Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Резултати от 1 до 8 от общо 8
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2016
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив

    Живот на майката

    Здравейте възможно ли е майката да спре да снася оплодени яйца на втората година плюс минус 5.6 месеца. Питам защото загубите ми са на такива семейства

  2. #2
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Дюлгеров Виж публикацията
    Здравейте възможно ли е майката да спре да снася оплодени яйца на втората година плюс минус 5.6 месеца. Питам защото загубите ми са на такива семейства
    Възможно е. Не добре оплодена, запушване на каналите.

  3. #3
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Дюлгеров Виж публикацията
    Здравейте възможно ли е майката да спре да снася оплодени яйца на втората година плюс минус 5.6 месеца. Питам защото загубите ми са на такива семейства
    Сигурно много често ги ровичкаш.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Възможно е. Не добре оплодена, запушване на каналите.
    Плюс антиакарни обработки с оксалова или мравчена киселина.Та дори притискане от пчеларя.Възможности много.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Плюс антиакарни обработки с оксалова или мравчена киселина.Та дори притискане от пчеларя.Възможности много.
    Вярно, че трябваше да поставя многоточие.

  6. #6
    Наблюдател
    Регистриран
    12.02.2016
    Мнения
    20
    Пчеларски район
    Пловдив
    С ровичкането съм прикрючил. Миналата година при есенното подхранване към края на подхранванито / апи инверт за първи път до преди това с Български / около 10 октомври някои стряха да взимат сиропа. Третирал съм с оксалова след подхранването. За загупите обвинявам оси нозематоза лоши майки и мен. За нозематоза досега не бях третирал .
    Не и отдавах много внимание на нозематозата нямаше диаритични петна по рамки и прелки.

  7. #7
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Дюлгеров Виж публикацията
    С ровичкането съм прикрючил. Миналата година при есенното подхранване към края на подхранванито / апи инверт за първи път до преди това с Български / около 10 октомври някои стряха да взимат сиропа. Третирал съм с оксалова след подхранването. За загупите обвинявам оси нозематоза лоши майки и мен. За нозематоза досега не бях третирал .
    Не и отдавах много внимание на нозематозата нямаше диаритични петна по рамки и прелки.
    Това е проблема на цераната. Нищо не означават петната. Не са белег за наличие или липса на церана! Силни семейства се сриват за месец. И няма времева зависимост.

  8. #8
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.12.2017
    Мнения
    601
    Пчеларски район
    Кирково .Кърджали
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Дюлгеров Виж публикацията
    С ровичкането съм прикрючил. Миналата година при есенното подхранване към края на подхранванито / апи инверт за първи път до преди това с Български / около 10 октомври някои стряха да взимат сиропа. Третирал съм с оксалова след подхранването. За загупите обвинявам оси нозематоза лоши майки и мен. За нозематоза досега не бях третирал .
    Не и отдавах много внимание на нозематозата нямаше диаритични петна по рамки и прелки.
    Ако от м.август нататък,третираш и зазимиш пчелата здрава ненахапана от акари,напролет може да ги пощадиш и да минеш само със строителни рамки.

 

 

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •