Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 55 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 542
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    И колко Данчо? Изброй ги като ги степенуваш по трудност ,щом толкова много те затрудняват при роенето на един кошер. Само не се приплъзгай встрани,че си забравил, щото твоите от три години не се роят.Така беше писъл някъде тук.

    Това за страха го имат всички,не само младите,но и пчелари с 30-40г стаж.Страха да се роят е от незнание с какво разполагат и какво имат в кошера.Аз съм имал майки от тръвни още на 6 рамка в развитието и са гутови за клоня.Гоголе най гулямата грешка на пчеларина да му се роят е ,че всички почнаха да хранят като за сетовно.Питки с грис,питки с мляко с ориз,питки с витамини,питки с бонус бикини...Виж кое е време е,а всички ручкат и ранят кой с кот чул.За мен тия готивите храни са пари хвърлени на вятъра.Остави ами и цените едни ефтини,ефтини по ниски от кило сахар.Ако се направи анкета тук.
    "Знаете ли какво има в гутовите храни".99,9999% няма и да знаят,а защо слагате сега питка поне 60% няма да имат и представа.Много добре знаеш,че едно семейство да се рои е разбрало поне 7 цикала преди това...За мен един кошер да не се рои трябва пчеларина да си знае възрастовия баланс в кошера...
    Според теб с това затопляне и тоя прашец в началото на април ще имали рязък пад на пчелата?
    п.п.Сега като се застуди ще ги питам някой хора с толкова много пило къде ще се върнат...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  2. #352
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Много добре знаеш,че едно семейство да се рои е разбрало поне 7 цикала преди това...
    Ако може малко разяснение! Интересен въпрос!

  3. #353
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ако може малко разяснение! Интересен въпрос!
    Вероятно семейството още от есента му е влезнало в главата тази година напролет да се рой тук се говори за биологично роене а не от някаква тривиална причина като ненавременно разширение например.Но това са само мой предположения.

  4. #354
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Ако може малко разяснение! Интересен въпрос!

    7цикала=49дена
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  5. #355
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Вероятно семейството още от есента му е влезнало в главата тази година напролет да се рой тук се говори за биологично роене а не от някаква тривиална причина като ненавременно разширение например.Но това са само мой предположения.
    Много хубав пост Чичо Гошо.Може ли по просто да го обясниш,че така всите него разбираме?
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #356
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Това за страха го имат всички,не само младите,но и пчелари с 30-40г стаж.Страха да се роят е от незнание с какво разполагат и какво имат в кошера.Аз съм имал майки от тръвни още на 6 рамка в развитието и са гутови за клоня.Гоголе най гулямата грешка на пчеларина да му се роят е ,че всички почнаха да хранят като за сетовно.Питки с грис,питки с мляко с ориз,питки с витамини,питки с бонус бикини...Виж кое е време е,а всички ручкат и ранят кой с кот чул.За мен тия готивите храни са пари хвърлени на вятъра.Остави ами и цените едни ефтини,ефтини по ниски от кило сахар.Ако се направи анкета тук.
    "Знаете ли какво има в гутовите храни".99,9999% няма и да знаят,а защо слагате сега питка поне 60% няма да имат и представа.Много добре знаеш,че едно семейство да се рои е разбрало поне 7 цикала преди това...За мен един кошер да не се рои трябва пчеларина да си знае възрастовия баланс в кошера...
    Според теб с това затопляне и тоя прашец в началото на април ще имали рязък пад на пчелата?
    п.п.Сега като се застуди ще ги питам някой хора с толкова много пило къде ще се върнат...
    "най гулямата грешка на пчеларина да му се роят е ,че всички почнаха да хранят като за сетовно"
    "п.п.Сега като се застуди ще ги питам някой хора с толкова много пило къде ще се върнат..."
    Та последно: Ще се роят или ще се върнат?

  7. #357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    "най гулямата грешка на пчеларина да му се роят е ,че всички почнаха да хранят като за сетовно"
    "п.п.Сега като се застуди ще ги питам някой хора с толкова много пило къде ще се върнат..."
    Та последно: Ще се роят или ще се върнат?

    Истината е някъде там...

  8. #358
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    А ЗНАЕШ ЛИ какво удоволствие е да видиш как излита първака? Как почернява от пчели и ако успееш да хванеш майката на прелката да ги чувстваш като едно цяло което те обкръжава и стеснява обръча около теб. Неповторимо е.
    Така,че не се страхувай от роенето.
    Благодаря ти! Това само по научно-популярните филми съм го виждал.

  9. #359
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Бадемите цъфнаха и се избиват да носят прашец.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри IMG-62b19ff3d197d5a4da4ca5367474b5a5-V.jpg‎  

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    "най гулямата грешка на пчеларина да му се роят е ,че всички почнаха да хранят като за сетовно"
    "п.п.Сега като се застуди ще ги питам някой хора с толкова много пило къде ще се върнат..."
    Та последно: Ще се роят или ще се върнат?
    Когато се върнат назад най лесно се роят една основа или една рамка перга/ДанчеДрумевски/
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

 

 
Страница 36 от 55 ПърваПърва ... 26343536373846 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •