Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 25 от общо 25
  1. #21
    Наблюдател
    Регистриран
    19.02.2020
    Мнения
    7
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Няма му нищо на меда просто е неугледен кофти кристализация.Иначе анализ ама си е цифра вероятно.А къде и как го съхраняваш.Местен ли е например от топло в студено помещение.
    В мазе се съхранява - всичкият мед е на едно място, но само малка част от бурканите са така.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Дойде ли верно? Най-накрая и меда ще почне да се търси от нямане накъде

    Да ти имам оптимизма.

    https://www.24chasa.bg/novini/article/8229084

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Дойде ли верно? Най-накрая и меда ще почне да се търси от нямане накъде
    Цитат Първоначално публикувано от petar12345 Виж публикацията
    В мазе се съхранява - всичкият мед е на едно място, но само малка част от бурканите са така.
    При мен един път се получи преместих го от мазето в помещение в което бе студено точно се бе сгъстил ахъ да кристализира.И се получи тая смотана кристализация на меда на вкус му нямаше нищо но го давах само на близки просто няма вид така 2-3 г. а тая година ми писна и го изхраних на пчелите.

  4. #24
    Автор
    Регистриран
    16.03.2011
    Мнения
    103
    Пчеларски район
    с.Гълъбник Община Радомир
    Тази година и аз имам мед с такава кристализация. Медът е смесен билки и слънчоглед, възможно е да има липа но явно е малко. Изследван е в лаборатория (преди да знам, че така ще кристализира). Всички показатели са в норма, прашеца е разнороден, водно съдържание 18%.
    Колега пчелар е видял буркан с така кристализиралия ми мед и е споделил мнение, че медът не е хомогенизиран преди да бъде насипан в бурканите.Аз лично друга година не съм имал такава кристализация, но и слънчоглед нямах.
    Полупланински район 700 м.н.в.
    8 рамкови многокорпусни кошери,хибридна система.

  5. #25
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от petar12345 Виж публикацията
    И в крайна сметка сякаш има протовоположни мнения по въпроса - този мед годен ли е за консумация или не. Нека повече хора да изкажат мнение, ако не възразяват.
    Иначе медът на снимките няма слънчогледов нектар, със сигурност, за липа не е изключено да има някакво минимално количество. Бурканите не са били нагрявани и са били съхранямани в хладно помещение, без пряко слънчева светлина. Аз си мислех, че може да е имало неузрял мед, но се сетих, че накрая, при окончателното сваляне на магазините, имаше кошери, които бяха вкарали малко нектар в питите, които бяха върнати за олизване, и този нектар беше много рядък и затова го сипах в едно шише от минерална вода - сега този мед е кристализирал хомогенно. Така че малко теорията ми беше разклатена и затова пуснах този въпрос тук, в този сайт.
    Така че - нека повече пчелари да изкажат мнение. Благодаря!
    Този мед е годен за консумация,докато не започне леко да понакиселява.След това започва да бражди на езика и осезаемо да кисели ,а и при вкусване е кисел и замирисва на кисело.Течната фракция се отделя отгоре и става рядка като сироп, а кристалите стават още по–едри. При това положение става за хранене на пчелите след като го загрееш до 40–45 градуса/може и малко отгоре/ за да спреш започналото прокисване.

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •