Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 40
  1. #11
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Колега, какъв е резултата, когато метнеш в тази машинка троптината, която е излязла от парна восъкотопилка? Може ли да се извади восък, който да покрие масрафа за покупката и.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #12
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Зависи от количеството на тази троптина. Преди година, попитах един местен пчелар, какво прави с троптината, която му остава от претопяването на старите пити. Той имаше около 40 кошера. Каза ми, че я изхвърля в дерето. Аз проявих интерес и той ми я показа - изхвърлена в дерето заедно с чувалите. Аз натоварих багажника на колата с нея и за един ден работа с восъкотопилката извадих от тази троптина 5 кг восък.

  3. #13
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Ако си съгласен, мога да донеса десетина чувала от моята троптина, съхранявам я в хладилната камера. Колкото восък извадим с твоята машинка - за теб си е. Ако резултата ми хареса - купувам една бройка плюс контейнер.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Ако си съгласен, мога да донеса десетина чувала от моята троптина, съхранявам я в хладилната камера. Колкото восък извадим с твоята машинка - за теб си е. Ако резултата ми хареса - купувам една бройка плюс контейнер.
    Приемам предложението. Остава само да уговорим конкретния ден, когато ще направим експеримента. Добре е в тази троптина да няма остатъци от мед, защото ще работим на двора и той би привличал пчелите.

  5. #15
    Да не забравите да качите резултатите тук, ако може със снимки още по добре, ще чакаме!

  6. #16
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Нямам кантар с платформа, с който да измерим троптината. Имам само малък кантар, с който мога да измеря готовия восък. Освен да се наканя да купя и кантар с платформа?

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Имам везна до 16 кг, платформа около 35 х 35 см, смятам ще стане. Добре ме подсещаш да я сложа след празниците в багажника. Тя тази везна май че става и до 35 кг, само трябваше да и се сменя обхвата, доколкото си спомням. Отдавна не се е налагало, забравил съм вече. Колкото до мед в троптината - не знам дали има, но много привлича пчелите. Трябва да изберем студено време.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #18
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Имам кантар за мерене на тегло на човек. Но на него е трудно да се постави чувал с троптина. А няколко чувала едновременно - невъзможно. За тази цел е нужен кантар с платформа. Прогнозата за идващите почивни дни е за приятно време. Мисля да отида на селото.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Извънредната епидемична обстановка и въведени ограничения за пътуване в Сърбия затрудняват и оскъпяват пътуването до Сърбия. Нова цена на восъкотопилката - 1070 лв.

  10. #20
    Почетен Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    865
    Вече отпаднаха ограниченията за пътуване в Сърбия. Връщам се към старата цена на восъкотопилката - 1050 лв. При евентуален интерес, като допълнителна опция мога да предложа модул - електронен регулатор на мощност до 4000W, подходящ за работа с нея. Цена на модула - 18 лева. Модулът трябва да бъде свързан със захранващ кабел и изходящ контакт за включване на восъкотопилката. Удачно е, след като водата заври и восъкът потече, мощността да бъде намалена 2 до 4 пъти. Това пести ток и вода. Изпробвано е, работи добре. Обмислях вариант за вграждане на регулатора в пулта за управление на восъкотопилката, но се отказах. Там той няма да може да се охлажда, а от страната на восъкотопилката ще постъпва топлина с температурата на кипящата вода.
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри s-14.jpg‎  

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •