Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 5 от общо 5
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16

    Рамки фарар

    Здравейте,
    Моля за малко помощ относно фарарови рамки.
    Имам ДБ семейства и мисля тази година да заселя част от тях в кошери Фарар. Искам да използвам готови, изградени магазинни рамки от ДБ във фарара. Въпроса ми е дали майката ще снася работническо пило в тези рамки (ползвани са мед в ДБ) или пилото ще е само търтееево ?
    Не съм сигурен каква е големината на килийките в тези рамки е се опасявам след като напълня фарара, кошерът да не направи само търтеево пило.

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dilian Виж публикацията
    Здравейте,
    Моля за малко помощ относно фарарови рамки.
    Имам ДБ семейства и мисля тази година да заселя част от тях в кошери Фарар. Искам да използвам готови, изградени магазинни рамки от ДБ във фарара. Въпроса ми е дали майката ще снася работническо пило в тези рамки (ползвани са мед в ДБ) или пилото ще е само търтееево ?
    Не съм сигурен каква е големината на килийките в тези рамки е се опасявам след като напълня фарара, кошерът да не направи само търтеево пило.
    Килийките се различават по големина, и ако се вгледаш добре ще направиш разлика. След като са от друг кошер, няма как да са само търтееви. По скоро са от работно пило. Щракни ги и качи тук някое и друго „селфи”. Веднага ще ти изясним картинката.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16
    За жалост няма да мога да ги снимам до уикенда (съботно-неделен пчелар съм )
    До сега не е имало пило в тези рамки. Ползвани са само за магазини на ДБ и е вадено мед от тях.
    Някой са 2-3 годишни...

  4. #4
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Често с даданблат системата,майката се качва да снася в магазинните рамки! Щом си съботно-неделен пчелар,не си ли забелязал нещо такова ?

  5. #5
    Наблюдател
    Регистриран
    09.09.2019
    Мнения
    16
    Да, виждал съм че понякога майката снася и в долния край на магазинните рамки.
    Във всички случаи е било търтиево пило, затова сега се замислих като ползвам такива рамки в плодинка на Фарар-а да не се окаже че ще имам предимно търтиево пило по тях.
    Ще пробвам, така или иначе при прехвърлянето ще имам и рамки само с основи и те вече като се изградят няма да има проблем (да се надяваме )

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •