Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
Тези които не ползват захар, защитават тезата, че се отлага, а тези които ползват, защитават друга теза, че не се отлага. Сега ще взема да разкажа как и кога се отлага, и как и кога не се отлага. НЕ. Няма да го направя, че ще жегна некои колеги, а на други ще помогна с лекота да започнат да правят доходи и когато няма паша, а те през това време си чешат т....те, далеч от пчелините. Народа е казал - добрия майстор-пчелар и от камъните вади мед. Да ти е.а и майстора, да ти е.а и меда. Казах, че няма да казвам НОМЕРА, но с последното май го направих.
Да и аз съм забелязал, че ги има тия две течения в пчеларството и ако за тези, според които се отлага съм склонен да си обясня позицията им поради факта, че щом нещо е вътре, то може да отиде къде ли не и ние няма как да го проследим, то другите на какво основания твърдят, че стоковия мед не се компрометира. Не казвам че произвеждат захарен мед нали, държа да подчертая. Сигурно са правени сериозни изследвания по темата, примерно с радиоактивни изотопи и е доказано по научному дето се казва, че не се отлага никъде, а всичко се папа. Едва ли са просто голословни твърдения на някой друг, дето го прави и казва че е ок