Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 85
  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Значи да направим чуждата сметка няма равни на нас,но да си направим нашата....Сега като се замислих колко пара ми взека в Кюстендил за терапия с восък ми се вижда 15лв много ниска цена. С това торбе сигурно на хиляди като мен са взели парата...
    Преди няколко години мой познат ме свърза с едни производители на икони и подобни сувенири използваха восък за полиране или нещо подобно.... та търсеха восък... още не бях си изпял песента какво предлагам цени и т.н. когато ми казаха че дават максимум 10 лв. за 100 гр восък блокче но идеално пречистено и филтрирано от примеси и да е с точно светло жълт цвят... не знам колко струва терапията с восък но не бих се изненадал ако са ти взели едни 60-100 лв. ...
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Защо ти трябва да се месиш в божите дела?
    Не ми трябва. И с какво точно съм се намесил според теб?

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov Виж публикацията
    Преди няколко години мой познат ме свърза с едни производители на икони и подобни сувенири използваха восък за полиране или нещо подобно.... та търсеха восък... още не бях си изпял песента какво предлагам цени и т.н. когато ми казаха че дават максимум 10 лв. за 100 гр восък блокче но идеално пречистено и филтрирано от примеси и да е с точно светло жълт цвят... не знам колко струва терапията с восък но не бих се изненадал ако са ти взели едни 60-100 лв. ...
    Зависи от терапията. Може да са ползвали парафин, а да са го жулили/Друмев/ за восък.

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    28.01.2021
    Мнения
    1,235
    Пчеларски район
    общ.Севлиево, обл.Габрово
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Зависи от терапията. Може да са ползвали парафин, а да са го жулили/Друмев/ за восък.
    Ако е така , сигурно са разчитали на плацебоефект.

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Кразз Виж публикацията
    Ако е така , сигурно са разчитали на плацебоефект.
    Понякога и плацебоефекта не помага/след 22 00ч/.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    А някой в час ли е с пазара на декоративни свещи от натурален восък? От Гърция ми донесоха едни свещи, направени от навити на руло основи, но се оказаха пълно менте - не стават за ползване, гаснат сами, през останалото време едва мъждукат. Това е от направията им, не знам нищо за материала им. Дори си мисля, че ги снимах и пуснах снимка из темите - три миниатюрни бурканчета с различен цвят мед и две свещи между тях, опаковани като сувенир.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    А някой в час ли е с пазара на декоративни свещи от натурален восък? От Гърция ми донесоха едни свещи, направени от навити на руло основи, но се оказаха пълно менте - не стават за ползване, гаснат сами, през останалото време едва мъждукат. Това е от направията им, не знам нищо за материала им. Дори си мисля, че ги снимах и пуснах снимка из темите - три миниатюрни бурканчета с различен цвят мед и две свещи между тях, опаковани като сувенир.
    Де ти е бил акъля не знам да копуваш чуждо.Вземи си Българска виагра със зарче и после на чужду.Меда се яде сутрин рано на гладно и лакумо,а после се хвърля заря и кот ти се падне...Шегувам се разбира се.Ако намериш с какво се замества восъка за основи може и да ти пламне фитиля.
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    А някой в час ли е с пазара на декоративни свещи от натурален восък? От Гърция ми донесоха едни свещи, направени от навити на руло основи, но се оказаха пълно менте - не стават за ползване, гаснат сами, през останалото време едва мъждукат. Това е от направията им, не знам нищо за материала им. Дори си мисля, че ги снимах и пуснах снимка из темите - три миниатюрни бурканчета с различен цвят мед и две свещи между тях, опаковани като сувенир.
    Тези свещи не са предназначени за горене, а да си стоят само за украса. Не горят, защото няма плътност на восъка - основата е рехава.

  9. #39
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тези свещи не са предназначени за горене, а да си стоят само за украса. Не горят, защото няма плътност на восъка - основата е рехава.

    Ти ся ша ми казваш какво да си правя сувенирите?Аз даже ги и ям някои....
    Кой разбрал разбрал, кой не е, да пита брата..

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ти ся ша ми казваш какво да си правя сувенирите?Аз даже ги и ям някои....
    Като ядеш сапуня вместо кашкавал не се ли запенваш?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 4 от 9 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •