Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 146
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Getov95 Виж публикацията
    .....
    Getov95, трябваше ли да натрупаш толкова много теоретични знания, за да си купиш две отводки?
    Гледам, че си регистриран: 15.12.2016

  2. #32
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Ицка, от какво ще отслабнат и то много....Липсата на работа ги "превръща" почти,като роеви пчели,демек угоени....и при появата на тяхната си майка ще дръпнат,като рояк.
    Разбира се,ако оплождането(завръщането) е успешно...Винаги има риск,както и да пропусне маточник,което ще доведе до гибелта на придадена майка..
    Ама колко си прав Ачка.Хубаво е, че го написа та да го научат и други тука съветващи го да си купи майки, че щял да загуби много.Само леко допълване–ако първото завръщане не се осъществи има още дузина резерви. Все едно ще бъде успешно. Не може все къръщини да му се случват на момчето.

  3. #33
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Харесва ми твоя начин на мислене.Само да не ти стане навик да прощаваш винаги.Ще започнат да те мислят за будала,макарче ги превъзхождаш интелектуално.Сега по същество–ще оцелеят и още как.Сега сме в началото на сезона.Е да, няма да извадиш мед за теб,но до есента ще са пълноценни с–ва.Направи преценка на изградените маточници–ако са запечатани унищожи най–дребните.Препоръчвам ти да оставиш маточниците ,а не да купуваш майки.Защо? НЯМАШ НИКАКВА ГАРАНЦИЯ ЗА КУПЕНАТА–нито дали е качествена и няма да я сменят, нито дали ще я приемат или убият. А убият ли я,пиши ги търтовки впоследствие т.е. губиш ги със сигурност.А излюпената от маточника си е тяхна.Догодина ще я мислиш ако не ти хареса.Това пило дето си го описал по долу в поста си, ще е достатъчно да започне обгрижването на майката като се излюпи и започне да снася.Това е само мое предложение за понататъшно процедиране по "отводките" които са ти продали.Но решаващия си ти.


    И какви майки ще произведат тези слаби отводки? Прав си , че има време и е началото на сезона, но сметни циклите на люпене и пак му давай този акъл.Първата пчела, която ще се излюпи от неговата майка ще е след 45-50 дни и то ако се оплодят майките.Абе крива работа. Според мен да купи едно развито семейство за 150 лв. и от него да подава и подпомага двете отводки, защото без помощ трудно ще се получат нещата.

  4. #34
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Getov95, трябваше ли да натрупаш толкова много теоретични знания, за да си купиш две отводки?
    Гледам, че си регистриран: 15.12.2016
    Регистрацията не е гаранция ,че е започнал с теоритичната си подготовка. Така мисля аз,но той сигурно ще ти отговори на въпроса.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ама колко си прав Ачка.Хубаво е, че го написа та да го научат и други тука съветващи го да си купи майки, че щял да загуби много.Само леко допълване–ако първото завръщане не се осъществи има още дузина резерви. Все едно ще бъде успешно. Не може все къръщини да му се случват на момчето.
    Когато първото излюпване се осъществи, няма ли да се елиминират дузината резерви?

  6. #36
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Когато първото излюпване се осъществи, няма ли да се елиминират дузината резерви?
    И аз това се замислих, че няма от къде да придаде прясно пило, при положение, че са му единствените семейства

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Регистрацията не е гаранция ,че е започнал с теоритичната си подготовка. Така мисля аз,но той сигурно ще ти отговори на въпроса.
    Разбира се. Той просто се е регистрирал.
    За разлика от други дето само четат, пък не се регистрират.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Мислиш ли ,че 4 рамки покрити плътно с млади пчели е слаба отводка и няма да отгледа майка която да спастри едно читаво с–во до есента. Отежняващо е липсата на майка при него,но не е болка за умиралка.Че е крива,крива е работата. Но момчето няма вина за това. Ако има излишни пари може да си позволи развито с–во,но сега за тези пари не може да купи такова.Септември–октомври ,може би.

  9. #39
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    Когато първото излюпване се осъществи, няма ли да се елиминират дузината резерви?
    Със сигурност–не.Елиминацията кога става ? А сега де.

  10. #40
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Мислиш ли ,че 4 рамки покрити плътно с млади пчели е слаба отводка и няма да отгледа майка която да спастри едно читаво с–во до есента. Отежняващо е липсата на майка при него,но не е болка за умиралка.Че е крива,крива е работата. Но момчето няма вина за това. Ако има излишни пари може да си позволи развито с–во,но сега за тези пари не може да купи такова.Септември–октомври ,може би.


    Прав си за всичко , само не съм съгласен, че ще произведат читава майка! Просто предложих по-лесен за него вариант. Иначе ще се намерят хора, които да му помогнат ако е наистина мераклия
    Аз в началото се издразних, че писа така за колега, но като го видях тази вечер с двете отводки без майка и ми стана жал за момчето.Знам какво е да си мераклия и да искаш да се случат нещата и да не става.

 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •