Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 55 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 542
  1. #141
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    .....Няма да пипне твоята пържола докато има от кучешката храна.Вярваш ли ми?
    Не, не ти вярвам. Няма начин да не ми хареса пържолата

  2. #142
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    На лични ти го казах, но да напиша и тук. Всичко под формата на сиропи, питки, захар ....се прибира от пчелите при благоприятни условия. През есента по близо до пилото, а пролетно се измества все по навън та дори и в магазина. Ако е ”подхранвано” обилно, пчелите са използвали част за изхранване на пилото, а част са складирали. При започването и на по обилно нектароотделяне всичко това се омесва и в даден момент вече се минава и в магазина. Майката все повече увеличава снасянето и се налага освобождаване на площи. Този захаронектар къде отива? Ако и пчеларя е меркантилен и налива, и засипва, че шекера по лев, а меда по 6,7,8,...10... какво правим? Та да не ми ги пеят тез песни любовни.
    А когато са неблагоприятни условията или е малко работнта пчела какво правят ?
    1/2/5 Кг суха захар/питка за коло време ще я вземат и складират и къде ще я складират примерно в момента ?
    Това обилно ли е за 1 плодник Фарар/ЛР/ДБ пчели ?
    Ами ако има лигустики в тях ?
    Недей да си толкова категоричен модернизаторе,не всички мислят или рабоитят като теб

  3. #143
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А когато са неблагоприятни условията или е малко работнта пчела какво правят ?
    1/2/5 Кг суха захар/питка за коло време ще я вземат и складират и къде ще я складират примерно в момента ?
    Това обилно ли е за 1 плодник Фарар/ЛР/ДБ пчели ?
    Ами ако има лигустики в тях ?
    Недей да си толкова категоричен модернизаторе,не всички мислят или рабоитят като теб
    Казах благоприятни, а при неблагоприятни може и нищо да не правят. Фактори много.
    В момента къде ще я складират? Явно не четеш всичко в поста ми. Ако семейството е сравнително силно и това му позволява да работи върху храната, ще ползва част за изхранване, а останалата ще я складира някъде около пилото.
    Обилното пак зависи от силата на семейството.
    Каква е породата? Ами с каквато работи пчеларя с такава ще се съобразява. Ако и трябва повече - повече. Ако не и трябва - не и дава.
    Въпроса беше дали се получава вкарването на захар в меда? Ако семейството успява да я изразходва и по време на пашата няма такава, то не би отложило, но ако не му е била необходима ще я отлага. Започвайки пашата ще я смеси с нектара. Ако се и налива през време на пашата се получава ....полуфабрикат.
    И не съм категоричен, защото говорим общо, а не конкретно. Далеч съм от мисълта, че трябва хората да мислят и работят като мен. Казвал съм - всеки си е.е жената както си знае.

  4. #144
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А когато са неблагоприятни условията или е малко работнта пчела какво правят ?
    1/2/5 Кг суха захар/питка за коло време ще я вземат и складират и къде ще я складират примерно в момента ?
    Това обилно ли е за 1 плодник Фарар/ЛР/ДБ пчели ?
    Ами ако има лигустики в тях ?
    Недей да си толкова категоричен модернизаторе,не всички мислят или рабоитят като теб
    Резултатът от упоритите опити да се лансира захарта по време на паша е:
    https://dariknews.bg/novini/liubopit...pisvat-2256103
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    А когато са неблагоприятни условията или е малко работнта пчела какво правят ?
    При неблагоприятни условия,независимо от силата на семейството наблягат на питката.Ако семейството е слабо(не болно),при условия позволяващи
    работа от вън,пак предпочитат питката.Това за февруари-март,до средата на април
    Слабото лети на близо,силното на далеч.Силното излиза по рано и най-напред обира близкия нектар,което ще принуди по-слабото да се съсредоточи в/у питката...

  6. #146
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    При неблагоприятни условия,независимо от силата на семейството наблягат на питката.Ако семейството е слабо(не болно),при условия позволяващи
    работа от вън,пак предпочитат питката.Това за февруари-март,до средата на април
    Слабото лети на близо,силното на далеч.Силното излиза по рано и най-напред обира близкия нектар,което ще принуди по-слабото да се съсредоточи в/у питката...
    Аз не го виждам това да е така при семействата който отглеждам.В момента имам 3 различни храни (сироп/питка/суха захар) поставени в ТОПЛИ хранилки.
    Имам и прашец на външни хранилки.

  7. #147
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Аз не го виждам това да е така при семействата който отглеждам.В момента имам 3 различни храни (сироп/питка/суха захар) поставени в ТОПЛИ хранилки.
    Имам и прашец на външни хранилки.
    Аз имам само по половин килограм собственоръчно правена питка / пудра и мед/.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз имам само по половин килограм собственоръчно правена питка / пудра и мед/.

    Каква е пропорцията на тая питка или отново ще си затраеш като....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  9. #149
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Каква е пропорцията на тая питка или отново ще си затраеш като....
    4:1 ................

  10. #150
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    4:1 ................

    Записъх си го.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 15 от 55 ПърваПърва ... 5131415161725 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •