Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 55 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 542
  1. #131
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Аз имам подобни изследвания. Лично съм ги правил в много известна лаборатория.
    Ако нямаш нищо против, би ли ги споделил?

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Ако нямаш нищо против, би ли ги споделил?
    Разбира се. Когато се видим.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #133
    Заслужил Автор
    Регистриран
    27.06.2018
    Мнения
    236
    Пчеларски район
    Тунджа-Марица
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Всичко което е необходимо за изхранване се изяжда/понякога и сухите пити/ и всичко излишно се прибира и складира, независимо къде. След преработка го местят където си искат. Пиша го общо, че съм на тел., ако някои иска, мога и да уточня с примери.
    Точно в това е разликата, и много не я виждат.
    Това е бавен но постоянен приток на захароза от която пчелите произвеждат храна за пилото (млечице) и то САМО в случайте когато има достатъчно влага (наличие на пило).

  4. #134
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Има употреба,има и злоупотреба, има подхранване ,дохранване ,изхранване и други. Има неща дето като се направят навреме, няма сериозни последствия и компромати, другото е злоупотреба.
    Миналата година при изследване на меда ми захарозата излезе 0,06% при допустими 5%. Суха захар ползвам пролетта, лятото няма файда това за мен, за друг не знам. Така го разбирам така го правя.
    Иначе със всички Тея караници по форумите и групите не си правим услуга ама карай
    Този пост е редактиран от barkov1982; 12.01.2021 в 21:35.
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  5. #135
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Има употреба,има и злоупотреба, има подхранване ,дохранване ,изхранване и други. Има неща дето като се направят навреме, няма сериозни последствия и компромати, другото е злоупотреба.
    Миналата година при изследване на меда ми захарозата излезе 0,06% при допустими 5%. Суха захар ползвам пролетта, лятото няма файда това за мен, за друг не знам. Така го разбирам така го правя.
    Иначе със всички Тея поданици по форумите и групите не си правим услуга ама карай

    2% само се вдига ХМФ-то при хранене със суха сахар....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  6. #136
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    2% само се вдига ХМФ-то при хранене със суха сахар....
    Знаеш къде да провериш моето,сравни с твоето, аха сетих се важното е да шляпаме
    Не можеш да седиш в твоя ъгъл на гората, чакайки другите да дойдат при теб. Понякога трябва ти да ходиш при тях. - Мечо Пух

  7. #137
    Потребител
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Северно от София
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Въпросът със захарта в пчеларството е сериозен.Може ли да се отглеждат пчели без захар? Ако не може? Кога?Как? Колко захар да се ползва?
    Или по-добре да не почваме дискусия, че може и други да четат?
    Пчели без захар може да се отглеждат ,но има едно голямо НО!.Имам кошери в планински район ,които не занят какво е захар години наред,но тази есен се наложи да им дам по 2-3 кг.Пролетно време никога не подхранвам но в района има много добри условия за пролетно развитие.Проблема се появява в дупката между овошките и акацията_ около 2 седмици.При по-лошо време, периода се увеличава , запасите в плодника намаляват.и като цъфне ак!ацията първо се пълни наново плодника .Ами ако по това време им дам по 10кг помощ.Това е дилемата? Аз ,за мене съм си я решил и си търпя последствията за това.А иначе с подхранването ,предполагам -добър строеж, пълен плодник-цъфне акацията слагаш магазините ,бързо ги пълнят ,прибираш си ги и пей сърце!!! Ама на мен точно то не ми дава!!!

  8. #138
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...ако някои иска, мога и да уточня с примери.
    Много бих се радвал при първа възможност да го направиш

    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    ...
    Помолих за нещо, което може да се приеме като сигурно доказателство, че никаква част от сухата захар давана по време на паша не попада в стоковия мед...
    Казах ти как трябва да се направи, приготви некой лев и ще назобаме някое семейство със захарчица с радиоактивен изотоп и после ще видим дали ще светне някъде някоя пита. Ако не успея ще помоля ББ(не е Бат Бойко) да ми съдейства, че е по в час от мен

  9. #139
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    ... Казах ти как трябва да се направи, приготви некой лев и ще назобаме някое семейство със захарчица с радиоактивен изотоп и после ще видим дали ще светне някъде някоя пита. Ако не успея ще помоля ББ(не е Бат Бойко) да ми съдейства, че е по в час от мен
    Перо-о...За всички ни е ясно , че ще светне като коледна елха.За това непрекъснато ни четат мантри колко е полезно да се дава захар по време на пашата.Колко повишава добивите.И хич не попада в меда. И сега вместо с едно истинско ,обективно изследване да убедят потребителите на пчелни продукти, че са прави, убеждават нас да не ги изричаме на висок глас тия "съмнения".(Ако някой въобще се съмнява?)
    Остави на кучето пълна паничка с кучешка храна и си сложи до нея пържолата.Няма да пипне твоята пържола докато има от кучешката храна.Вярваш ли ми?
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #140
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Много бих се радвал при първа възможност да го направиш

    На лични ти го казах, но да напиша и тук. Всичко под формата на сиропи, питки, захар ....се прибира от пчелите при благоприятни условия. През есента по близо до пилото, а пролетно се измества все по навън та дори и в магазина. Ако е ”подхранвано” обилно, пчелите са използвали част за изхранване на пилото, а част са складирали. При започването и на по обилно нектароотделяне всичко това се омесва и в даден момент вече се минава и в магазина. Майката все повече увеличава снасянето и се налага освобождаване на площи. Този захаронектар къде отива? Ако и пчеларя е меркантилен и налива, и засипва, че шекера по лев, а меда по 6,7,8,...10... какво правим? Та да не ми ги пеят тез песни любовни.

 

 
Страница 14 от 55 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •