Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 79 от 91 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 781 до 790 от общо 908
  1. #781
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,237
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И не бива. Да се разгледа продължителността на живота тогава.
    Визирах отношението на хората към живота тогава.
    Малък пример- човек започва да строи къща, влиза в гората,... избира най-кривите дървета и клони и това му е дървения материал. Ако дядовците от онова време можеха да видят, какво правим сега, щяха да станат на пумпали в гробовете си.

  2. #782
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Този пост е редактиран от asusat; 03.11.2021 в 07:39.

  3. #783
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Визирах отношението на хората към живота тогава.
    Малък пример- човек започва да строи къща, влиза в гората,... избира най-кривите дървета и клони и това му е дървения материал. Ако дядовците от онова време можеха да видят, какво правим сега, щяха да станат на пумпали в гробовете си.
    Грустная песня


    Иори!



    https://yandex.ru/video/preview/?fil...F1772138729934



    ,,Я влюблён в горы синие,
    Но с печалью вздыхаю я:
    Грустно мне, когда без тебя
    Я за девять гор от тебя,,

    П.П.Иори е река в Източна Грузия.

  4. #784

  5. #785
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,237
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Жалко, които трябва да "видят" това, нямат очи за него!?

  6. #786
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Да докладвам - 6 месеца след преболедуването на короната, онзи ден, във вторник преди обяд, се ваксинирах първа игла Пфайзер. В сряда сутринта ме наболяваше рамото, не много. В сряда цял ден не ми беше комфортно, но си вършех работата, към 19 ч вдигнах температура и ме втресе. Изпих един аспирин, препотих се здраво през нощта и днес сутринта съм вече в пълна форма. В момента наблягам на винце и мезе и ми няма нищо, само мястото на иглата е още леко болезнено. Ще докладвам след две седмици как е втората игла.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #787
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Аз вече съм с бустерна доза, нямам нищо против неваксинираните, ама като сте решили така поне слагайте по една маска. Аз дори и с ваксина винаги на обществени места съм с маска и то поради причината, че мога да заразя някой, а не че аз ще се разболея. Та искам само да кажа, че много познати и близки си заминаха, почти никой от тях не вярваше, че съществува нещо подобно, последно мой братовчед на 42 г. без каквито и да е придружаващи заболявания. Смъртта е мъчна и болезнена (задушаване, блокиране на органи и т.н.). Та молете се ако хванете нещо да го изкарате поне по- леко и се пазете.

  8. #788
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от viktor tit Виж публикацията
    ....Та молете се ако хванете нещо да го изкарате поне по- леко и се пазете.
    Понеже не съм религиозен:
    Всеки превантивно трябва да се погрижи за имунитета си. Зеленчуци и плодове има достатъчно, времето е топло - чист въздух, аз си купих витамин "Д" и "Цинк", да се пазим от простуди, те намаляват имунитета. Всеки може да поговори с личния си лекар по тези въпроси.
    При първоначални признаци - бърза и адекватна реакция. Това ще намали броя на тежките случаи на еденица заразени и болниците ще могат да се справят по-лесно.

  9. #789
    VIP Автор
    Регистриран
    01.03.2013
    Мнения
    2,011
    Цитат Първоначално публикувано от zapstojan Виж публикацията
    .....и болниците ще могат да се справят по-лесно.
    Разбрахте, че се шегувам, нали?
    Вие сте здравно осигурен и влизате в болницата за да бъдете лекуван. Да, да - ама не!- Петко Бочаров.
    Носите пари и си плащате, и чакате да бъдете излекуван. "......." - Петко Бочаров.
    Ще се окаже, че сте платили на погрешната "калинка", пък и кой връща пари на починал, та било и от Ковид-19.
    В болницата нямало лекарства за лечение на ковид-19. Лекарства има, но те са в резерв за свои хора и богопомазани ( Ебах тая демокрация!!! ). Споко! Това не е проблем. Ще ви лекуват от нещо друго, според най-скъпата пътека и лекари, и сестри ще ви се усмихват умилително и с благодарност докато умирате!!!
    Какъв кеф! А?
    Честито!
    Лекар - поредната мръсна дума в България.

    П.п. Преди 1989г. образованието в Б-я беше на високо ниво в световен мащаб. След 30г. "преход", калинкаджийското висше образование не става и за основно от преди прехода. Това не съм го открил аз. Всички го виждате по телевизията - кандидати за изборите, журналисти, министри, президенти. Иначе по наглост не отстъпват. Нали трябва да са богопомазани. Много им е удобно така.

  10. #790
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз съм с първа игла Астра, и втора Пфайзер. И от двете получих кратко втрисане и леко кратковременно неразположение. За около два дена всичко отшумя. Отношението ми към коронавируса е подобно на това както болестите и неприятелите по пчелите. Не знам кое колко работи, но ако не го направя превантивно, и повечето не иззимуват много ще ме е яд. Обаче, ако съм направил всичко необходимо, и въпреки това загубите са големи, то тогава ще съм спокоен. Така че, ако ми е писано да умра от съответния вирус, то с ваксина или не все тая . Ако мога да помогна с нещо на себе си и на обществото правя го.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 79 от 91 ПърваПърва ... 2969777879808189 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •