Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 144
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Та тя, каква ще е тая кооперация, по изгодно ще е да си изкупува мед и няма да дели печалбата.

    Иначе за бай пчелар е супер : не ми харесва цената и ЧАО.
    Напълно си прав,че му е изгодно да стане търговец и да печели.Аз имам предвид обвързване с минимална продажна цена и заложени проценти за разпределяне,така ще има стимул да направи добра реклама и да реализира на по-висока цена.При това положение ще спечелят и двете страни и всеки ще се занимава с това от което разбира.

  2. #32
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Здравейте,

    тази сутрин се събудих и се замислих за изчезването на пчелите. След това за отглеждането им и т.н. Преди да продължа искам да кажа, че моят единствен допир до пчелите са около 10 ужилвания през живота ми. Баща ми е дори алергичен към такива ужилвания.
    Моята работа е в тотално друга област (ИТ най-общо казано), но разгледах днес istinskimed.bg и фирмата, която поддържа софтуер и хардуер. Идеята ми хареса(адмирации за тях), но ми се струва, че липсва обем. Не разбирам от пчели(и всички неща свързани с тях). Гледал съм цените на мед и т.н. по магазините, но това не е точен критерий. Та мисля си следното:
    1. Биха ли се намерили 1, 2, 3 човека за кооперация при която аз финансирам на 100% начинанието, а те с ръце и знания движат нещата и накрая делим равно и т.н. Търся бизнес партньори, а не служители. Моето участие е основно финансово.
    2. Бих искал да е голямо (нямам идея какво е голямо, но трябва да е в размер и ниво, че всички хора които са замесени да получават достатъчно за да се чувстват част от смислен проект и живят хубаво).
    3. Става дума за изключително чиста продукция. Не се използва нищо вредно за пчелите и хората и не се търси преизпълнение на петилетката.
    4. Има ли как начинанието да е свързано с устойчиво увеличване на популацията на пчелите в района. Какво трябва ДА НЕ правим?
    5. Без посредници. Не харесвам хората, които купуват на цена унижаваща производителя и продават на цена унижаваща купувача.

    Написаното по-горе е просто идея и всички отзиви ЗА/ПРОТИВ, псувни, похвали и т.н. са добре дошли.
    Всичко това е напълно възможно!

  3. #33
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Интересно ми е дадеш един пример с цифри за нещо, което според теб, е бизнес модел/план. Просто едни 5 реда сметки. Само ще ти дам жокер, че няма да вложиш 500 000лв, защото не ти харесва риска. Иначе да си заложил имотите и да си го направил. Покажи ми е една сметка.
    Г-н kivanov, до колкото разбрах Вие имате намерение да правите бизнес модел/план, а не аз и като гледам и хал хабер си нямате. Съжалявам, че така се обръщам към Вас, но няма как да се получат така нещата както ги искате. Сметките са Ви добри с молива, но когато отидете на една гола поляна и създадете пчелин със собствените си ръце, опитате първия мед, тогава ще разберете как да си напасвате бизнес плана. Сега като ви пиша тези редове се сещам за един дядко преди години и ми стана смешно, а и малко тъжно. Та този дядко ме среща и също като Вас ми казва: - дай да ти купя един чувал захар и след това ще делим. Значи той единствено ще извади едни парички от джоба си и ще ми ги подаде, а аз ще бъхтам цяло лято и накрая ще делим. Хайде елате на пчелина и аз чрез Вас ще Ви ги изкарам тези пари - тоест вие ще си ги изкарате, но аз само ще Ви казвам как. Гарантирам Ви, че два месеца ще са Ви много за да Ви избия идеята от главата. ВЕрвайте ми.

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от радо Виж публикацията
    Напълно си прав,че му е изгодно да стане търговец и да печели.Аз имам предвид обвързване с минимална продажна цена и заложени проценти за разпределяне,така ще има стимул да направи добра реклама и да реализира на по-висока цена.При това положение ще спечелят и двете страни и всеки ще се занимава с това от което разбира.
    Нямам никакво желание да бъда търговец. Просто искам с моите средства и чуждите знания (както работи 99% от света) да създам работещ бизнес, при който всички кооператори (защото аз и човека, който движи кошерите сме РАВНИ) са щастливи от вложените финанси/енергия и получения резултат.

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Интересно ми е дадеш един пример с цифри за нещо, което според теб, е бизнес модел/план. Просто едни 5 реда сметки. Само ще ти дам жокер, че няма да вложиш 500 000лв, защото не ти харесва риска. Иначе да си заложил имотите и да си го направил. Покажи ми е една сметка.
    Доооооооста ще има да почакаш за това. Аз досега съм получил само от един такъв отговор. Другите само се плюнчат. Тук няма да намериш конструктивни идеи, а само деструктивни опявания. То и това се вижда. Ти им даваш хляба в ръцете ама те викат искаме салам! Бизнес план от пчелар? Майко мила! Бегай в темата за хумора!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Доооооооста ще има да почакаш за това. Аз досега съм получил само от един такъв отговор. Другите само се плюнчат. Тук няма да намериш конструктивни идеи, а само деструктивни опявания. То и това се вижда. Ти им даваш хляба в ръцете ама те викат искаме салам! Бизнес план от пчелар? Майко мила! Бегай в темата за хумора!
    Май всички сме за хумора.

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Г-н kivanov, до колкото разбрах Вие имате намерение да правите бизнес модел/план, а не аз и като гледам и хал хабер си нямате. Съжалявам, че така се обръщам към Вас, но няма как да се получат така нещата както ги искате. Сметките са Ви добри с молива, но когато отидете на една гола поляна и създадете пчелин със собствените си ръце, опитате първия мед, тогава ще разберете как да си напасвате бизнес плана. Сега като ви пиша тези редове се сещам за един дядко преди години и ми стана смешно, а и малко тъжно. Та този дядко ме среща и също като Вас ми казва: - дай да ти купя един чувал захар и след това ще делим. Значи той единствено ще извади едни парички от джоба си и ще ми ги подаде, а аз ще бъхтам цяло лято и накрая ще делим. Хайде елате на пчелина и аз чрез Вас ще Ви ги изкарам тези пари - тоест вие ще си ги изкарате, но аз само ще Ви казвам как. Гарантирам Ви, че два месеца ще са ви много за да Ви избия идеята от главата. ВЕрвайте ми.
    Мисля, че нямате никаква представа от коопериране и т.н. Никаква. Твърде много емоция и твърде много "ела и да ти покажа, ела да гориш на слънцето".
    Ще го кажа по-смилаемо. За да се случи нещо голямо са нужни 2 неща:
    1. Пари
    2. Know-how

    Аз предлагам 1. и търся 2. в такива размери и с такива хора, че 1 и 2 тежат еднакво и имат еднаква стойност.

    Или още по-смилаемо:
    1. Не ти давам 1000лв за захар и да искам да делиш с мен.
    2. Предлагам да прецениш(а не сметнеш) колко струва работата под жаркото слънце и към нея да прибавиш дозата риск, която поемаш и тогава ще имаш стойността на 1. и на 2.

    Тоест за да се инвестира в производство на мед не е нужно да го правя аз. Нужно е да намеря някой, който ще оцени неговият труд + риск на каква инвестиция е равно за да се получи нещо голямо.

    Всичко друго са емоцинални изказвания за любовта, птичките и пчеличките. Аз говоря за нещо, което храни семейства и всяка година е по-голямо, а не за завета на дядо Иван към малкия внук Иван.

  8. #38
    Почетен Автор
    Регистриран
    13.03.2014
    Мнения
    549
    Пчеларски район
    Търговище
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Нямам никакво желание да бъда търговец. Просто искам с моите средства и чуждите знания (както работи 99% от света) да създам работещ бизнес, при който всички кооператори (защото аз и човека, който движи кошерите сме РАВНИ) са щастливи от вложените финанси/енергия и получения резултат.
    Добре,за да сте равни пчеларите влизат с пчелни семейства докато ти влагаш пари в кооперацията,иначе няма как да сте равни.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Много интересна дискусия се получава,щото във форумаопределено липсва човек с търговско мислене. Много полезна дискусия!

    Въпреки, че съм песимист по темата, адмирации на автора й! Отнася се с ентусиазъм и му прави чест на търпението да понася негативите, за което му казвам браво за устойчивата психика! Явно има опит в сключването, на каквито и да е било сделки.

    Решил е да разработи някаква непокрита от изкупвачите на мед пазарна ниша и да реализира мед на дребно чрез добър маркетинг. Да ама у нас като знаем как се "кръсти" меда по магазините, доста трудно ще намери пазар, освен ако няма някакви възможности за реализация на дребно в чужбина.

    Оф-ф-ф-ф... Толкова въпроси взеха да напират, че не знам с кое да започна! Така си е, пчеларството в България е наистина в голяма криза и такава дискусия е наистина полезна, поне да се покажат и констатират и останалите непроявени проблеми и помисли.

  10. #40
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Нямам никакво желание да бъда търговец. .

    Интересно : кой ще ви продава меда и колко ще ви струва това на ТКЗСТ-то?

    пп. бизнеса ми е като -казачока.

 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •