Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 41 от 55 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 401 до 410 от общо 542
  1. #401
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Интересно ми е, а и за Стефчо може да е полезно. Най-топлата част на кошера по вертикала е тавана.Като слагате плат между плодника и магазина, топлия въздух не преминава ли през него? В моя случай само затварям вентилационните отвори на капака, за да не минава студено течение над по-топлия таван.
    Плата е плат година-две в зависимост от семейството. В един момент всичко се заклейва и плата става като найлон.

  2. #402
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Плата е плат година-две в зависимост от семейството. В един момент всичко се заклейва и плата става като найлон.
    При мен лятото най-силното ми семейство доста беше попрегризало плата и общо взето така си го оставиха за зимата, докато при отводката едни малки дупчици и ги затворили.

  3. #403
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    При мен лятото най-силното ми семейство доста беше попрегризало плата и общо взето така си го оставиха за зимата, докато при отводката едни малки дупчици и ги затворили.
    Предимно тънките или със светъл цвят прегризват. По плътните хубаво ги заклейват и стават твърди и непропускливи, но пък по меки от дъска. Което мисля, че е предимство при отваряне. Не дразни пчелите с онзи характерен пукот от дъските. Не налагам мнението се, защото всеки си е избрал начин с който да му е по-лесно.

  4. #404
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    В градския транспорт. Лято.38 градуса на сянка. Млада,засукана мацка седи до дядо облечен в дебела шуба, плувнал в пот. -Дядо, защо си се облякъл така? Ще умреш в таз жега, я виж как се потиш? -Аааа, миче ,то потенето е от времето, не е от шубата. Аз и зимата си ходя така, пък не се потя.
    Прав е дядката лятото като работя си слагам вълнени чорапи дали се потя не знам ама не ми е жега като дете и лятото спях с вълнен юрган.Вълната си е вълна уникален продукт който от скоро пак се цени продава се и за изолация на къщи не знам дали е добър като на Слави корка ама явно го бива.В Сибир за къщи кошери и т.н. се ползва някакъв мъх от блатата хем без пари хем еко хем минус 40 не те бърка.

  5. #405
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,242
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Прав е дядката лятото като работя си слагам вълнени чорапи дали се потя не знам ама не ми е жега като дете и лятото спях с вълнен юрган.Вълната си е вълна уникален продукт който от скоро пак се цени продава се и за изолация на къщи не знам дали е добър като на Слави корка ама явно го бива.В Сибир за къщи кошери и т.н. се ползва някакъв мъх от блатата хем без пари хем еко хем минус 40 не те бърка.
    Аз също предпочита и използвам вълнени дрехи.Относно използването и в пчеларството, поне както работя аз , няма място в кошера. А имам събрана около 500кг. вълна и няма на кого и да я подаря даже.

  6. #406
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,562
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Аз също предпочита и използвам вълнени дрехи.Относно използването и в пчеларството, поне както работя аз , няма място в кошера. А имам събрана около 500кг. вълна и няма на кого и да я подаря даже.
    Пази я. Ми след някоя и друга година мое се наложи да вземем хурките с това глобално затопляне Европа ще се смръзне а и китайците ги вършат някви с техните магаструктури та центъра на Земята се измества и полюсите играят казачок а нас пак студ ни чека.
    Между другото ако не бъркам цената и е около 80ст. а навън много ама много повече вълнени бебешки дрехи на запад са адски скъпи.Ама то може и в Африка да е и 2ст.килото.Икономика какво да правиш.

  7. #407
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Препоръчаха ми вълнения плат други хора, признавам си Но не си дадох сметка тогава, защо назоваха да е изрично вълнен. Сега разбирам
    Аз от увлечението си, да им направя възможно най-голяма сгода - взех, че изрязах един шперплат и го сложих редом с вълнения плат...... някъде по-назад казах, колко много съжалявам. В последствие се поинтересувах в моя район как ги зазимяват и отговора беше - директно с магазините отгоре, вълнен плат мрежду магазина и плодника и здраве Така мисля и аз да правя.

  8. #408
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    Препоръчаха ми вълнения плат други хора, признавам си Но не си дадох сметка тогава, защо назоваха да е изрично вълнен. Сега разбирам
    Аз от увлечението си, да им направя възможно най-голяма сгода - взех, че изрязах един шперплат и го сложих редом с вълнения плат...... някъде по-назад казах, колко много съжалявам. В последствие се поинтересувах в моя район как ги зазимяват и отговора беше - директно с магазините отгоре, вълнен плат мрежду магазина и плодника и здраве Така мисля и аз да правя.
    Без да съм пробвал,но си мисля,че в един момент ще започнеш да откриваш косми в меда,по рамките,по пръстите...

  9. #409
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията

    Бих направил това, което казваш, но не ми е съвсем ясно как, какво трябва да стане, а и като стане - това значи, че ще изпусна един рояк, нали така ? Не трябва ли да се подготвя предварително ?

    Благодаря!

    Бъди здрав!
    Да,трябва малко предварителна подготовка. А кой ти го каза това,че ще изпуснеш рояка? Напротив ,той ти е гарантиран.Първак със старата майка. След това с остатъка от пчели и много млади,неоплодени майки правиш каквото си искаш.

  10. #410
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Без да съм пробвал,но си мисля,че в един момент ще започнеш да откриваш косми в меда,по рамките,по пръстите...

    Много точно. Аз затова не ползвам платове в кошерите. Пчелите ги ядат на поразия, правят направо мъх от плата и разнасят нишки, където намерят.

 

 
Страница 41 от 55 ПърваПърва ... 31394041424351 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •