Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 53 от 91 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 521 до 530 от общо 908
  1. #521
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То ясно, че всеки ще си напълни трапа... Лошото е, че поради невъзможността на болниците да поемат всички, някои ще си отидат без време. Още по-лошото е, че поради забавянето на икономиката някои сами си дърпат шалтера.
    Да, разбира се, прав си. Аз още пролетта го писах това първото, че и второто. Тогава много хора не вярваха на генерала и го усмихваха, като казваше "ще се мре, яко ще се мре" . Много от тия, включително и мои познати усетиха, че са грешили в заключенията си. Както и да е - остава да се надяваме, че ще успеем да прескочим трапа.

  2. #522
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То и в болниците една...
    .
    Да Калине ,еднааа..аа.В болниците какво е? Говоря за тук, Ямболска област/ а мисля че навсякъде,без СОФИЯ е така/– в Елхово затвориха–няма лекари.Всичко се концентрира в общинската болница. И резултата е налице–спешното се задушава,болен персонал.Заразното не приема–пълно е, персонала е в критичен минимум. Направиха ко–вид отделение допълнително с 10 легла.Шокиращото–от един вход влизат и ко–вид болните и с невролгични проблеми. Мой съсед го лекуваха по телефона в къщи/няма места/ ,в неделя го взеха в болницата, във вторник го погребахме.Е, те това са провинциалните болници. За София не знам, там,в Пирогов ме върнаха към нормалното в живота преди година ,две и може би да е истина което говорят–че го лекуват този бяс.Тук – не вярвам. До сега гледах скептично на шумотевицата по бяса,но след смърта на съседа/здрав като йорс/ вярвам че съществува. Пазете се,млади сте.

  3. #523
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Да Калине ,еднааа..аа.В болниците какво е? Говоря за тук, Ямболска област/ а мисля че навсякъде,без СОФИЯ е така/– в Елхово затвориха–няма лекари.Всичко се концентрира в общинската болница. И резултата е налице–спешното се задушава,болен персонал.Заразното не приема–пълно е, персонала е в критичен минимум. Направиха ко–вид отделение допълнително с 10 легла.Шокиращото–от един вход влизат и ко–вид болните и с невролгични проблеми. Мой съсед го лекуваха по телефона в къщи/няма места/ ,в неделя го взеха в болницата, във вторник го погребахме.Е, те това са провинциалните болници. За София не знам, там,в Пирогов ме върнаха към нормалното в живота преди година ,две и може би да е истина което говорят–че го лекуват този бяс.Тук – не вярвам. До сега гледах скептично на шумотевицата по бяса,но след смърта на съседа/здрав като йорс/ вярвам че съществува. Пазете се,млади сте.
    Имам какво да кажа за болниците и то точно във връзка с пандемията, но не е за пред такава аудитория. Само с едно изречение: И там ни делят на наши и ваши.

  4. #524
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При този тест няма грешка
    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	130822814_1056911044733306_804283223973766284_o.jpg
Прегледи:      127
Размер:	46.3 KB
ID:	10630

  5. #525
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.07.2016
    Мнения
    394
    Пчеларски район
    Западен Вр.Балкан
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Да Калине ,еднааа..аа.В болниците какво е? Говоря за тук, Ямболска област/ а мисля че навсякъде,без СОФИЯ е така/– в Елхово затвориха–няма лекари.Всичко се концентрира в общинската болница. И резултата е налице–спешното се задушава,болен персонал.Заразното не приема–пълно е, персонала е в критичен минимум. Направиха ко–вид отделение допълнително с 10 легла.Шокиращото–от един вход влизат и ко–вид болните и с невролгични проблеми. Мой съсед го лекуваха по телефона в къщи/няма места/ ,в неделя го взеха в болницата, във вторник го погребахме.Е, те това са провинциалните болници. За София не знам, там,в Пирогов ме върнаха към нормалното в живота преди година ,две и може би да е истина което говорят–че го лекуват този бяс.Тук – не вярвам. До сега гледах скептично на шумотевицата по бяса,но след смърта на съседа/здрав като йорс/ вярвам че съществува. Пазете се,млади сте.

    Та за София да ти разкажа, щом не знаеш! - Случилото се с твоя съсед, се случи и с моя съсед!(Бог да го прости!)
    И тук ни делят на "платежоспособни" и "други"! А за "Пирогов" - бях го писал при вицовете, но то май се превърна в реалност:
    "- Пижама носите ли си?
    - Да.
    - Чаршафи, сапун, термометър?
    - Да!
    - Минерална вода, плодове и монети за телевизора?
    - Дa!
    - А този кой е с вас ?
    - Ми водя си и доктор, може и това да нямате ...
    "
    Реших да живея вечно. Засега всичко върви добре.

  6. #526
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Аз съм инженер. Няма да се ваксинирам. Ако случайно се заразя, имунната ми система ще има възможността да ъпдейтва софтуера си до последната версия на Ковид -19. При това, напълно безплатно!

  7. #527
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Аз съм инженер. Няма да се ваксинирам. ..
    Значи е верен лафа : - как да отида на лекар, като се знам, какъв инженер съм.

  8. #528
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Аз съм инженер. Няма да се ваксинирам. Ако случайно се заразя, имунната ми система ще има възможността да ъпдейтва софтуера си до последната версия на Ковид -19. При това, напълно безплатно!
    Тук разбиранията ни силно се доближават (може би поради специфично инженерното ни мислене - търсенето на логиката и причинно-следствената връзка между нещата). Има обаче някои интересни факти, които дали неволно, дали умишлено се премълчават. Едно от тях е процеса на заразяване. От самото начало успяха да ни внушат ролята на трите Д (дезинфекция, дистанция, дисциплина) и носенето на маски, като добро предпазно средство. Да, ама не, както би казал Петко Бочаров, ако беше жив. Маските и дистанцията предпазват от капковото заразяване - кашляне и кихане от заразени или болни хора, а дистанцията от два метра подсилва този ефект. Но това е въздушно-капкова инфекция. Какво се случва с издишания от заразен или болен човек въздух в едно затворено помещение? Милионите микро водни капчици (аерозоли) в издишания от него въздух могат да престоят с часове в обема на стаята преди да паднат на пода или по различните повърхности, където те полепват под формата на конденз, но вирусите в тях остават да живеят още доста часове. А незаразените, кото се намират в помещението дишат този въздух, пипат тези повърхности и после неволно докосват носа, устата и очите си. И заразата е готова!!
    Но тук има и нещо друго - колко погълнати вируси са необходими за да се зарази един човек? Има понятие - вирусен товар. Той се определя от количеството вируси, с които имунната система може все още да се справи и когато този праг се надвиши, той се заразява и разболява. За всеки човек този праг е различен и се определя от два фактора - насищането на средата с вируси и подготвеността на имунната му система да се справи с тях.
    И тук идваме до парадокса - човек трябва продължително да поема малки количества от съответния вирус и имунната му система да изгражда антитела. Това повишава неговия праг на поносимост към по-голям вирусен товар. А това прави и ваксината!!!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #529
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Тук разбиранията ни силно се доближават (може би поради специфично инженерното ни мислене - търсенето на логиката и причинно-следствената връзка между нещата). Има обаче някои интересни факти, които дали неволно, дали умишлено се премълчават. Едно от тях е процеса на заразяване. От самото начало успяха да ни внушат ролята на трите Д (дезинфекция, дистанция, дисциплина) и носенето на маски, като добро предпазно средство. Да, ама не, както би казал Петко Бочаров, ако беше жив. Маските и дистанцията предпазват от капковото заразяване - кашляне и кихане от заразени или болни хора, а дистанцията от два метра подсилва този ефект. Но това е въздушно-капкова инфекция. Какво се случва с издишания от заразен или болен човек въздух в едно затворено помещение? Милионите микро водни капчици (аерозоли) в издишания от него въздух могат да престоят с часове в обема на стаята преди да паднат на пода или по различните повърхности, където те полепват под формата на конденз, но вирусите в тях остават да живеят още доста часове. А незаразените, кото се намират в помещението дишат този въздух, пипат тези повърхности и после неволно докосват носа, устата и очите си. И заразата е готова!!
    Но тук има и нещо друго - колко погълнати вируси са необходими за да се зарази един човек? Има понятие - вирусен товар. Той се определя от количеството вируси, с които имунната система може все още да се справи и когато този праг се надвиши, той се заразява и разболява. За всеки човек този праг е различен и се определя от два фактора - насищането на средата с вируси и подготвеността на имунната му система да се справи с тях.
    И тук идваме до парадокса - човек трябва продължително да поема малки количества от съответния вирус и имунната му система да изгражда антитела. Това повишава неговия праг на поносимост към по-голям вирусен товар. А това прави и ваксината!!!
    Ако влезеш в някой медицински форум, предполагам и там ще им скриеш шапките.

  10. #530
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Ако влезеш в някой медицински форум, предполагам и там ще им скриеш шапките.
    Ми,като си нямат инженери....направо не само шапките,ами и касинките ще им скрие...

 

 
Страница 53 от 91 ПърваПърва ... 343515253545563 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •