Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789
Резултати от 81 до 85 от общо 85
  1. #81
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Добре де, защо не кажеш една цена на меда която смяташ за реална, на восъка, на прополиса и всички да го кажем - толкова ще бъде. А не аз да се мъча да продавам меда на 10 лева, а други колеги, забили петите като магарета на мост и не та не - 8 лева. Знаете, че много от цените на други продукти вървяха наравно с меда, че и по - малко, а сега са къде, къде нагоре. Та, май ние сами сме си виновни, че за къртовския труд който полагаме, получаваме стотинки.
    Да знаеш магароците сме бая ама ако имаш в района си десетки държавни хрантутници със стотици кошери в хиляди декари слънчоглед ще те питам как ще продаваш на 10лв.

  2. #82
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Да знаеш магароците сме бая ама ако имаш в района си десетки държавни хрантутници със стотици кошери в хиляди декари слънчоглед ще те питам как ще продаваш на 10лв.
    Продавай другаде, ти поне имаш възможност
    Аз в Д.Д. един буркан с мед не съм продал и няма и да продам.
    По същия начин, ако имам восък отговарящ на "9-те изисквания" за 15/кг, може единствено висококачествена снимка да дам

  3. #83
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Продавай другаде, ти поне имаш възможност
    Аз в Д.Д. един буркан с мед не съм продал и няма и да продам.
    По същия начин, ако имам восък отговарящ на "9-те изисквания" за 15/кг, може единствено висококачествена снимка да дам
    Чесно казано личното ми мнение че за слънчогледов мед 8лв. са нормална цена Ливаден.горски и т.н. като на админа 10лв..Това си е мое мнение не го натрапвам.
    Рапицата не ми се коментира там имам разнопосочни виждания но при слънчогледова паша може да сложиш цял магазин с восъчни ивици и след седмица две да го намериш изграден пълен с мед и на 100процента запечатан при ливадна паша трудна работа и винаги съм се чудил що казват че е тежка паша де мори пчелите и немогат да зимуват на такъв мед вече 20ина г. е точно обратното при мен.
    П.П.Говорих за района на източна София като стане юни юли и слезеш от Витиня се загледай колко слънчогледи има и по околовръстното по източната дъга .

  4. #84
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.08.2017
    Мнения
    891
    Пчеларски район
    планета Земя
    Цитат Първоначално публикувано от Георги 1974 Виж публикацията
    Чесно казано личното ми мнение че за слънчогледов мед 8лв. са нормална цена Ливаден.горски и т.н. като на админа 10лв..Това си е мое мнение не го натрапвам.
    Рапицата не ми се коментира там имам разнопосочни виждания но при слънчогледова паша може да сложиш цял магазин с восъчни ивици и след седмица две да го намериш изграден пълен с мед и на 100процента запечатан при ливадна паша трудна работа и винаги съм се чудил що казват че е тежка паша де мори пчелите и немогат да зимуват на такъв мед вече 20ина г. е точно обратното при мен.
    П.П.Говорих за района на източна София като стане юни юли и слезеш от Витиня се загледай колко слънчогледи има и по околовръстното по източната дъга .
    Една година има, друга не. Тази, ми се струва, че житото ще преобладава

  5. #85
    Super Moderator
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,071
    Пчеларски район
    Добруджа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Добре де, защо не кажеш една цена на меда която смяташ за реална, на восъка, на прополиса и всички да го кажем - толкова ще бъде. А не аз да се мъча да продавам меда на 10 лева, а други колеги, забили петите като магарета на мост и не та не - 8 лева. Знаете, че много от цените на други продукти вървяха наравно с меда, че и по - малко, а сега са къде, къде нагоре. Та, май ние сами сме си виновни, че за къртовския труд който полагаме, получаваме стотинки.
    Практиката показва че това няма как да случи при нас. Винаги ще има някой които ще каже Вие пък кои сте че да ми казвате на колко да си продавам меда, восъка и т.н. Освен това си абсолютно прав че в огромна степен сами сме си виновни за стотинките които получаваме...

    Не ми се влиза в подобен дебат, но да кажем че в даден регион меда е 5 лв. щото всеки втори продава мед и е пчелар. Разбира се никой не е доволен и всеки мрънка за по-висока цена.
    Един от начините да се направи нещо по въпроса е да се придаде добавена стойност.
    По единично много трудно но не и невъзможно (което пък води и до разни конфликти с други пчелари)
    Другият начин да се направи нещо по въпроса е чрез местното пчеларско дружество което да наложи тази добавена стойност за всички на местно ниво - нещо постижимо.
    Само че обикновено на пчеларските дружества не им се занимава, а пък пчеларите не искат да се обединяват, да следват правила и най-вече да се бъркат в джоба и не на последно място чакат някой друг да свърши всичко и накрая да им каже - заповядайте...
    Добър пример за добавена стойност е странджаския манов мед - по информация която съм чел из нета цената на дребно се е вдигнала с 30-40 %
    Аз винаги искам хората да ми обяснят с прости думи за какво става въпрос. Ако те не могат, значи или те не го разбират или нещо не е наред.

 

 
Страница 9 от 9 ПърваПърва ... 789

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •