Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 25
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да бе да, от години имам само мед от слънчоглед и липа и рано напролет някъкъв де не го знам от какво е.В никъкъв случай не може да се твърди, че това е типична кристализация на мед от слънчоглед и липа.
    По скоро такъв мед който не е съхраняван като хората или например точно в кристализацията е преместен в помещение с друг температурен режим
    Затова съм казал, че предимно при тях се получава, но това е и рядко явление. При мен се е случвало един или два пъти, а доста мед съм прекарал през ръцете си. Съхранява се винаги на едно и също място, меда се вади винаги при почти пълно запечатване.

  2. #12
    Наблюдател
    Регистриран
    19.02.2020
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Затова съм казал, че предимно при тях се получава, но това е и рядко явление. При мен се е случвало един или два пъти, а доста мед съм прекарал през ръцете си. Съхранява се винаги на едно и също място, меда се вади винаги при почти пълно запечатване.
    И в крайна сметка сякаш има протовоположни мнения по въпроса - този мед годен ли е за консумация или не. Нека повече хора да изкажат мнение, ако не възразяват.
    Иначе медът на снимките няма слънчогледов нектар, със сигурност, за липа не е изключено да има някакво минимално количество. Бурканите не са били нагрявани и са били съхранямани в хладно помещение, без пряко слънчева светлина. Аз си мислех, че може да е имало неузрял мед, но се сетих, че накрая, при окончателното сваляне на магазините, имаше кошери, които бяха вкарали малко нектар в питите, които бяха върнати за олизване, и този нектар беше много рядък и затова го сипах в едно шише от минерална вода - сега този мед е кристализирал хомогенно. Така че малко теорията ми беше разклатена и затова пуснах този въпрос тук, в този сайт.
    Така че - нека повече пчелари да изкажат мнение. Благодаря!

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Относно безопасността за консумиращия въпросния мед има само едно единствено мнение. И то на съответната лаборатория, в която следва да се даде проба за анализ. Всичко друго са предположения. Ако пробата покрие нормите значи меда си е чуден за консумация. В конкретния случай за мен лично проблема е в неподходящия търговски вид на продукта. Причините за неравномерната кристализация са най-вече в разнородния състав на меда по пчелните пити. Лично мнение, което отново може да се докаже с анализ.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #14
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от petar12345 Виж публикацията
    И в крайна сметка сякаш има протовоположни мнения по въпроса - този мед годен ли е за консумация или не. Нека повече хора да изкажат мнение, ако не възразяват.
    Иначе медът на снимките няма слънчогледов нектар, със сигурност, за липа не е изключено да има някакво минимално количество. Бурканите не са били нагрявани и са били съхранямани в хладно помещение, без пряко слънчева светлина. Аз си мислех, че може да е имало неузрял мед, но се сетих, че накрая, при окончателното сваляне на магазините, имаше кошери, които бяха вкарали малко нектар в питите, които бяха върнати за олизване, и този нектар беше много рядък и затова го сипах в едно шише от минерална вода - сега този мед е кристализирал хомогенно. Така че малко теорията ми беше разклатена и затова пуснах този въпрос тук, в този сайт.
    Така че - нека повече пчелари да изкажат мнение. Благодаря!
    Както и ти каза има някакво количество липа в меда. За мен меда е идеален. Обаче, ако толкова се съмнявате в качеството му, го пускай на пчелите и си решаваш проблема.

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    23.04.2012
    Мнения
    68
    Пчеларски район
    Ихтиманска Средна Гора
    Този мед от запечатани пити ли е ваден? Мисля,че е с високо водно съдържание.А иначе ако не е вкиснал няма проблем да го консумираш.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    19.02.2020
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Светозар Генов Виж публикацията
    Този мед от запечатани пити ли е ваден? Мисля,че е с високо водно съдържание.А иначе ако не е вкиснал няма проблем да го консумираш.
    Със сигурност не са били напълно запечатани, но не мога да кажа с точност. Не се е вкиснал.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от petar12345 Виж публикацията
    Със сигурност не са били напълно запечатани, но не мога да кажа с точност. Не се е вкиснал.
    Няма му нищо на меда просто е неугледен кофти кристализация.Иначе анализ ама си е цифра вероятно.А къде и как го съхраняваш.Местен ли е например от топло в студено помещение.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Няма му нищо на меда просто е неугледен кофти кристализация.Иначе анализ ама си е цифра вероятно.А къде и как го съхраняваш.Местен ли е например от топло в студено помещение.
    Ееее, баси -китайския вирус вече е в БГ-то , те чепкат как е кристализирал : мед в буркан.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ееее, баси -китайския вирус вече е в БГ-то , те чепкат как е кристализирал : мед в буркан.
    Мед в буркан викаш не е държан в египетска пирамида да му настрой енергиите и кристализацията.
    Топа и една кристализация.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ееее, баси -китайския вирус вече е в БГ-то , те чепкат как е кристализирал : мед в буркан.
    Дойде ли верно? Най-накрая и меда ще почне да се търси от нямане накъде

 

 
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •