Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 91 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 908
  1. #91
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    В Турция има поставени дезинфектанти по улицата, а тук няма в аптеките.


    Маските от 3-4 ст. гонят 3 лева обикновените. Ужас. В каква държава живеем?


    https://www.facebook.com/photo?fbid=...17004337327084

    https://www.facebook.com/photo?fbid=...27551933938277

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #93
    Потребител
    Регистриран
    22.02.2017
    Мнения
    52
    Пчеларски район
    Русе
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    ТЯХНАТА Мммммм....

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ето какво ми сподели един съученик, който от 24 години е на Палма де Майорка.

    "Исках да те питам каква е ситуацията с вируса."

    "tegavo e bratche tova e istinata blokirane sme otvsiakude a ako izlezesh bez ptichina ot vkushti policiata globiava zdravo."

    Съжалявам за буквите, но това е цитат.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Те бай мангал и сега го глобяват, ама какво влиза в бюджета? Това на шега. Въпреки че, като виждам посоката на събитията ми идва да ревна. А действията на правителството направо ми идват като черешката на тортата, която мяза на циганска баница.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Меркел каза 70%, ингилизите го изчислили на 60% - това е процентът на хората, които трябва да се заразят и да придобият антитела, за да отмине епидемията. Сега смятайте - от 6 млн. българи 60% са 3,6 млн заразени, от тях 10% на легло - 360 000, от тези на легло колко ще са критични и колко ще гушнат букета, оставям на вашето въображение. Никакви болници не могат да поемат и една десета от 360 000 болни, затова е важно тези болни да се разместят в по-дълъг период от време. Това обаче удължава времето на извънредните мерки, а с това убива икономиката. Ако поради липса на персонал /болни и под карантина/ спрат фабриките за манджа - катастрофата е готова. То стига и транспорта за снабдяване на магазините да спре. А не ми се мисли колко петилетки ще е възстановяването от подобна икономическа катастрофа и колко хора още ще умрат по икономически причини - липса на пари за лекарства и адекватни грижи за конвенционалните им заболявания. Изборът на адекватни мерки е жесток - кой да живее и кой да умре. Без карантина ще се простим с голям процент от пенсионерите и ще получим в добавка хаос и разпад на здравната система, оттам и на държавността като цяло, в сила ще са законите на джунглата. С успешна карантина ще се простим с икономиката, а оттам и с доста повече хора на всякаква възраст. Не искам да съм на мястото на тези, които вземат решенията. Каквото и да направят, ще е погрешно за мнозина.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Те бай мангал и сега го глобяват, ама какво влиза в бюджета? Това на шега. Въпреки че, като виждам посоката на събитията ми идва да ревна. А действията на правителството направо ми идват като черешката на тортата, която мяза на циганска баница.
    Е, бай мангал е ясен, той не търпи корекция, освен голяма сопа - проверено! Проблема е, че българина е стигнал до това дередже, виждайки бай мангал. С всичките му кусури, правителството се мъчи да запази и вълка, и агнето. Но на всимца ни е ясно, че няма ли тояга, няма оправия. Ей го на, един 'убавец - https://e-razgrad.bg/издирват-кубрат...нтина-з/

  8. #98
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Хора в добро здравословно състояние, ако се заразят с този вирус, не се нуждаят от болнично лечение. Това е подобие на грип, но значително по-заразен, с дълъг латентен период. Опасен е за възрастни хора, които имат и други здравословни проблеми. Аз не се боя от този грип и не нося маска.

  9. #99
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    892
    Пчеларски район
    планета Земя
    Само да кажа, че освен възрастни, умират и млади, а което е още по-неприятно, наскоро разбрах и за деца.

  10. #100
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Само да кажа, че освен възрастни, умират и млади, а което е още по-неприятно, наскоро разбрах и за деца.
    Всичко зависи от организма, от самия вирус и от условията които ще се създадат за развитието му. Ако човека е по добър с имунната система, а вируса е някой кекав/недоразвит, то ще се пребори и на крак, но обратно, ако попадне в някой по слаб или възрастен и вируса се случи добре развит - края ще е трагичен. Това, че някой не носи маска не е геройство, всеки взема решение как да действа с живота си, но по този начин се застрашават околните, а в случая това е безотговорно спрямо тях. Пак опираме до култура и възпитание, което за българина е далечно понятие за съжаление.

 

 
Страница 10 от 91 ПърваПърва ... 891011122060 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •