Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 55 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 542
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако се поразмисли човек, кошер се прави много лесно като малко му се поизчистят разните елементи. Аз правя за ден около 7-8 и то не цял ден, че спя до има-няма обяд, а в към 17 съм вече изморен.
    Малко множко ми се вижда тая бройка за толкова време, но пък досега съм нямал повод да се съмнявам в думите ти, така че шапка ти свалям и завиждам благородно!...

  2. #202
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Ииибре! Дака, ти ли си брат?
    За теб е смешно, но за мен е истина.

    Започвам да се чудя нещо, но вече май отговора ми идва.

  3. #203
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Малко множко ми се вижда тая бройка за толкова време, но пък досега съм нямал повод да се съмнявам в думите ти, така че шапка ти свалям и завиждам благородно!...
    Щях да обяснявам на Перко, но хайде и ти се закачи. Имам доста машини и то не какви да е. И да не се хваля - акъла ми и сръчността са в повече. А и какво има в един кошер? Та защо трябва да се изхвърлям/хваля?

  4. #204
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако не можеш да си ги правиш сам е добре. Ако можеш и имаш някаква машинка за 200 лв. ще си закупиш почти един кубик дъски. От тях може да си сътвориш доста бройки.
    Този левия с тази черта малко не ме кефи, а след време и теб. Абе, давай и да не ти пука.
    200 лв. кубик дъски ?? Каде е това, че при мен са 250, ама кофражни, сурови. 3см. талпи сухи, тръгват от 550 лв. нагоре. Тръгвам с камиона.

  5. #205
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А и какво има в един кошер?
    Има доста елементи с доста операции и настройка на машините за всяка една. За 4 часа ако успееш само 6-7 дъна да направиш, шапка ти свалям

  6. #206
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    200 лв. кубик дъски ?? Каде е това, че при мен са 250, ама кофражни, сурови. 3см. талпи сухи, тръгват от 550 лв. нагоре. Тръгвам с камиона.
    Та аз за такива говоря. Кой е казал, че правя мебели? Що трябва да са сухи? Купуваш когато ти допаднат добри,изгодно, че било то и мокри. Нареждаш и сушиш....ха, ха...те съхнат сами. Избират се такива които да не им трябва много работа за да извадиш необходимия размер дъска....абе, мислете бе хора. Толкова ли е трудно?

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,241
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Малко множко ми се вижда тая бройка за толкова време, но пък досега съм нямал повод да се съмнявам в думите ти, така че шапка ти свалям и завиждам благородно!...
    Ако смятаме времето за машинното обработване на дървото и завинтването, спокойно се правят 7-8 на ден. Ама за слепването на дъските за отделните елементи си трябват 24h.

  8. #208
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Има доста елементи с доста операции и настройка на машините за всяка една. За 4 часа ако успееш само 6-7 дъна да направиш, шапка ти свалям
    Пак трябва да повтарям част от поста си от преди малко. Какво му е толкова сложното? Аз да не правя дъска по дъска, кошер по кошер? Нарязваш дъските на определените размери дъски - страници, предна, задна, дъно, капак. 1 кошер, 2 кошер.....10 кошер. Номерираш. Отива на другата машина и започваш нута. Първо мъжко след това женско. 1 кошер, 2 кошер....10 кошер. Започваш да ковеш. За колко време се заковават 10 пирона или толкова видии? Ама то като те мързи и знаеш само да философстваш и 5 години няма да ти стигнат да направиш 6-7 кошера/нямам предвид теб/.

  9. #209
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пак трябва да повтарям част от поста си от преди малко. Какво му е толкова сложното? Аз да не правя дъска по дъска, кошер по кошер? Нарязваш дъските на определените размери дъски - страници, предна, задна, дъно, капак. 1 кошер, 2 кошер.....10 кошер. Номерираш. Отива на другата машина и започваш нута. Първо мъжко след това женско. 1 кошер, 2 кошер....10 кошер. Започваш да ковеш. За колко време се заковават 10 пирона или толкова видии? Ама то като те мързи и знаеш само да философстваш и 5 години няма да ти стигнат да направиш 6-7 кошера/нямам предвид теб/.
    И на първата зима зейват нови прелки....И после що било слабо семейство не може да се развие до края на Юни....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #210
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Пак трябва да повтарям част от поста си от преди малко. Какво му е толкова сложното? Аз да не правя дъска по дъска, кошер по кошер? Нарязваш дъските на определените размери дъски - страници, предна, задна, дъно, капак. 1 кошер, 2 кошер.....10 кошер. Номерираш. Отива на другата машина и започваш нута. Първо мъжко след това женско. 1 кошер, 2 кошер....10 кошер. Започваш да ковеш. За колко време се заковават 10 пирона или толкова видии? Ама то като те мързи и знаеш само да философстваш и 5 години няма да ти стигнат да направиш 6-7 кошера/нямам предвид теб/.
    Почвам да схващам, вярно и че зависи кой какъв краен продукт очаква да се получи. Бих се обзаложил, че ония пипнатите ножове не ги праскаш по 6-7 от обед до следобед въпреки, че в ножа какво толкова има? Острие и дръжка

 

 
Страница 21 от 55 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •