Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 91 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 908
  1. #41
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Да не разваля кефа на някой, да си умре безгрижно.

    Ivanka Tsvetkova12 март в 20:32 ч.

    Реших да напиша този пост, с който да изразя собственото си мнение относно COVID-19. И преди всичко понеже живея в Италия, и то в област Ломбардия и затова мога да говоря от позицията на очевидец. Ще ми се да ви уверя, че няма нищо преувеличено от това, което се съобщава за вируса в медийнито пространство. Вируса се разпространява с нечувана скорост и заразените набъбват като търкаляща се снежна топка. Той не е смъртоносен, но поразява бързо хората със слаба имунна система. А млад и силен организъм , заразен с вируса може и да няма идея, че е заразен, но той заразява всичко и всички където мине. Защото вируса заразява и ако е върху повърхности до 12 часа. Ако заразен кихне в шепата си , а след това докосне нещо, с това нещо могат да се заразят всички, които го докоснат до 12 часа.
    За това тук в Италия има апел:
    " ОСТАНЕТЕ ВСИЧКИ В КЪЩИ"
    Виждам и чета несериозното отношение към вируса от българите. Да смятаме, че българският народ е божествено защитен, че ако не го мислим и не се страхуваме ще се защитим от него е просто несериозно. Положителното мислене е много важно. Но то не е достатъчно. Не е достатъчно само да мислим, че сме неприкосновенни. Но има и още нещо.
    От "да мислим" и " мислим" има огромна разлика. Но има още едно препятствие, което не ни позволява да се случва това, което мислим. А това е безпрекословната вяра. Пълната убеденост, толкова пълна, колкото когато те попитат как се казваш. А ние тази вяра я нямаме. Тази вяра превръща мисълта в реалност. А ние тази вяра я нямаме. Ние сега се учим да вярваме. И това е прекрасно. Но не можем на този етап да смятаме, че ще се материализира нашата мечта, защото е рано да стане. Не сме дорасли.
    Затова е нужно да се предпазваме не само с оптимизъм, ( който не отричам, че е нужен), но и с физически и материални средства. Ние не можем все още да стъпим и на малкия пръст на Майка Тереза. Нито имаме Христово съзнание. Не приканвам никого да се паникьосва. Дори обратното. Нямаме все още Христовата вяра. И въпреки всичко така трябва да се стремим да вярваме. Но не само.
    Време е да разберете, Корона вирус не е блъф. В болницата в Бергамо имаме 50 заразени лекари!!! Леглата и апаратурата не стигат. Стоматологичните клиники затвориха и се пренасочват към инфекциозните отделения, които са всъщност всички болници в Ломбардия. Инфектираните и развили двустранна пневмония могат да се лекуват. Но как да стане това когато апаратурата за интубация не стига? В първите дни случаите бяха 2. После след ден-два още 5. После се увеличиха на 20 за следващите два дни и така лавинообразно растат всеки ден в геометрична прогресия. От вчера до днес над 2000 нови заразени.
    Не искам никого да плаша. Още по-малко изплашена съм аз. Само апелирам към българите за малко повече сериозност към пандемията. Вземете предпазни мерки заради себе си и всички около вас! Спазвайте ограниченията и мислете позитивно! Стойте си в къщи!
    Мерките взети за борбата против COVID-19 са адекватни, но закъснели. Току що съобщиха че починалите са над 1000. При 13 000 заразени!!!! Това е висока смъртност! Само защото всичко се развива
    с луда скорост. Не могат да овладеят ситуацията.
    Само в Ломбардия над 8000 заразени.

  2. #42
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Е как да ги вземаме тия мерки, когато в аптеките няма нищо!? Тия мерки да ги взема правителството. Заразените щъкат като вдовици за уй! Ние ли да ги гоним по баровете? Ами да мобилизират армия и жандармерия да издирват контактните!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #43
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ето защо италианците са на този хал:
    https://www.google.com/amp/s/www.24chasa.bg/amp/8298948
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #44
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Това, по-горе описаното, ако дойде в България ще стане страшно! Аз си мисля, че както при всяка война нашето правителство, а и не само нашето, предварително се е примирилило с евентуалните загуби на жива сила. След като няма лечение!

  5. #45
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Ето как да се предпазим от короната:
    https://m.24chasa.bg/novini/article/8298746
    Накратко отлична лична хигиена и постоянно пиене на вода!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #46
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Ето как да се предпазим от короната:
    https://m.24chasa.bg/novini/article/8298746
    Накратко отлична лична хигиена и постоянно пиене на вода!

    Той БГ-еца , един интелегентеееен.

  7. #47
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Стойте на разстояние от останалите хора, за да избегнете вдишване на аерозоли от кихане или кашлица. Приемете, че всичко, което пипате, е нестерилно и може да е заразено, вкл. банкноти, монети, ръкохватки и т.н. По тази причина избягвайте да се докосвате по лицето и тялото, докато не си измиете или дезинфекцирате ръцете. Яжте продукти, които излизат от термична обработка или от опаковка. Не влизайте в стаите в къщи с обувките и горните дрехи, оставете ги в предверие или килер. Лесно е да се каже, трудно за изпълнение, но е най-добрата стратегия за предпазване. Аз, примерно, не успявам да я спазвам, но поне се опитвам. Лошото тепърва предстои, казват, че ако се затопли, заразата ще намалее, ама надали. Мерките ще станат още по-драстични според мен, но аз съм си песимист по начало. Но при липса на драстични мерки ни очаква разпад на държавността и организацията на обществото. Само си представете как ще е когато болните станат много повече от местата в болниците, на един медик се падат стотици болни, апаратурата стига за едва една десета от нуждаещите се и никой не иска да погребва мъртвите. И това ще е само началото на ада. Всички притеснения за вноски по кредити, неплатени наеми, липсваща заплата и прочее ще са дребни кахъри на фона на апокалипсиса, който може да се разрази. Ако нещата се проточат, ще има небивала икономическа криза в световен мащаб - жертвите и ще са много повече, отколкото от коронавируса. В момента нещата са все още на кантар и при достатъчна самодисциплина може би да се избегне тотална катастрофа - поне така се надявам и дано съм прав.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2012
    Мнения
    59
    Пчеларски район
    Сливен
    Т. е. да бъдат загубите приемливи. Но все пак светлина в тунела има. Ако може да се вярва на китайците, при тях епидемията е вече овладяна - новите случаи на зараза с коронавирус са намалели в сравнение с тези от преди време. Разбира се ние не сме като тях, но все пак надежда има.

  9. #49
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Мислил съм, че един космически сблъсък ще ни ликвидира, но съм пропуснал силата на вирусите. По-точно съм повлиян от схващането : то е било някога и на нас няма да се случи. ....

    "Няма точни цифри за броя на загиналите; те варират в зависимост от местността. В градските центрове, колкото по-голямо е било населението преди началото на епидемията, толкова повече продължава периодът на висока смъртност. Черната смърт убива между 75 и 200 милиона души в Евразия. През 2007 г. изучаващият Средновековието американски историк Филип Дейлидер пише:
    „Тенденцията в скорошни изследвания сочи за смъртта около 45 – 50% от населението на Европа в четири-годишен период. Има голямо количество географска вариативност. В средиземноморска Европа райони като Италия, Южна Франция и Испания, където чумата се развива около четири последователни години, вероятно е по-близо до 75 – 80% от населението. В Германия и Англия вероятно е по-близо до 20%.“
    Според норвежкия историк Оле Бенедиктов смъртността е достигнала 60% от населението на Европа."

    пп. Е всички знаем, че ще умрем, но все пак....

  10. #50
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Любопитни факти :

    "През октомври 2010 г, учени, специализиращи в областта на медицинската генетика, предполагат, че и трите от големите вълни на Черната смърт вероятно са започнали от Китай."

 

 
Страница 5 от 91 ПърваПърва ... 345671555 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •