето маточници са отдолу на питата ,а не трябва ли свищевите да са по средата ?
    Според мене отводките са направени от семейства изпаднали в роево състояние. За тебе това е добре все пак, ще имаш по-рано майки и по- качествени от тези които би заложила отводката. Не се притеснявай, след десетина дена сигурно ще имаш снасящи майки.

  8. #48
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    Прав си за всичко , само не съм съгласен, че ще произведат читава майка!
    Ако сега не могат да произведат читава майка,то кога?
    В час си отатък,миналата есен показвах как 300-400грама пчели си произведоха майка от втори опит и иззимиха .Сега,акацията ги доразви и в събота ще получат магазин....А сега е началото на юни,демек края на пролетта...

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Четем различни книги и за това се получават разминавания. В моите пише, че едно даданово междурамие, е напълно достатъчно. Аз ползвам две. Майките са като биволици. Миналогодишните са на два магазина. Сиреч три даданови рамки си произвеждат чудни мащехи.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от julian103 Виж публикацията
    Пчелите в природата са оцелели хиляди години, преди човек да започне да се занимава с тях!
    ...Ще си позволя да направя малка вметка - Пчелите в природата са оцелели хиляди години, преди човек ДА СЕ Е ПРЪКНАЛ НА БЕЛИЯ СВЯТ!

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •