Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 55 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 542
  1. #501
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    35л колко градуса Гоголе?
    Ако я правиш като кайсиевата на градуси/някъде видях нещо такова с твой курсив/, ще изкараш и повече от това което си писал като реколта. Но...оооо, но Данчо когато пиеш скоросмъртница трябва да я усещаш когато се движи надолу към ресивера за такива течности.

  2. #502
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Ако я правиш като кайсиевата на градуси/някъде видях нещо такова с твой курсив/, ще изкараш и повече от това което си писал като реколта. Но...оооо, но Данчо когато пиеш скоросмъртница трябва да я усещаш когато се движи надолу към ресивера за такива течности.

    Силни ракии пият тия дето не могат да пият...А за 50 кг сахар не си прав от мен да знаеш.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  3. #503
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Силни ракии пият тия дето не могат да пият...А за 50 кг сахар не си прав от мен да знаеш.
    А слаби пият, тез , които не могат да пият силни.

  4. #504
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Нали само на отводките...... ,ама те 100 ли са?
    Грешиш, когато той говори/пише/ става въпрос за всички пчелни семейства под негова опека. Сега не знам как се развива ситуацията с Брата и дали и неговите кошери не влизат в сметката след раздялата/поне така се написа някъде и попитах,но Данче ме игнорира и хич не ме отрази/.

  5. #505
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Силни ракии пият тия дето не могат да пият...А за 50 кг сахар не си прав от мен да знаеш.
    Не знам коя е истината Даче,защото от 40 и кусур години гледам как пият тия със силните ракии . Иначе всяка година слагам по 60–80 л грозданка. Вчера и гледах оцветяването и градуса ,държи го още на 70* но е още болна. Догодина ,септември –октомври ще е готова за консумация,разбира се не при 70*.

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Грешиш, когато той говори/пише/ става въпрос за всички пчелни семейства под негова опека. Сега не знам как се развива ситуацията с Брата и дали и неговите кошери не влизат в сметката след раздялата/поне така се написа някъде и попитах,но Данче ме игнорира и хич не ме отрази/.

    Те неговите ги писах зимна смъртност...
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Не знам коя е истината Даче,защото от 40 и кусур години гледам как пият тия със силните ракии . Иначе всяка година слагам по 60–80 л грозданка. Вчера и гледах оцветяването и градуса ,държи го още на 70* но е още болна. Догодина ,септември –октомври ще е готова за консумация,разбира се не при 70*.

    Пият,пият докато грохнат...60-80л е добре и за мен.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #508
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Пият,пият докато грохнат...60-80л е добре и за мен.
    Пак ме караш да признавам неща които не са за казване в ефир. Е,не ми се е случвало да видя такъв който да грохне под масата след 5–6 чаша при 46*–48* огнена вода,с каквато черпя гостите си.Някои си тръгват с армаганче от 500 мл за из път.Все пак 8 км си е път до Ямбол,но на пролет и лято си е удоволствие да вървиш край реката и да слушаш щурците и жабите. По далечните си тръгват с литърче,но никого не пущам да се качи зад волана,ако няма шофьор.На другия ден си вземат колите.
    Казваш,че и за теб този литраж е доволен. Ха сега,сметни колко ще стане литража при тия градуси и какво те очаква в някой слънчев ден,след това пълнолуние и на сутринта Чичо пея да те събуди с чуруликането си.
    п.п.Май оспамихме темата на момчето с тез пусти твои рикии. Г–н Дончев,хвърлете ги някъде и моля да бъда извинен за спама,ама се увлякох с обучението на Данчо,кога е полезна скоросмъртницата .

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Пак ме караш да признавам неща които не са за казване в ефир. Е,не ми се е случвало да видя такъв който да грохне под масата след 5–6 чаша при 46*–48* огнена вода,с каквато черпя гостите си.Някои си тръгват с армаганче от 500 мл за из път.Все пак 8 км си е път до Ямбол,но на пролет и лято си е удоволствие да вървиш край реката и да слушаш щурците и жабите. По далечните си тръгват с литърче,но никого не пущам да се качи зад волана,ако няма шофьор.На другия ден си вземат колите.
    Казваш,че и за теб този литраж е доволен. Ха сега,сметни колко ще стане литража при тия градуси и какво те очаква в някой слънчев ден,след това пълнолуние и на сутринта Чичо пея да те събуди с чуруликането си.
    п.п.Май оспамихме темата на момчето с тез пусти твои рикии. Г–н Дончев,хвърлете ги някъде и моля да бъда извинен за спама,ама се увлякох с обучението на Данчо,кога е полезна скоросмъртницата .

    На такава 1/2 литър ние и казваме "ПЪТНИЧЕ".
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #510
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,234
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Е сега си гледах разсада с домати в тия саксии де си е по малко си е хубав и дебел и тъмно зелен в тия саксии де е гъст и е цигуляв и жълтее и течна тор му слагах и па си бере душа. Та полета на пчелите е повече но се приема в окръжност 5км. да си има определно количество пчели кога са повече стават цигуляви.Те на пустите домати и овча тор им докарах и акита от калифорнийски червеи и течна тор ги пръскам сега и за стрес ще ги пръсна ама гъстия разсад си е гъст прави какво искаш все си е тая.
    Би ли споделил, каква трябва да е оптималната населеност в тая окръжност от 5 км. Според мен, това всъщност, трябва да е радиуса, което прави окръжност от 10 км. И как трябва да се пресмята. За да не се пресичат окръжностите, трябва разстоянието между центъра им да е също 10км.

 

 
Страница 51 от 55 ПърваПърва ... 414950515253 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •