Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 52 от 91 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 511 до 520 от общо 908
  1. #511
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Ще споделя мои идеи, как да се предпазим от Ковид заразата. За мен, най-уязвимото място за заразяване е през лигавицата на носа и гърлото. Преминаване на вируси през здрава кожа е практически невъзможно. Понякога ми се налага да влизам да работя в инфекциозно отделение с болни от Ковид-19. Хората ми дават ръкавици, гащеризон и т.н. Но така ми е трудно да работя. При работа с ръкавици ми е трудно да хвана винтче или гайка и да ги завия. При дишане с маска, очилата ми се запотяват и не виждам, какво правя. Тогава махам маската и ръкавиците и продължавам работата без тях. Като свърша работата си измивам ръцете и напускам отделението. При това положение, единственото място, откъдето мога да се заразя е през лигавицата на носа и гърлото. В този момент, на помощ идва една процедура на йогите - Джала нети. Това е промиване на носа със солена вода. От няколко години практикувам тази процедура. От тогава до сега не съм имал хрема. При тази промивка, ако има някакви полепнали вируси в носа или гърлото, водата ги oтмива. След работа, човек се прибира у дома и си мие ръцете. Още по-важно е, човек да си промие носа и гърлото. Тази идея за предпазване от Ковид я измислих по повод конкретния случай, но би била от полза и за ежедневна практика. Практиката ще покаже, дали помага. За сега съм здрав.
    Идеята ти е много добра. А какво би казал за впръскване преди влизане на воден разтвор на прополис в носа и гърлото?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #512
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    867
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Идеята ти е много добра. А какво би казал за впръскване преди влизане на воден разтвор на прополис в носа и гърлото?
    Би трябвало да помага. Не съм го пробвал. Със солената вода е по-лесно. Мога да промивам многократно.

  3. #513
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    ... Това е промиване на носа със солена вода. От няколко години практикувам тази процедура. От тогава до сега не съм имал хрема. ..
    Как се извършва процедурата? Съотношение : сол -вода ? Колко пъти дневно? Продължителност?

  4. #514
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Идеята ти е много добра. А какво би казал за впръскване преди влизане на воден разтвор на прополис в носа и гърлото?
    Впръскай си ти, че да разбереш. Аз лично съм го правил. Пробвай, няма да ти навреди.

  5. #515

  6. #516
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    592
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Ще споделя мои идеи, как да се предпазим от Ковид заразата. За мен, най-уязвимото място за заразяване е през лигавицата на носа и гърлото. Преминаване на вируси през здрава кожа е практически невъзможно. Понякога ми се налага да влизам да работя в инфекциозно отделение с болни от Ковид-19. Хората ми дават ръкавици, гащеризон и т.н. Но така ми е трудно да работя. При работа с ръкавици ми е трудно да хвана винтче или гайка и да ги завия. При дишане с маска, очилата ми се запотяват и не виждам, какво правя. Тогава махам маската и ръкавиците и продължавам работата без тях. Като свърша работата си измивам ръцете и напускам отделението. При това положение, единственото място, откъдето мога да се заразя е през лигавицата на носа и гърлото. В този момент, на помощ идва една процедура на йогите - Джала нети. Това е промиване на носа със солена вода. От няколко години практикувам тази процедура. От тогава до сега не съм имал хрема. При тази промивка, ако има някакви полепнали вируси в носа или гърлото, водата ги oтмива. След работа, човек се прибира у дома и си мие ръцете. Още по-важно е, човек да си промие носа и гърлото. Тази идея за предпазване от Ковид я измислих по повод конкретния случай, но би била от полза и за ежедневна практика. Практиката ще покаже, дали помага. За сега съм здрав.
    Тази процедура сигурно има добър ефект (има логика в нея), но определено не всеки може да я практикува. Когато в болницата ни вземаха проби за ПСР тест стана въпрос, че именно поради това че полипите в устната кухина са най-благоприятното място за залавяне на ковидвирусите е добра практика да се правят промивки на устната кухина (и съответно гаргара за гърлото) със сода за хляб...
    Иначе това, което казваш, че "най-уязвимото място за заразяване е през лигавицата на носа и гърлото", всъщност го твърдят и лекарите, с малката подробност, че вируса може да проникне и през очите (макар и в по-малка степен).

    "МОЖЕ ЛИ ДА СЕ ЗАРАЗИШ С КОРОНАВИРУС ПРЕЗ ОЧИТЕ?

    Макар и не чак толкова срещан метод за заразяване, счита се, че коронавирусът може да проникне в организма и през очите. Това може да се случи по два начина.


    Капчиците, които са във въздуха, могат да пренесат вируса чрез очите. Тези миниатюрни капчици биват „изстрелвани“ от заразения човек, когато той се изкашля или киха.

    Според Световната здравна организация, това най-често се случва когато двама души са на разстояние по-малко от 1м. Според някои доктори, носенето на очила (диопрични или слънчеви), може да играе ролята на щит, който да попречи на вируса да попадне директно в очите.

    Най-често срещаният метод за разпространение на коронавируса е чрез вдишване на тези малки капчици през носа или през устата.

    Вирусът може да навлезе в очите и чрез физически контакт, най-често от ръцете. Докосването на предмет, който е заразен, прехвърля вируса на ръцете, и в последствие към очите, носа или устата, когато човек си пипне лицето.

    Това отново подчертава значението на доброто измиване на ръцете и на това да ги държим настрана от лицето."




    Добре е, че носиш очила (макар и с диоптри, вероятно), но ходенето без маска в Ковид отделение е наистина доста несериозно от твоя страна - там (освен за болните), маските са задължителни! Иначе освен, че е огромен рискът ти да се разболееш въпреки процедурите които правиш, според мен може да навредиш и на болните, вкарвайки им неволно някаква допълнителна инфекция ( а те са с доста отслабена имунна система)...
    А против изпотяване на очила се предлагат доста продукти.

  7. #517
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Хей колеги, пазете се, че чувам доста колеги са загазили от бацила. Май не подминава пчеларите както се говореше.

  8. #518
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Хей колеги, пазете се, че чувам доста колеги са загазили от бацила. Май не подминава пчеларите както се говореше.
    Никой не подминава. Въпроса е кой ще изтегли най-късата клечка. Двама мои познати вече загинаха. Единия за два дена, другия за седмица. Бог да им прости! В момента е много трудно да се докопаш до адекватни медицински грижи. На един приятел баща му ковидяса, та в болницата влезе с връзки. Сега е добре.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #519
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Никой не подминава. Въпроса е кой ще изтегли най-късата клечка. Двама мои познати вече загинаха. Единия за два дена, другия за седмица. Бог да им прости! В момента е много трудно да се докопаш до адекватни медицински грижи. На един приятел баща му ковидяса, та в болницата влезе с връзки. Сега е добре.
    То и в болниците една...
    Ако му е писано на човек да тегли, няма да се гътне. Това малко черен хумор, инак всеки организъм си е строго индивидуален и по различен начин противодейства.

  10. #520
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    То и в болниците една...
    Ако му е писано на човек да тегли, няма да се гътне. Това малко черен хумор, инак всеки организъм си е строго индивидуален и по различен начин противодейства.
    То ясно, че всеки ще си напълни трапа... Лошото е, че поради невъзможността на болниците да поемат всички, някои ще си отидат без време. Още по-лошото е, че поради забавянето на икономиката някои сами си дърпат шалтера.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

 

 
Страница 52 от 91 ПърваПърва ... 242505152535462 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •