Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 17 от 55 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 161 до 170 от общо 542
  1. #161
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    При мен така се получи с единия кошер, докато ги местех посред зима, плодникът не беше застъпил хубаво дъното, разлетяха се и доста не се върнаха. Но все пак местенето си заслужаваше, защото на старото място беше много сенчесто и влажно, докато на новото има слънце и при благоприятни условия се облитат.
    И аз ги местех Септември и сглупих, че беше още много топло тогава, имаше силен летеж и загубих много пчели. Тогава еднвам ги преместих, единия кошер е реставриран от мен и не съм жалил дърво и пирони и резултата беше, че едвам го преместих с още 2-ма човека и ръчна количка :D Но, човек се учи докато е жив. Според мен е важно желанието и отдадеността към тези създания

  2. #162
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Filyov Виж публикацията
    Премахването на причината за плесента е много важно, дори само това е достатъчно да умори едно по-слабо семейство през зимата.
    слабото сем. го мори студа, влагата мори силното

  3. #163
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от stefcho034 Виж публикацията
    И аз ги местех Септември и сглупих, че беше още много топло тогава, имаше силен летеж и загубих много пчели. Тогава еднвам ги преместих, единия кошер е реставриран от мен и не съм жалил дърво и пирони и резултата беше, че едвам го преместих с още 2-ма човека и ръчна количка :D Но, човек се учи докато е жив. Според мен е важно желанието и отдадеността към тези създания
    Ако е преместен наблизо няма проблем с пчелите, иначе вечер около залез когато са се вече прибрали.

  4. #164
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    слабото сем. го мори студа, влагата мори силното
    В моя случай, пчелинът беше точно под стръмен северен склон на планината, където от средата на ноември до края на януари нямаше никакво слънце, което означаваше едновременно студ и влага, дори и в слънчеви дни. Да, от три семейства, две оцеляха първата зима, но сега реших да не рискувам и ги преместих.

  5. #165
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    В моя случай - имало е стар пчелин преди 10-тина години. Сега аз "възкръсвам" отглеждането и трябваше да възстановя първо стройтелните работи около пчелина, за това пчелите първо бяха на 50-тина метра от мястото където бях избрал. За лятото е перфектно, но за зимата - щеше много да им навява. За това направих дървена ограда, да им пази от стелещия се вятър от планината, има снимки по-назад в темата. И сега мисля, че им е доста добре.

  6. #166
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Има ли снежни кошери ?

    На снимката са кошерите и е от камерата, преди малко. А другата снимка - първоначалното място, където ги бях сложил, докато оправя текущото разположение. Образувала се е една хубава преспа, която сигурно ако не би бях преместил щеше да ги затрупа . Трябва да ги очистя от снега, дано устискат до събота.

    Поздрави!
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри kosheri.jpg‎   prespa.jpg‎  

  7. #167
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Снегът им пази топло, можеш само около прелките да почистиш.

  8. #168
    Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    124
    Пчеларски район
    Град Правец
    Ето така е при нас, и аз чистя като се затопли, преди да започнат да излизат
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 20210127_095443.jpg‎   20210127_095638.jpg‎   20210127_101846.jpg‎  

  9. #169
    Потребител
    Регистриран
    07.05.2020
    Мнения
    97
    Пчеларски район
    село Спахиево
    Еха! Браво! Много е красив пчелина!

    Това многокорпусни кошери ли са ? И някакви пластмасови изглеждат ?

  10. #170
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    При нас вятър ечи, Балкан стене.

 

 
Страница 17 от 55 ПърваПърва ... 7151617181927 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •