Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 25 от общо 25
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    Вечерта преди деня на третиране затварям кошерите. И изчаквам на другия ден да ме известят, че третирането е приключило.Ако не приключи до 10:00 звъня на 112 и на кмета. И точно тук имам нужда от подкрепа. Ако звъня само аз или отида директно при арендатора сам може и да няма файда. Но ако се обадят да кажем 10 човека нещата ще стоят по различен начин.Точно защото голяма част от пчеларите гледат само себе си, сме на това дередже.
    Да допълня, че имам комшия пчелар, които бих помолил да ми затвори или отвори кошерите ако аз нямам възможност. Или аз да му помогна с неговите. Помагаме си, но за отстояването на правото ни да останем под слънцето трябва да сме повечко.

    Демек вземаш 3-4 дни отпуск и затваряш и отваряш, затваряш и отваряш.....

  2. #22
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Демек вземаш 3-4 дни отпуск и затваряш и отваряш, затваряш и отваряш.....
    Да затварям и отварям само ,че без да взимам отпуск, защото не работя редовни смени и защото си имам комшия с който ще си помогнем.И на мен ми се иска в светлата част на денонощието да не се пръска, но в момента това са условията.Няма пълно щастие.
    Колега Атанасов ти какво предлагаш освен кръстенето и молбите?
    Това да започнат земеделците да спазват времевите интервали на пръсканията ще бъде крачка в правилната посока.
    Този пост е редактиран от Ники; 11.03.2020 в 22:17.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    Да затварям и отварям само ,че без да взимам отпуск, защото не работя редовни смени и защото си имам комшия с който ще си помогнем.И на мен ми се иска във светлата част на денонощието да не се пръска, но в момента това са условията.Няма пълно щастие.
    Колега Атанасов ти какво предлагаш освен кръстенето и молбите?
    Това да започнат земеделците да спазват времевите интервали на пръсканията ще бъде крачка в правилната посока.
    А той не е по предлагането. Той е само по питането.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ники Виж публикацията
    ...
    Колега Атанасов ти какво предлагаш освен кръстенето и молбите?
    Бати ти тянко е прав : нищо не предлагам, отдавна съм "вдигнал ръце". С вятърни мелници не мога да се боря. Никога не съм затварял кошер и нямам намерение да го правя. Беше ми интересно другите как работят. Благодаря за споделеното.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    С 3-4 дни отпуска няма да стане. На мен за единия пчелин / в силно земеделски район / от една седмица ми звънят и ми пращат съобщения сутрин и вечер. Ако трябва да затварям кошери, ще трябва да стоя на пчелина постоянно. А този пчелин не върви и не върви, за разлика от този в балкана. Смятам да го закрия тази пролет, и без това нямам време за него, за експерименталната работа и другия ще е достатъчен.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •