Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 144
  1. #111
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    Гоше, благодаря ти, че ми спести търсенето из форума, както и за интересните вметки, от които научавам доста любопитни неща. Принципно си абсолютно прав за подбора и еволюцията, но за конкретния случай нека те попитам нещо - След като тогава пчелите са третирани, защо се е стигнало до там?
    Зависи за какво са третирани или пък са правилно третирани.

  2. #112
    Почетен Автор
    Регистриран
    24.07.2019
    Мнения
    591
    Пчеларски район
    Харманли
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Зависи за какво са третирани или пък са правилно третирани.
    Говорим предимно за вароатозата. И точно думата "правилно" е ключовият момент... Кое наистина е правилно? Кой ще каже със 100% сигурност, че не греши? Ако направим кратка справка с какво са се третирали пчелите през годините, се вижда, че след време "правилните" за момента неща, почти винаги са отхвърлени и отречени...Така че вероятността да се "сбърка" ако не третираш, не е по - голяма от тази ако го правиш...

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от dvd111 Виж публикацията
    След като тогава пчелите са третирани, защо се е стигнало до там?
    И аз като в рекламата, "ми просто е", едно - всяко едно третиране създава резистентни паразити, две - всяко едно третиране принуждава пчелите да запазват неустойчив ген в следващо поколение.
    Сега пък ще питате, ми що третирам. Ми третирам, но явно недостатъчно и пчелите ми мряха масово на два пъти, и което остана, си го размножих и сега съм добре. Номерът е да се прави селекция, за което пък човек трябва да има доста набито око и силна интуиция.

    Убедих се за пореден път, че третирането за паразити с натурални средства е хиляди пъти по-ефективно, освен, че е по-евтино. Последната пролет подхраних само чети пъти, само колкото да ги третирам с КАС 81, като си го правя аз, но през май настана ад, въпреки, че не давах стартовид, и беше цяло чудо, че нямах и едно семейство да се рои, и затова почти всеки ден "обслужвах" кошерите.

  4. #114
    Наблюдател
    Регистриран
    16.01.2020
    Мнения
    24
    Темата се изчерпа. Мисля, че личните съобщения ще ме свържат със заинтересованите. Пари + Риск = Печалба/Загуба. Всичко варира според количеството на двете и т.н. Грешката със заглавието е поправима. Благодаря на всички, които се включиха в дискусията.

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Трябват ти 500000 лв. За да успее идеята ти. Само за създаването на собствен бранд 250000 лв. И то ако намериш правилния специалист. А 250000 лв. Ще ти трябват за инвестиция в пчели, пчелари има, ще се намерят. Желая ти успех.
    За слабото семейство пашата винаги е слаба, за силното винаги е обилна.

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Темата се изчерпа. Мисля, че личните съобщения ще ме свържат със заинтересованите. Пари + Риск = Печалба/Загуба. Всичко варира според количеството на двете и т.н. Грешката със заглавието е поправима. Благодаря на всички, които се включиха в дискусията.
    То се знаеше, че нещата на лични ще потръгнат. И да пишете кой кого е н …….направил богат. Надявам се да има отзиви.

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Трябват ти 500000 лв. За да успее идеята ти. Само за създаването на собствен бранд 250000 лв. И то ако намериш правилния специалист. А 250000 лв. Ще ти трябват за инвестиция в пчели, пчелари има, ще се намерят. Желая ти успех.
    Възможно да ги има в някоя криптобанка. Ще им изкупи кошерите като им ги заплати с биткойни и т. н. …. Та като сме на тази тема.....какво стана с рамките които предлагаше Пастили? Има ли договори, няма ли? Печелите си и си мълчите. Хууубава работа.

  8. #118
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Грешката със заглавието е поправима.
    Тя поправима, но аз работих за Вас и трябва да делим по - равно, ето сега отивам да я поправя, значи все още работя за Вас.

  9. #119
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Цитат Първоначално публикувано от kivanov Виж публикацията
    Темата се изчерпа. Мисля, че личните съобщения ще ме свържат със заинтересованите.
    Мдаа, много бързо се изчерпи темата, най-много да имало едно-две сношения на лични, едното беше ачик-ачик снощи. След някой ден ще се пробва с някоя друга бизнес инвестиция на друго място, там може да го огреят повече заинтересовани(и не само за бизнес) на лични.

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    27.03.2015
    Мнения
    3,560
    Пчеларски район
    Криводол и Враца
    Цитат Първоначално публикувано от Pero Melifero Виж публикацията
    Тарти е писател, не читател
    чети от началото на темата заданието и ще разбереш

    Горе-долу и аз закръглих на около 500 семействата, та станаха 8-10 пчелина. На двамата работещи акционери, свет ще им се извие
    Перо хипотетично идвам и ти давам 500 бр. пчелни семейства нищо не искам само да ги запазиш единствено си длъжник ако броя намалее иначе прави каквото решиш.
    Би ли се съгласил, аз не.

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •