Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 39 от 55 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 381 до 390 от общо 542
  1. #381
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Майко мила, колко неща научи Стефчо за има-няма 2-3 часа само.
    Сериозна работа викаш?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #382
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Е то от Бояна дорде го опънеш до Златарица бая кабел ще ти требе.На много хора пчелите са им в градината и ич не им дреме от роене.

    Проста работа е Чичо Гошо да ги забаваш това е кат да мериш м/у ....г..ъ.Два пръста отзад отваряш и си пиш кафенцето или си плакнеш дупенцето...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #383
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    Благодаря ти! Това само по научно-популярните филми съм го виждал.
    Щом там си го виждал само,време е и ти да го направиш тази пролет. По-горе на снимката се вижда хубав летеж и с този можеш да направиш експеримента.
    На втората гумена лента се вижда купчинка-това подмор ли е?

  4. #384
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Щом там си го виждал само,време е и ти да го направиш тази пролет. По-горе на снимката се вижда хубав летеж и с този можеш да направиш експеримента.
    На втората гумена лента се вижда купчинка-това подмор ли е?
    Състезатея по бягане с препятствия ги прескача едно по едно. Смяташ ли, че има спокойствието да го направи?

  5. #385
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Състезатея по бягане с препятствия ги прескача едно по едно. Смяташ ли, че има спокойствието да го направи?
    Хъса с който пише за тях,упоритостта с която им настоява и грижите досега отделени за тях ми навяват помисли,че ще има това спокойствие и безстрашие / ако се страхува,по-добре да не пробва/ да го направи тази пролет и да изпита удовлетворението от едно мимолетно сливане с тях. А бе......е тръпка,Кразз.Понякога нямаме думи и слова за да изразим това което изпитваме в дадена ситуация.
    п.п.Сигурен съм ,че ще го направи.

  6. #386
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Хъса с който пише за тях,упоритостта с която им настоява и грижите досега отделени за тях ми навяват помисли,че ще има това спокойствие и безстрашие / ако се страхува,по-добре да не пробва/ да го направи тази пролет и да изпита удовлетворението от едно мимолетно сливане с тях. А бе......е тръпка,Кразз.Понякога нямаме думи и слова за да изразим това което изпитваме в дадена ситуация.
    п.п.Сигурен съм ,че ще го направи.
    Ако излезеш прав, бих се зарадвал за него, така, както бих се зарадвал и за себе си. На мен най-голямо удовлетворение ми доставя, по време на паша, да седна до тях и да ги гледам как носят.

  7. #387
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Хъса с който пише за тях,упоритостта с която им настоява и грижите досега отделени за тях ми навяват помисли,че ще има това спокойствие и безстрашие / ако се страхува,по-добре да не пробва/ да го направи тази пролет и да изпита удовлетворението от едно мимолетно сливане с тях. А бе......е тръпка,Кразз.Понякога нямаме думи и слова за да изразим това което изпитваме в дадена ситуация.
    п.п.Сигурен съм ,че ще го направи.

    Много ти благодаря! Радвам се на хората като теб, които го оценяват. Не ме е страх да ме кацат, даже напротив, радвам им се. Често, когато съм без предпазно облекло около кошерите, кацат пчели по мен и не ми е проблем. Лятото, например, бях в едно комплексче с басейн и явно наблизо имаше пчелин. Пчелите идваха да пият вода от басейна и се давеха. Когато видех пчела в басейна й давах пръст, ръка, тя се качваше, после я чаках да изсъхне на ръката ми. Тя почваше да вентилира веднага и отлиташе след време.

    Бих направил това, което казваш, но не ми е съвсем ясно как, какво трябва да стане, а и като стане - това значи, че ще изпусна един рояк, нали така ? Не трябва ли да се подготвя предварително ?

    Благодаря!

    Бъди здрав!

  8. #388
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако излезеш прав, бих се зарадвал за него, така, както бих се зарадвал и за себе си. На мен най-голямо удовлетворение ми доставя, по време на паша, да седна до тях и да ги гледам как носят.
    На мен също ми носят удовлетворение да ги гледам, най-вече докато ям. След като преместих кошерите миналата година, сега вече имам възможност да ги наблюдавам докато обядвам Носи ми голяма радост да ги гледам как носят прашец, за ужас на някои други около мен, които ги е страх.

    Най-вече ми направи впечатление хигиената, която държат - умрелите пчели на прелката се грабваха от други пчели и ставаха един тандем, който можеше да се проследи с поглед. Направи ми впечатление, че доста далеч ги изхвърлят - издигнаха се и излезнаха над външната ограда, едва тогава пусна мъртвата пчела.

  9. #389
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    И да използвам случая да споделя малко размишления:

    1. Все още не съм правил първия осведомителен преглед.Времето не ми е позволявало, а когато е било ОК - не съм бил там.
    2. Два пъти съм ги хранил след Нова година - с по 1 кг пита на кошер, т.е. 2 кошера по 2 кг. питка.
    3. Втората питка беше с препарат за третиране от нозематоза.

    Този месец, ако ми се отдаде възможност и времето е подходящо, ще ги отворя за един бърз преглед. Четох, че сега е момента за ротация на рамките, т.е. тези с мед да се придвижат по-близо до пилото (би трябвало вече да има такова), както и да се бракуват тези, които са по-черни. Въпроса ми е има ли някаква "схема" как да стане това ? Примерно на тази, която съм набелязал да я сменя, ако има пило, какво правим ? И как да ги ротирам - на една с пило, една с мед ? Отделно - да ги стесня ли малко Април месец, за да се засилят и да са готови за първата паша ?

    Благодаря!

  10. #390
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,238
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    И да използвам случая да споделя малко размишления:

    1. Все още не съм правил първия осведомителен преглед.Времето не ми е позволявало, а когато е било ОК - не съм бил там.
    2. Два пъти съм ги хранил след Нова година - с по 1 кг пита на кошер, т.е. 2 кошера по 2 кг. питка.
    3. Втората питка беше с препарат за третиране от нозематоза.

    Този месец, ако ми се отдаде възможност и времето е подходящо, ще ги отворя за един бърз преглед. Четох, че сега е момента за ротация на рамките, т.е. тези с мед да се придвижат по-близо до пилото (би трябвало вече да има такова), както и да се бракуват тези, които са по-черни. Въпроса ми е има ли някаква "схема" как да стане това ? Примерно на тази, която съм набелязал да я сменя, ако има пило, какво правим ? И как да ги ротирам - на една с пило, една с мед ? Отделно - да ги стесня ли малко Април месец, за да се засилят и да са готови за първата паша ?

    Благодаря!
    Лошо е, че кошерите са ти далеч. По това време, трябва да си направил преглед, да добиеш представа, в какво състояние са семействата. На питките с лекарства недей разчита. Иска си третиране. Рамките за брак, по това време , не им е мястото там кадето има пило. Полека- лека трябва да ги изтеглиш към края, но е рано за това.Относно стесняването, аз не го практикувам нито есен, нито пролет. Не ползвам и преградни дъски и затоплящи материали. Иначе традиционната практика е стесняване на толкова междурамия, колкото пчели има и разпечатване периодично на малки участъци мед.

 

 
Страница 39 от 55 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •