Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 55 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 542
  1. #121
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тези които не ползват захар, защитават тезата, че се отлага, а тези които ползват, защитават друга теза, че не се отлага. Сега ще взема да разкажа как и кога се отлага, и как и кога не се отлага. НЕ. Няма да го направя, че ще жегна некои колеги, а на други ще помогна с лекота да започнат да правят доходи и когато няма паша, а те през това време си чешат т....те, далеч от пчелините. Народа е казал - добрия майстор-пчелар и от камъните вади мед. Да ти е.а и майстора, да ти е.а и меда. Казах, че няма да казвам НОМЕРА, но с последното май го направих.
    Да и аз съм забелязал, че ги има тия две течения в пчеларството и ако за тези, според които се отлага съм склонен да си обясня позицията им поради факта, че щом нещо е вътре, то може да отиде къде ли не и ние няма как да го проследим, то другите на какво основания твърдят, че стоковия мед не се компрометира. Не казвам че произвеждат захарен мед нали, държа да подчертая. Сигурно са правени сериозни изследвания по темата, примерно с радиоактивни изотопи и е доказано по научному дето се казва, че не се отлага никъде, а всичко се папа. Едва ли са просто голословни твърдения на някой друг, дето го прави и казва че е ок

  2. #122
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Да и аз съм забелязал, че ги има тия две течения в пчеларството и ако за тези, според които се отлага съм склонен да си обясня позицията им поради факта, че щом нещо е вътре, то може да отиде къде ли не и ние няма как да го проследим, то другите на какво основания твърдят, че стоковия мед не се компрометира. Не казвам че произвеждат захарен мед нали, държа да подчертая. Сигурно са правени сериозни изследвания по темата, примерно с радиоактивни изотопи и е доказано по научному дето се казва, че не се отлага никъде, а всичко се папа. Едва ли са просто голословни твърдения на някой друг, дето го прави и казва че е ок
    Ееее, ти много ги задълба изследванията. Просто питай изкупвача като дойде да ти вземе меда след пробата, ако изобщо е правена проба и, ако изобщо дойде. То и на изкупвачите понякога им става неудобно да казват, че меда е бъкан със захар и просто отказват да го вземат. При липса на акациева паша, някои колеги изненадващо изкарват такава, но изненадващо нито цената се вдига, нито се изкупува. Защо ли?

  3. #123
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... Едва ли са просто голословни твърдения на някой друг, дето го прави и казва че е ок
    Ако не трябва, но много ти се иска? Значи може!
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  4. #124
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Ако не трябва, но много ти се иска? Значи може!
    С риск Дончев да ми се разсърди, че косвено може и да уроня престижа на гилдията, ти мислиш ли, че с тестовете дето се правят тук, може да се хване половин кило или дори и цяло кило захар на десетина-двайсет килца мед омешани във перфектен продукт от самите пчели? По какво ще я уловят, като ще е перфектно инвентирана? Изключвам ЯМР-то разбира се, за там твърдят че даже и партидата на чувала със захар може да се намери. Това последното, поне за БГ, са си приказки за наивници според мен, но дори и да греша, то пък и кой прекупвач ще се напъва чак толкова при положение, че другата опция е мед от инверт? Ми той не може да си напълни квотата

  5. #125
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... че другата опция е мед от инверт? ...
    В технологиите на големите производители с хилядите вложени в оборудване и помещения да не се бъркаме.Ако имаше интерес у тях да преустановят приказките за сурогати до сега щяха да си поръчат едно изследване на авторитетна лаборатория и да се сложи край на приказките за захарта в хранилките. Относно инверта знам само , че всички производители на инверт твърдят , че техния продукт е идентичен по състав на меда.Липсата на полен може би се обяснява с филтрите и цедките поставени от загриженост към евентуално алергичния потребител.Явно това състояние на нещата е приемливо за всички.Поне на мене ми харесва по магазините да не се продава истински мед. За истинския пазар винаги се намира.Трябва само потребителят да се информира как са нещата с другия.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  6. #126
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    С риск Дончев да ми се разсърди, че косвено може и да уроня престижа на гилдията, ти мислиш ли, че с тестовете дето се правят тук, може да се хване половин кило или дори и цяло кило захар на десетина-двайсет килца мед омешани във перфектен продукт от самите пчели? По какво ще я уловят, като ще е перфектно инвентирана? Изключвам ЯМР-то разбира се, за там твърдят че даже и партидата на чувала със захар може да се намери. Това последното, поне за БГ, са си приказки за наивници според мен, но дори и да греша, то пък и кой прекупвач ще се напъва чак толкова при положение, че другата опция е мед от инверт? Ми той не може да си напълни квотата
    Дончев няма да се сърди за нищо. Сърдя се, че Друмев тъпче форумите с глупости и по този начин забива нормално произвеждащите мед с главите надолу.
    Захарта си я откриват, но както казваш, това едва ли е пречка, но все пак не им се дават 7 лв. за захар на изкупвачите. Все пак в близкият Кауфланд е около лев. Искат да има и малко мед в тенекетата. А и хората не са толкова прости, не че няма и кухи лейки.

  7. #127
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Трябва да се прави разлика със изхранване/подхранване,начина и вида на храната и най вече това кой ще я усвоява и консумира и защо.
    Конкретно в случая тука стана въпорс за сухата захар. Обяснявано е и е дискутирано достатъчно,дори и в този форум има тема засягаща това.
    Накратко казано,сухата захар прави(изхранва) пчели,а не мед (не са складира).

  8. #128
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Трябва да се прави разлика със изхранване/подхранване,начина и вида на храната и най вече това кой ще я усвоява и консумира и защо.
    Конкретно в случая тука стана въпорс за сухата захар. Обяснявано е и е дискутирано достатъчно,дори и в този форум има тема засягаща това.
    Накратко казано,сухата захар прави(изхранва) пчели,а не мед (не са складира).
    Твърдение подкрепено с...?????
    Помолих за нещо, което може да се приеме като сигурно доказателство, че никаква част от сухата захар давана по време на паша не попада в стоковия мед.
    Какво разбирам под доказателство? Протоколи от проведено изследване на сериозни институт, лаборатория с авторитет. До тука се "надвикваме" с клавиатури.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #129
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Трябва да се прави разлика със изхранване/подхранване,начина и вида на храната и най вече това кой ще я усвоява и консумира и защо.
    Конкретно в случая тука стана въпорс за сухата захар. Обяснявано е и е дискутирано достатъчно,дори и в този форум има тема засягаща това.
    Накратко казано,сухата захар прави(изхранва) пчели,а не мед (не са складира).
    Всичко което е необходимо за изхранване се изяжда/понякога и сухите пити/ и всичко излишно се прибира и складира, независимо къде. След преработка го местят където си искат. Пиша го общо, че съм на тел., ако някои иска, мога и да уточня с примери.

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Твърдение подкрепено с...?????
    Помолих за нещо, което може да се приеме като сигурно доказателство, че никаква част от сухата захар давана по време на паша не попада в стоковия мед.
    Какво разбирам под доказателство? Протоколи от проведено изследване на сериозни институт, лаборатория с авторитет. До тука се "надвикваме" с клавиатури.
    Аз имам подобни изследвания. Лично съм ги правил в много известна лаборатория.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 13 от 55 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •