Добре дошли в Българският форум за пчелари.

Вижте резултатите от анкетата: КАКВО БИХТЕ ЖЕЛАЛИ ДА НАМЕРИТЕ В ТОЗИ ФОРУМ

Гласували
136. Не можете да гласувате в тази анкета
  • По-вече информация за продуктивно пчеларство

    24 17.65%
  • По-вече снимков материал

    11 8.09%
  • И двете

    101 74.26%
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 37
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Много пъти съм споделял същото мнение .

  2. #22
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Няма раздел за алтернативно пчеларство. Може би трябва да се направи отделен раздел, където да има теми за примерно "японската тръвна", "плетена тръвна в България", "Живот на пчелите в хралупа", или за теми като "не ползвам лекарства против акар, как го правя", "не ползвам восъчни основи, как го правя", "Защо си преправих стандартният 10 рамков многокорпусен кошер на 8 рамков ", "8 рамков кощер ДБ, защо е по-добър от 10 и 12 рамковите ДБ" и т.н.

    В тези теми всеки ще опише какво как го прави, но без да се сравнява и конфронтира със стандартните кошери и учебници.

    Сега алтернативните методи се смесват с традиционните, което създава един хаос, противоречия, обиди и т.н.

    В нестандартните методи има много интересни неща, и качествена информация, даже и за любителите на стандартните кошери.

  3. #23
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Да добавя, има много книги в които се описва алтернативно пчеларство, пример Лазутин.
    Във всяка от тези книги има частица истина, колкото и да са смахнати на пръв поглед, и не трябва да се отхвърлят с лека рака.
    Но, ако се направи такъв раздел, той трябва да е само информационен, и всякакво заяждане да се трие.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Slavi 13 половината теми ги има във форума , само че с други формулировки .
    Да те питам - С какво 8 рамковият ДБ е по-добър от 10-та ?
    С нищо !
    Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .

  5. #25
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Slavi 13 половината теми ги има във форума , само че с други формулировки .
    Да те питам - С какво 8 рамковият ДБ е по-добър от 10-та ?
    С нищо !
    Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .
    Аз съм до тук, направих предложение, за това какво искам от форума. Дали ще се случи, не ми пука.
    Темите за алтернативното пчеларство сега са размити в темите за стандартното пчеларство, и това създава конфликт.

    Видяхте конфликта, веднага го направи делтата.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Благодаря Slavi13 .
    Не питай старило , а питай патило .

  7. #27
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Няма раздел за алтернативно пчеларство. Може би трябва да се направи отделен раздел, където да има теми за примерно "японската тръвна", "плетена тръвна в България", "Живот на пчелите в хралупа", или за теми като "не ползвам лекарства против акар, как го правя", "не ползвам восъчни основи, как го правя", "Защо си преправих стандартният 10 рамков многокорпусен кошер на 8 рамков ", "8 рамков кощер ДБ, защо е по-добър от 10 и 12 рамковите ДБ" и т.н.

    В тези теми всеки ще опише какво как го прави, но без да се сравнява и конфронтира със стандартните кошери и учебници.

    Сега алтернативните методи се смесват с традиционните, което създава един хаос, противоречия, обиди и т.н.

    В нестандартните методи има много интересни неща, и качествена информация, даже и за любителите на стандартните кошери.
    Изцяло подкрепям идеята и съм съгласен да се създаде раздел АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО, в който да се прехвърлят десетките разпиляни теми, които и сега ги има във форума. Проблемът е, че това ще ми отнеме няколко часа труд, така че засега ще го отложа това с няколко дена. При мене тези дни е лудница, и не мога да поема ангажимент за каквото и да било, ако ще ми отнеме повече от 10 минути време.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от slavi 13 Виж публикацията
    Аз съм до тук, направих предложение, за това какво искам от форума. Дали ще се случи, не ми пука.
    Темите за алтернативното пчеларство сега са размити в темите за стандартното пчеларство, и това създава конфликт.

    Видяхте конфликта, веднага го направи делтата.
    Само аз , да съм ти проблема !? Успех с МФУ .

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Нали до 8 рамки развитието е едно и също . Десятката става на осмак , но обратното е невъзможно .
    Възможно е. Ако ги отглеждаш в ДВАНАЙСЕТАК.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Симпатяга !
    Щом трябва .

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •