Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 16 от 55 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 151 до 160 от общо 542
  1. #151
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от FreeBSD Виж публикацията
    Имам и прашец на външни хранилки.
    Какъв е прашеца?Сушен? И как го даваш, в смисъл само прашец ли е или прашец+още нещо и взимат ли го въобще?

  2. #152
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    235
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Сушен,смлян на прах.
    1/3 прашец,заместител/бирена мая.
    Общи открити хранилки в двата края на пчелина.
    Вземат и в лошо време на 4-5 градуса,разстоянието на летежа е кратко.

  3. #153
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Здравейте!

    Леле, не бях влизал от доста време. Отначало си помислих, че чета друга тема. Благодаря, че я държте жива

    Онзи ден най-после успях да отида при пчелите - на 16.01.2021. Въпреки, че беше много студено реших, че е крайно време да ги отворя за много бързо, да видя какво се случва...... И след като ги отворих..... се ужасих. Шперплата, който бях сложил Септември м/у магазина и плодника, въпреки, че е с огромна дупка беше плесенясал! Имаше плесен и по ръба на някои пити. Пчелите бяха надолу, което според мен е знак, че не са гладни. Но след като отворих и плата, който им бях сложил се разлетяха, явно пазейки хубавите си запаси. Все пак се бях подготвил с питки, знам, че трябва да се остави найлона, но се притесних, че се разлетяха. Не очаквах да се разлетят, навсякъде четох и казваха, че на тези температури летежа е слаб или няма такъв. И то не се притесних толкова, че ще ме нажилят, колкото, че измираха навън. Начупих питката, че като беше цяла ми опираше някъде, после видях, че друго е опирало.... ама пусто новобранство.

    Все пак оставих двете питки начупени по средата, тъй като видях, че и на двата кошера пчелите са по средата, премахнах шперплата и ги оставих само на вълнения парцал. Пчелите веднага ги накацаха и им се "настървиха" Ще приложа и малко снимки.

    Направи ми впечатление, че тези пчели, които ме накацаха, всички до една се изходиха и остана едно оранжевикаво по булото. Това, предполагам е нормално, тъй като не са излизали да се очистват или да разсъждавам за някаква болест ?

    Много благодаря!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 0-02-05-33eb85a2a79859adccb0c4e7af42870055515bdc6f6c827e00d9adcae35250a9_203cff06.jpg‎   0-02-05-38ccd3f6e4f2fc091ce18f08b2c92b2dde26cce45ebb1e2de24a4f71a757ca68_b71bd067.jpg‎   0-02-05-141accec190c268a0e94adefab088a7d973d0d5dbe3acdf2da2ba8401ef9fb04_3e86e3fb.jpg‎  

  4. #154
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ще стане пчелар от теб.

  5. #155
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ще стане пчелар от теб.

    Благодаря, ама още много хляб има да ям или мед

  6. #156
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    ....Направи ми впечатление, че тези пчели, които ме накацаха, всички до една се изходиха и остана едно оранжевикаво по булото. ....Много благодаря!
    Така са си изразили благодарността към тебе за това ,че им разтуряш рахатлъка в тоя студ.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  7. #157
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Така са си изразили благодарността към тебе за това ,че им разтуряш рахатлъка в тоя студ.
    Според мен е по-добре, че им го развалих и премахнах причината за плесена, отколкото пролетта да заваря празен кошер или болни пчели. Поправете ме ако греша ?

  8. #158
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    Според мен е по-добре, че им го развалих и премахнах причината за плесента, отколкото пролетта да заваря празен кошер или болни пчели. Поправете ме ако греша ?
    Правилно си постъпил. Само, че не е трябвало да чакаш толкова дълго за да го направиш.Имаше и по-топли дни, в които излетелите можеха спокойно да се приберат в кошера.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  9. #159
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    При мен така се получи с единия кошер, докато ги местех посред зима, плодникът не беше застъпил хубаво дъното, разлетяха се и доста не се върнаха. Но все пак местенето си заслужаваше, защото на старото място беше много сенчесто и влажно, докато на новото има слънце и при благоприятни условия се облитат.

  10. #160
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    Според мен е по-добре, че им го развалих и премахнах причината за плесена, отколкото пролетта да заваря празен кошер или болни пчели. Поправете ме ако греша ?
    Премахването на причината за плесента е много важно, дори само това е достатъчно да умори едно по-слабо семейство през зимата.

 

 
Страница 16 от 55 ПърваПърва ... 6141516171826 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •