Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 51 от 91 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 501 до 510 от общо 908
  1. #501
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Готин вирус,пръкнал се от птиците и хвърчи към хората ,а те мрът ли ,та мрът -голяма ТАРАГИКОКОМЕДИЯ

  2. #502
    Заслужил Автор
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    448
    Короната статуите в Габрово https://ntd.life/?p=1636

  3. #503
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Много ми е интересно какво ще кажеш за руските тройки?
    Тоя дето пази дънките би трябвало да е ок, щото е на разстояние. Виж ония двамата дето се плющат са прецакани... или пък беше обратното

  4. #504
    Заслужил Автор
    Регистриран
    11.06.2014
    Мнения
    277
    Пчеларски район
    с. Черни осъм, общ. Троян
    Тази тройка я знам като студентска. Двама се е.....т, третия си лежи в неговото легло и гледа.

  5. #505
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    https://m.24chasa.bg/novini/article/8682603
    И Бойко го може, ама она козата си сака пръч. Поне маските направете задължителни! Щото тая глътка въздух няма да продължи дълго.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #506
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Колеги, как е хавата?
    Има ли съфорумци преборили вируса вече (за другата опция не ми се пита)?
    Споделете как го изкарахте? Симптоми, за колко време, с какво се "лекувахте"?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  7. #507
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Колеги, как е хавата?
    Има ли съфорумци преборили вируса вече (за другата опция не ми се пита)?
    Споделете как го изкарахте? Симптоми, за колко време, с какво се "лекувахте"?
    Аз лично, за добро или лошо не съм се сблъсквал с вируса. Тук има колега, който го е изкарал доста тежко. Та ако има желание, може да сподели.

  8. #508
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    588
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Аз лично, за добро или лошо не съм се сблъсквал с вируса. Тук има колега, който го е изкарал доста тежко. Та ако има желание, може да сподели.
    Тъй като става въпрос за мен, ще разкажа накратко. Отначало ме хвана настинка, ама много яка.
    След близо седмица, ме приеха в болница поради нестихващи болки в стомаха (те се появиха почти
    отначало и се засилиха с приема на голямото количество лекарства изписани по телефона за лечение на Ковид) и
    невъзможност да ми се понижи поносимо температурата в домашни условия. При приемането ми направиха
    ПСР тест, който се оказа отрицателен, а втория(на следващия ден) беше положителен.
    Болките в корема постепенно отшумяваха (може би до голяма степен поради това, че приемах повечето
    лекарства със системи), обаче проблемите с дишането се засилваха. Стигна се дотам, че ако исках да
    кажа нещо, трудно ми се удаваше поради настъпващата задавяща кашлица. Същото се получаваше и когато
    исках да стана от леглото. Нямах апетит, просто не можех нищо да ям-насила хапвах няколко парченца
    мандарина, друго не бях в състояние.И така до момента в който усетиш, че нещата тръгват към подобрение...
    За лекарствата нищо не мога да кажа, но със сигурност разбрах че трябва да ти ги назначи някой който
    разбира и то като ти следи състоянието, а не по телефона!
    Симптоми като загуба на обоняние и вкус не съм имал. Тъй като си меря кръвното, още преди болницата
    ми направи впечатление, че пулсът ми е много висок (над 120). Доста време след това четох, че вероятна
    причина за високия пулс е по-интензивната работа на сърцето (не говорим при физически натоварвания), чрез
    която да "компенсира" недотам ефективната вече работа на белите дробове. Разбира се няма как да си сигурен,
    че това е така и е по-добре да имаш подръка уред (пулсоксиметър) с който да си мериш сатурацията - това е
    нивото на кислород в кръвта, което е в пряка зависимост от състоянието на дробовете. От докторите знам, че
    при сатурация 93 и нагоре си здрав, а под 90 със сигурност не си (моята най-ниска мисля, че беше 83).
    За това дали пчелари се заразяват с Ковид - оказа се напълно възможно, въпреки че поне месец преди това
    пчелите не са ме жилели, а според учените именно пчелната отрова е главния възпиращ фактор в случая.
    Другото, на което искам да ви обърна внимание е наистина голямата настинка, от която се разболях непосредствено
    преди това. Продължавам да мисля, че именно тя "обърна мача" в полза на Ковида. Затова
    ви моля: Пазете се и от най-безобидните на пръв поглед неща, щом се отнася за здравето ви, защото дори и от
    репортажите по телевизията не можете да добиете пълна представа, за каква борба за живот става въпрос в
    Ковид отделенията!
    Бъдете всички живи и здрави!

  9. #509
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Комшията до пчелина /70+/ е ковидясан от миналата седмица заедно със жена си. Вече са без температура, твърди, че е добре, само е отпаднал, под карантина са и двамата.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #510
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Ще споделя мои идеи, как да се предпазим от Ковид заразата. За мен, най-уязвимото място за заразяване е през лигавицата на носа и гърлото. Преминаване на вируси през здрава кожа е практически невъзможно. Понякога ми се налага да влизам да работя в инфекциозно отделение с болни от Ковид-19. Хората ми дават ръкавици, гащеризон и т.н. Но така ми е трудно да работя. При работа с ръкавици ми е трудно да хвана винтче или гайка и да ги завия. При дишане с маска, очилата ми се запотяват и не виждам, какво правя. Тогава махам маската и ръкавиците и продължавам работата без тях. Като свърша работата си измивам ръцете и напускам отделението. При това положение, единственото място, откъдето мога да се заразя е през лигавицата на носа и гърлото. В този момент, на помощ идва една процедура на йогите - Джала нети. Това е промиване на носа със солена вода. От няколко години практикувам тази процедура. От тогава до сега не съм имал хрема. При тази промивка, ако има някакви полепнали вируси в носа или гърлото, водата ги oтмива. След работа, човек се прибира у дома и си мие ръцете. Още по-важно е, човек да си промие носа и гърлото. Тази идея за предпазване от Ковид я измислих по повод конкретния случай, но би била от полза и за ежедневна практика. Практиката ще покаже, дали помага. За сега съм здрав.

 

 
Страница 51 от 91 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •