Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 91 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 908
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ...Смятам, че трябва да продължим работа, но с повишена хигиена и предпазни средства.
    Аз съм на същото мнение. Трябва да работят всички възможни производства, които биха били нужни за справяне с кризата. На тези, дето сега се хвалят, че ще произвеждат маски и защитни гащиризони, кой ще им произвежда плат, когато той свърши? Машиностроителите трябва да са на разположение за ремонти и резервни части за важните производства. Строителите, макар да изглежда, че сега не са приоритетни, трябва да са в състояние да наемат огромния брой безработни от фалиралите фирми и да ги впрегнат в държавно финансирани строителни проекти. Така са правили в щатите пред 1922 г. Да, работиш за паница леща, но не мреш от глад и чакаш да мине страшното. Гадно, но животът може да бъде жесток, както скоро всички предстои да го научим по трудния начин.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    "Почти 240 фирми са фалирали официално през 2008-а, а през миналата година / 2010 /броят им надхвърля 520. Крахът на бизнеса е изхвърлил от работа 350 хиляди души."

    Без вирус, без Бойко, колко ли са умрели от глад ?

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Въпреки карантината в Италия смърта покоси вече над 3000. Имам познати там. Нали сте виждали как дивите животни обикалят напред назад в клетка? Този домашен затвор е отврат, но необходим. Колко ще продължи?
    Надявам се колкото е необходимо. Но вчера колегите около мен изглеждаха жестоко отчаяни. Повечето от нас работят от сметка до сметка, и едва изкарват месеца. Първия заразен в Италия вчера беше обявен за здрав. След няколко отрицателни проби. Днес чета, че отново дал положителна проба. Наричат я опашката на вируса. Един от вирусолозите на които вярвам твърди, че за да преборим тази зараза, трябва да се заразят над 70% от населението? Което изглежда въпреки всичко ще стане факт. В този аспект правителството трябва да осигури маски, защитни облекла и дезинфектанти и с Божията помощ да продължим напред. А може и завръщането на топлото време да помогне. Успех на всички в борбата.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #114
    Автор
    Регистриран
    03.02.2019
    Мнения
    191
    Пчеларски район
    с. Варвара, обл. Пазарджик
    Там, смъртността вече надхвърля 8 процента, докато в Китай e 4 процента. Само Германия засега, въпреки не малкия брой заразени, има изключително нисък процент смъртност - 0.2 %

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Бог високо - Цар далеко, както е казал народът....италиянците са уж от най-вярващите, а тях оная с косата ги подкара най-здраво!!....помогни си сам, за да ти помогне и Бог.

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Зависи, по каква методика отчитат смъртността. Например, човек прекарал инсулт или инфаркт и се възстановил в някаква степен, но бъде повален от този вирус, може да бъде отчетен като жертва на вируса, но може да бъде и жертва на инсулта. Леките случаи, когато болния се излекува сам, без да търси медицинска помощ, също остават неотчетени. Здрав човек със здравословен начин на живот и правилни методи на лечение, ще го преболедува като обикновен грип.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    ...Без вирус, без Бойко, колко ли са умрели от глад ?
    Направиха друго - заминаха да работят по белия свят. Когато по-късно потрябваха - вече отсъстваха.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #118
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    https://clubz.bg/95983-dyrjavata_blo...i_koronavirusa
    ми не знам за вас, но тия ми таковаха таковата

  9. #119
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    https://clubz.bg/95983-dyrjavata_blo...i_koronavirusa
    ми не знам за вас, но тия ми таковаха таковата
    И аз не успях. Тъкмо ще са привършили питките и ще трябва да се оправят сами. Няма да ги отваряме до май месец и ще си .....свиркаме както казва един наш колега от другият бряг/форум.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Споко бе. За хранене на животни правят изключение. Пък и те наште са най-важните.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 12 от 91 ПърваПърва ... 210111213142262 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •